Regulace hlasitosti s kvalitní fyziologií

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 25 Apr 2010, 00:02

Tak za prvé... Ak to dáš do pdf, tak to nejde lubovolne posúvať tlačené miesto a keď chceš tlačiť viacej vecí na fóliu(fotocesta), tak je to trocha problém...keď máš presne orezaný obrázok a pri ňom napísané DPI a rozmery, tak sa nemôže nikto sťažovať...

Navyše Acrobat má prednastavené v kolónke Page Scalling StPA a teda tlačí dokumenty iba v 96% velikosti a potom nesedia rozmery...Viem je to ich chyba ale v konečnom dôsledku sa prídu sťažovať za autorom, takže to je zasa na tvojich pleciach...

No a za druhé...ide to aj v jpg...ak to má kvalitný typ kompresie a potrebnú DPI tak to od PNG nerozoznáš...samozrejme, JA to dávam do PNG nie do JPG.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 25 Apr 2010, 00:32

Libovolně "kvalitní" JPG rozmaže okraje. Vyplývá to už z principu činnosti,. Zkus si ten obrázek třeba někdy zvětšit v malování a uvidíš. Dokonale kontrastní přechod s tím prostě udělat nejde i kdyby si se rozkrájel.

Když jsem vyráběl desku pro prototyp tisknul jsem to z toho PDFka co je tu a vývody sedí dokonale. Do toho PDFka jsem to totiž vložil tak že tam jsou přesně definované rozměry pro tisk. Takže když se to vytiskne vytiskne se to správně. Když jsem to hodil jako PNG s udaným rozměrem tak se to některým lidem nelíbilo. Když jsem to hodil do PDF jak to chtěli oni aby se to právě snadno tisklo a nemuselo se s ničím laborovat tak se to zas nelíbí vám. To je pak těžký.

Já jsem tu desku do PDF dal doprostředka protože v tu dobu jsem měl tiskárnu v opravě a matka si koupila nového Samsunga (protože předtím tiskla na mé tiskárně a když nebylo na čem tisknout musela si holt konečně koupit svojí a za svoje prachy). Na tom Samsungu je podavač symetrický a když tisknu na poloviční (podélně) A4 (sloupnutý podklad z lepicích archů který je už od výroby dělaný na polovic aby se to snadněji sloupávalo) tak tu půlku nelze přifařit k okraji. Prostě jakmile zmenším posuvníkem podavač tak aby mi bral ty půlky papíru tak se nastaví symetricky doprostřed a nic s tím neudělám. Dělal jsem to primárně pro sebe ale když se to osvědčilo vyvěsil jsem tu k tomu i podklady. To mi nepřipadá jako chyba autora.


Když se ti nelíbí PNG což je standard a berou ho snad všechny programy stejně jako GIF který berou i velmi staré programy tak oba dva formáty je možné zkonvertovat do BMP aniž by došlo k jakékoliv ztrátě kvality. jen to pak poněkud nakyne ale nijak hrozně vzhledem k tomu že stačí rernobílá bitmapa. A jestli něco nežere bitmapu tak je to fakt blbej program. Mimochodem na co to potřebuješ cpát do programu?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 25 Apr 2010, 11:56

spytam sa ho ake formaty okrem .jpg zobere je to taky stary typek, z toho programu on to posiela vytlacit na foliu, ja som mu volakedy zobral foliu kde som vytlacil DPS, a vyzeralo to tak isto ako to on vytlaci a ze to neni kvalitne, on to posiela vytlacit do nejakeho foto studia, a odtial mu to donesu a potom z toho spravi sietotlac.
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 25 Apr 2010, 17:58

este otazka, ohladom kondenzatorov, teda vsetky su foliove ?ten potenciometer budem moct predlzit kablami bez nejakeho rusenia ?

ten kondenzator 6M6 je 6,8uF ?
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 25 Apr 2010, 18:04

6M6 - megapiko farad...čiže 6 600 000pF= po novom 6u6.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 25 Apr 2010, 18:09

ale 6,6uF neni ja viem ze je tolko, ale taky sa u nas neda kupit.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 25 Apr 2010, 18:22

Má to být 6,6uF ale když použiješ běžnější 6,8uF tak se také zas až tak strašně moc nestane (pokud člověk není šťoural).

Každopádně vhodné formáty jsou BMP, GIF, PNG, TIFF, PCX a obecně jakékoliv formáty NEpoužívající kompresi pracující na principu komprese JPEG a podobné. Jinak deska se dá objednat (v ČR) i u Kohouta - má na to fólii). Bohužel od té doby jsem na desce udělal jeden malý estetický upgrade ale to už jsem měl desku hotovou já i kohout měl fólii. Funkčně je ta deska stejná jen vypadá ještě o fousek lépe.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 25 Apr 2010, 18:26

Axwell napísal:ten potenciometer budem moct predlzit kablami bez nejakeho rusenia ?
Já bych se na to vyprdnul i když použiješ stínění tak se ti tam může chytit všelijaký bordel.Nevím jaký máš problém že se na to ptáš ale možná by ti pomohlo kdybys prodloužil osu poťáku.
0
DPA330Mk4

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 25 Apr 2010, 18:34

Já hlavně nevidím důvod k tomu dávat ten poťák mimo desku. Je to navržené tak že celý modul se i s poťákem uchytí na diskanční sloupky a protože je závit poťáku mimo vlastní desku lze to v případě potřeby i kombinovat uchycením distančními sloupky a matkou poťáku. Ale chce to přesnost aby vývody poťáku nebyly zbytečně namáhané. Eventuálně lze desku připevnit i dvěma L-ky kolmo k základně.Umístěním poťáku mimo desku vznikne jen ošklivý smotek kabelů.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 25 Apr 2010, 20:52

dobre, tak bude na plosaku a predlzim si to distancnymi stlpikmi teda, a tych 6,8uF moze byt ?
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 25 Apr 2010, 23:32

Není to ideální ale co naděláš pokud to nechceš skládat?
Nezapomeň nás průběžně informovat o tom jak pokračuješ :wink:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 26 Apr 2010, 13:46

dobre, budem robit zosik kompletne, taky na domace pouzivanie a v lete vonku, v inej teme som pisal o tom aky to bude, este otazka, je lepsie zapojit fyziologicky regulator pred korekcny alebo priamo v korekcnom namiesto potenciometra pre hlasitost dat fyziologiu ? lebo v scheme co mam k korekciam sa pise, ze je mozne nahradit fyziologickym regulatorom ten potenciometer pre hlasitost. Ale aj tak ma napadlo, ze tie korekcie basy, stredy, vysky musia byt na kabloch, takze potrebujem nejake kvalitne tienene kable, predavaju 3zilove alebo 6 zilove tienene kable ? Dnes som chcel kupit konecne plosak A4 a akurat nemali, takze az na konci tyzdna pojdem pre plosak a potom dam spravit tlac DPS.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 26 Apr 2010, 15:01

Tých 200n odchýlka je jedno...(taktiež nechápem prečo tam je 6M6 keď som taký nevidel...)

Kondenzátor počas života aj tak mení kapacitu ako sa mu zachce(v norme) takže...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 26 Apr 2010, 15:10

Já si myslím že Thales to dělal z toho co našel a možná nějaké takové staré má a použil je.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 5 minútach:

A dneska se mi aji poštěstilo na poťák který jsem tak dlouho sháněl.
0
DPA330Mk4

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 26 Apr 2010, 16:39

Ta regulace je plnohodnotná takže se zapojuje tam kam obvykle běžný regulátor hlasitosti.
6u6 to vycházelo v simulaci ale dal jsem tam 6u8 protože se mi nechtělo dělat desku tak abych to musel skládat (byla by o něco širší) a zas tak strašně moc se také nestalo, v tomto případě to přenosovou charakteristiku zas až tak dramaticky nerozhodí.
Svitkové kondenzátory pokud se nejedná o vadu by neměly v průběhu života měnit hodnotu.
S kvalitníma bednama není korekčák ani třeba. Jen je to další kurvítko zvuku v signálové cestě.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
tom4s7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 06 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: LC
Vek: 31

Príspevok od používateľa tom4s7 » 26 Apr 2010, 17:47

Ale korekčák nikdy nie je na zahodenie. Najlepšie spraviť preamp tak, aby sa dal obvod korekcií premostiť nejakým prepínačom. 6u6 som ja tiež nevidel, asi to nebude veľmi bežný kondenzátor, zato 3u3 je celkom dosť, takže kto to chce mať dokonalé, tak ten si to poskladá, ale aj tak samotné odchýlky hodnôt môžu mať väčší vplyv na výsledný priebeh.
0

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Vendeta » 15 Jún 2010, 10:45

Thales ahoj kde sa zapaja ta tvoja regulacia pred alebo za zosik :?: :roll: :wink:
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 15 Jún 2010, 11:20

Pred :roll:

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Vendeta » 15 Jún 2010, 11:53

Aj som si myslel dikes :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 15 Jún 2010, 17:21

Bez korekčáku žiju leta a nechybí mi. Jediné na co používám korekce je když něco testuju a na to potřebuju spíš mnohopásmový ekvalizér.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok