Modul zosilňovača 50W - JPA50

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 14 Sep 2010, 20:14

Bimetal k tomu nerátaj nebol by súčasťou stavebnice tak ako pri JPA100. Ten bimetal je tam na konkrétnom module ktorý aj konkrétne použijem na rozdiel od JPA100 ktorý mi tu stále svieti.
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 14 Sep 2010, 20:16

Ale ja nevnucujem nikomu nic. Nech si to predava za kolko chce, to je jeho vec. Mna len zaujimala cena JPA50 aby som si to vedel porovnat s JPA100 a to snad zaujima kazdeho nie.

Lucky_666:
Ako som uz pisal. Mozes zobrat JPA100, dat slabsie trafo na mensie napatie a mensie chladice a mas 50W zosik a ak ta modul JPA100 vyde o 1€ viacej ako modul JPA50 tak je to vyhodnejsie, neskor mozes vymenit chladic a trafo a mas 100W. Ale ak by ten rozdiel v cene bol tych 10 az 13€ tak to uz by sa aj ta JPA50 oplatila.
0

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 14 Sep 2010, 20:21

Dobre. Neriešme tu čo koľko stojí lebo sa to tu otočilo hore nohami.
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

Používateľov profilový obrázok
Deliquent
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 06 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 33

Príspevok od používateľa Deliquent » 14 Sep 2010, 20:21

ako som už raz pisal, robite naozaj skvelu robotu, no comment :wink:
. . .a omudrovancov si nevšímajte
. . .a inac, vždy kukam ako dokažete pekne pozhybat tie odpory, ako
to len robite...?
0
Hudba je spôsob ako oslobodiť myseľ. d(-_-)b

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 14 Sep 2010, 20:22

A ešte k doske na UNI5O. Je navrhnutá aj na klasickú 5mm led. Kto chce tak si vypýta. A ja nebudem prerábať dosku pre hotentótov. Každý normálny heterosexulál si to skontroluje ši tam nepospájal susedné cesty. Keď to dokáže zaletovať a bez problémov oživiť 15ročný jedinec ktorý ešte ani ZDŠ pomaly nevychodil, a 19 ročný s vyjdenou priemyslovkou s tým má enormné problémy tak chyba bude asi niekde v prístupe.

Deliquent: prstami, ešte keď má dlhé nohy a potom odstrihnem a keď je všetko osadené (nie úplne len odpory, potom koníky, tranzistory..) zaletujem.
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11703
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 14 Sep 2010, 20:29

Deliquent napísal:. . .a inac, vždy kukam ako dokažete pekne pozhybat tie odpory, ako
to len robite...?
Napríklad, je na to prípravok ...

P.S.: Inak, takmer celý život pokukujem po "justovačkách" na relátka, (mal ich onehdá postarší kolega, "odkojený" releovou technikou). No nikdy som ich nevidel v obchode. Aj tie boli fajn na ohýbanie vývodov ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 14 Sep 2010, 20:31

Deliquent napísal:. . .a inac, vždy kukam ako dokažete pekne pozhybat tie odpory, ako
to len robite...?
Kúp ti takýto nástroj
http://www.sos.sk/?str=371&artnum=1262
0
Nič sa nedeje náhodne!

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 14 Sep 2010, 20:31

Viem ze je aj verzia pre normalnu LED.
Ja s tou doskou problem nemam. Len konstatujem, ze pre zaciatocnika je lepsie sa vyhybat malickym medzeram pri navrhu a SMD. Nenasierajte sa hned. Ja som uz plno krat pisal, ze tie vase zosiky su super a si to stale myslim, ja vas nechem kritizovat alebo co.

No tak uz vieme aka bude cena stavebnice JPA50 ?

Tiez ma zaujima ako ohybate odpory. Aky na to mate pripravok ? Kde sa to da zohnat ?

//edit. Uz ma predbehli s tym pripravkom. MAm skor odpoved ako otazku. :)
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 14 Sep 2010, 20:33

Uz som písal že prstami. JPA50 nie je ešte nacenená takže to povedať neviem.
Servisman ja ju používam. veľmi užitočné a potom to aj lepšie vyzerá

EDIT: až teraz mi doplo že vy myslíte nad plošákom nie pod(na strane medi) tak potom áno servisman dal odpoveď je to tá ohýbačka
0
Naposledy upravil/-a JAKUB G v 14 Sep 2010, 20:36, upravené celkom 1 krát.
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Deliquent
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 06 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 33

Príspevok od používateľa Deliquent » 14 Sep 2010, 20:35

kua, taku ohybačku musim kupit...
ja som to vždy kombinačkami odoka, nie vždy to vyšlo potom pekne...
každopadne diki za rady
0
Hudba je spôsob ako oslobodiť myseľ. d(-_-)b

Používateľov profilový obrázok
virus64
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 29 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Spisska Belá
Vek: 32

Príspevok od používateľa virus64 » 14 Sep 2010, 20:38

Len konstatujem, ze pre zaciatocnika je lepsie sa vyhybat malickym medzeram pri navrhu a SMD
ja som pajkoval SMD trafopajkou s1,2mm hrotom a ide... tiež som len začiatočník
to nemyslite vážne že vam treba ohybačku vyvodov? 8O
0
Píš ako počuješ, čítaj jak je napísané....

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 14 Sep 2010, 20:41

No pockat. A pod plosakom ? Len to ohnes tou ohybackou, strcis do plosaka a na druhej strany dosky prstami nozicky ohnes od seba aby ta suciastka nevypadavala a skratis ich. Tak ? Ci existuje aj nejaka pomocka na spodnu stranu ? Alebo nejake dalsie vychytavky, resp. pomocky ?

Ja som bezne ohybal napr odpory len prstami. Ten ohyb potom neni taky presny a ostry.

SMD sa da zapajkovat a ked ide o jednu blbu ledku tak to nejak tam das aj normalnou trafopajkou. Ide ale aj o to ze sa moze stat ze sa na to zabudne, ak to robi nejaky zaciatocnik.
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 14 Sep 2010, 20:42, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 14 Sep 2010, 20:42

Keď máš rozmer 10 a viac mm tak je to veľmi dobré lebo ti to rozdelí rovnomerne a súčiastka bude vystredená. Na UNI 50 netreba lebo tam je raster 7mm a odpory majú akurát toľko

Jerry sú také klieštiky ktoré zahýbajú a strihajú naraz. Inak serte sa už na ten OT.
0
Naposledy upravil/-a JAKUB G v 14 Sep 2010, 20:52, upravené celkom 1 krát.
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
servisman
Power user
Power user
Príspevky: 1763
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: skoro PN

Príspevok od používateľa servisman » 14 Sep 2010, 20:44

Presne tak JAKUB, dá sa to prstami, ale ak máš osadiť cca 1000 rezistorov, je to pomocník na nezaplatenie. Opuchnuté a boľavé prsty to potvrdia.
Inak držím Vám palce, odvádzate super robotu a hlavne sa nedajte znechutiť niektorými expertmi. :wink:
0
Nič sa nedeje náhodne!

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 14 Sep 2010, 20:59

Ak môžem, tak k tomu ohýbaniu: Ja nemám rád ostré ohyby, pretože to poškodzuje material tých nožičiek, a na zariadeniach ako zosilňovač mi taký kolmý kombinačkový ohyb oči kole. Ja to ohýbam na tyčkách 3 a viacej ráz hrubších ako je nožička, a aj tak to vyzerá dosť pekne Skrátka sa snažím aby bol čo najväčší rádius. Je to dosť naprd, minule som ohýbal odpory asi 45minút (pedantne), ale dá sa.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
12345678
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa 12345678 » 14 Sep 2010, 21:48

súhlasím s nevýhodným cenovým rozidelom oproti JPA100 ke.. avšak je to dobrá robota... chválim ;-)
TO: jerry... o čom rozpravaš? kde ty dostaneš nepajcovane trandy? v schotteri teda nie :roll:
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 14 Sep 2010, 22:00

zaujímavé, kde je ten nevýhodný rozdiel? 22€ vs 34€? kolko to má stať 10€ potom bude rozdiel prijatelný?

Vy ste ozaj čudáci,... sam sa čudujem že sa ešte máme o čom s brachom s vami baviť.

Používateľov profilový obrázok
12345678
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa 12345678 » 14 Sep 2010, 22:22

joži, prečo sa hneď nasieraš... prosto sa to aspoň z môjho pohľadu (nemám prepočítané koľko by to vyšlo alebo nevyšlo lacnejšie) voči JPA 100... neoplatí stavať. Zasa ak je tam rozidel tých 10 € tak je jasné že v tejto kategórii je to super cena.... a potom sa to aj celkom oplatí. To prečo sa do vašej cenovej politky.. (ktorá je mimochodom dosť prizemi) navážajú druhý, to pochopiť neviem. Nikto nemusí od vás nič kupovať, a aj keby ste predávali len stavebnice, neviem prečo by to mal niekto komentovať. To že predávate takéto super veci, ako je JPA... za tak super cenu je niečo úžasné pre túto komunitu, resp. pre tých, ktorý majú radi kvalitnú reprodukciu (skôr audioweb). Všetci sú z toho vedľa čo ste vy dvaja dokázali.... !!!
Prosím nemysli si že ak tu jeden človek napíše negatívny postoj, že je to všeobecná mienka. Pre mňa je to super, som študent a aby som mal doma kvalitný stroj mi stačí pár korún a to len vďaka vám. V tejto cene a s takouto podporou a dostupnosťou sa jednoducho nedá nič lepšie zohnať, ani nič čo by bolo cenovo rozumné oproti vaším projektom (JPA). Mňe je jasné koľko sa s tým nadrbete, a veľmi si to vážim. Lebo to jednoducho robíte pre obyčajných ľudí. čisté dobráctvo... ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 14 Sep 2010, 22:31

Jerry a jeho moudra ze záchodu :D Cenový rozdíl tam je velký a že to nějaký chytrák nepozná a nasoplí tu kvůli tomu stránku soplu nikoho nezajímá. Že nebude rozdíl jen v 2 trandech pochopý každý druhý dnešní el3ktrykář.
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Sep 2010, 22:40

a navyse ak uz sme pritom OT a o tom ze ci z toho jozi ma zisk alebo nie... myslim ze to je jeho vecou... my by sme mali byt hlavne radi ze vobec niekto tu vyraba funkcne konstrukcie zosikov pri ktorych pada klobuk z hlavy...

moj nazor: ak mam moznost si kupit zosik k bedniam do bytu tak by som kupil JPA50...

Jerry: a co ak mam doma 30W trafo? a staci mi 25W vykon? Potom si uz mozem kupit JPA50? Ten tvoj nazor ze dokupit si potom dalsie trafo...tak to potom ani nemuseli stavat JPA100 "sak kup si JPA250 a pustaj to na mensej hlasitosti"

ja by som sa len potesil ak by bola aj JPA50...konkretne mam doma 30W trafo a staci mi 20W n male gitarove kombo a hotovo... cize ano aj JPA50 ma zmysel..pre naozaj nenarocnych ludi napr. ako ja
Naposledy upravil/-a Split v 14 Sep 2010, 22:42, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok