Modul zosilňovača 50W - JPA50

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

joži

Príspevok od používateľa joži » 14 Sep 2010, 22:45

stanomx napísal:joži, prečo sa hneď nasieraš... prosto sa to aspoň z môjho pohľadu (nemám prepočítané koľko by to vyšlo alebo nevyšlo lacnejšie) voči JPA 100... neoplatí stavať. Zasa ak je tam rozidel tých 10 € tak je jasné že v tejto kategórii je to super cena.... a potom sa to aj celkom oplatí. To prečo sa do vašej cenovej politky.. (ktorá je mimochodom dosť prizemi) navážajú druhý, to pochopiť neviem. Nikto nemusí od vás nič kupovať, a aj keby ste predávali len stavebnice, neviem prečo by to mal niekto komentovať. To že predávate takéto super veci, ako je JPA... za tak super cenu je niečo úžasné pre túto komunitu, resp. pre tých, ktorý majú radi kvalitnú reprodukciu (skôr audioweb). Všetci sú z toho vedľa čo ste vy dvaja dokázali.... !!!
Prosím nemysli si že ak tu jeden človek napíše negatívny postoj, že je to všeobecná mienka. Pre mňa je to super, som študent a aby som mal doma kvalitný stroj mi stačí pár korún a to len vďaka vám. V tejto cene a s takouto podporou a dostupnosťou sa jednoducho nedá nič lepšie zohnať, ani nič čo by bolo cenovo rozumné oproti vaším projektom (JPA). Mňe je jasné koľko sa s tým nadrbete, a veľmi si to vážim. Lebo to jednoducho robíte pre obyčajných ľudí. čisté dobráctvo... ďakujem
stano, ty si takisto špekulant, ktorý chcel len tranzistory.... a kvôli nim aj DPS.... Já vôbec nie som nasraný, nemám dôvod. Každy si to tak jednoducho predstavuje... to že dokážeš si kupiť tranziostory za 20€ je sice pekné, k tomu si prirátaj dps ktorú by si kupil, to máš 6,5€ to máš 26,5€ potom ti treba šrobiky, izlačne podložky preichodky, uholník a pod. to máš tiež niečo. a si na skoro 30€ a to ti nikto nedá namahu aby ti sučiastky nasačkoval do sačku, napísal ti jednotlive hodnoty, a označil. A teraz si zober, koľko času s tým zabijem. A aký mám na tom zisk? asi veľký nie, pravda.
nehovoriac o tom že pokial nepredám všetky sučasti čo maám nakúpené na sklade som stále v mínuse....

Snáď raz pochopíte tomu

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

Pokiaľ sa trošku dostaneme s -nusu, a popredajú sa nakúpené sučastí tak sa nechám ukecať aj na JPA50, no momentálne nemám financie na dalšie rozširovanie ponuky.

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Príspevok od používateľa penjo » 14 Sep 2010, 22:54

Neviem čo tu špekulujete...videli ste cenu stavabnice UNI50?? a cenu JPA100?? tak k tej cene UNI50 (ktorá bola 11€) si prirátajte pár €(ochrana, poistky, bimetal...) a máte zhruba cenu JPA50. a rozdiel tam určite bude...

A keď niekto nevidí význam JPA50/ UNI50. Načo bude doma niekomu 2x100W zosilovač, keď dopredu vie, že ten výkon nevyužije, bude len zbytočný a na občasné akcie(chaty, oslavy...) mu postačí aj ten slabší modul. To potom môžem spraviť zosilovač 2x500W, ale dám mu slabšie trafo, veď to aj tak nevyžijem...ale načo sú tam potom zaplatené toľké koncové tranzistory? Proste na nič, keď nie sú adekvátne využité.
Každý nech si vyberie modul(výkon) podľa vlastného uváženia...či už to budú financie, susedia, využitie v praxi...a môžte byť radi, že máte možnosť výberu od 50W, cez 100W, až po 250W.
Tak nepindajte a stavajte :D
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 14 Sep 2010, 22:55

píčovina jak traky že súčiastky stoja 10€ ... Bral som od jožiho LEN ! koncové tranzistory a budiče a platil som mu 13€ . Odpory som kupoval z SOSO po 100ks takže tam bola cena oveľa vyšia a kondíky mohli byť tiež 5€ . relátka boli zo 5€ , takže sme na sume tak 30-40E len na súčiastkách a to som si robil sám dosky a išlo ma poraziť keď následne na to joži oznámil krásne dosky s nepájovkou za cenu pár pivečiek .

Jožiho stavebnica ušetrí mrte času a nervou , dostanete všetko pod nos a overenej kvality a tých pár € zisku čo má mu kludne dám lebo sa to oplatí a to JPA 100 stojí za každý jeden vrazený cent

pri dalšom stavaní už by som zvažoval jeho stavebnicu , neoplatí sa to zháňať ako také hovado a nakoniec zistíš že v žiadnom slovenskom eshope nemajú všetko čo potrebuješ dostatočnej kvality

ostatný materíál . Keby nebol istý člen veľmi ochotný a nerozrezal mi chladič tak chladiče stoja 20 E na to. toroid 30 .Na JPA 50 toho veľa neušetríš,pretože cenový rozdiel medzi 150VA toroidom a 300VA toroidom je asi 5€ . takisto ako na chladičoch. Navyše tie JPA vôbec nekúria takže nepotrebujú žiadne hypervesmírne chladenie.

toť môj vstup

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 14 Sep 2010, 23:22

Ale sak hej, sak som napisal, ze som sa pomylil a ze stoja 20 na jeden modul. I som dal naskenovane blocky sem. No vidis,.tak podla toho co pises tak neusetris ani na chladicoch a trafe nijak vyrazne, ked sa rozhodnes pre 50W.
stanomx napísal:Všetci sú z toho vedľa čo ste vy dvaja dokázali.... !!!
Prosím nemysli si že ak tu jeden človek napíše negatívny postoj, že je to všeobecná mienka.
Ale jaky negativny nazor ?

Vysvetlim z coho ja som vychadzal:
Ja som si robil JPA100. Kupil som si suciastky, spravil dosku atd. Nebral som stavebnicu. A teraz som zbadal toto JPA50 a pozeram, ze to je to iste, len to ma polovicny vykon a o 2 trandy menej, tak som hned usudil, ze toto by sa mi neoplatilo nijak raz. Ale som vobec nepredpokladal, ze jozi to bude predavat ako stavebnicu vyrazne lacnejsie ako predava JPA100 stavebnicu (lebo to je proste takmer to iste ako JPA100). V pripade ze niekto chce kupit stavebnicu tak potom sa este oplati aj JPA50.

Jozi:
Ja chapem ako si pisal, to este do toho treba zaratat k tym povedzme 20€ uholnik a dosku, ktoru davate profi urobenu, ja nevravim ze predavas za vela JPA100 stavebnicu.

Ja som ale najprv vychadzal z toho, ze kedze su JPA50 a JPA100 prakticky skoro to iste, tak aj cena je skoro rovnaka. A aj to tak je v pripade ze si suciastky normalne nakupite niekde a nebereite to ako stavebnicu.
0
Naposledy upravil/-a Jerry19 v 15 Sep 2010, 00:15, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
12345678
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa 12345678 » 14 Sep 2010, 23:25

Nešpekulujem, prosto volačo už doma mám.... a ušetrím prácu len vám. Neviem či si správne pochopil to čo som napísal. Ešte raz.. máte neprimerané ceny, tým nemyslím, veľké... ale malé. Nepočítam koľko stojí každý rezistor, tak nemôžem vedieť o koľko výjde na súčiastkach lacnejšie 50-ka.... Na tranzistory som sa pýtal z jediného dôvodu, aby boli napárované. Aby som nemusel hľadať z viacerých kusov ja (kupovať viacero kusov). DPS som si od vás objednal z dôvodu toho, že ste sa rozhodli projekt odverejniť. Chcem tým naznačiť, že predlohu mám na disku. Pýtali ste sa či má zmysel JPA50 ka ... tým som chcel povedať, že ani veľmi nie. Teda pokiaľ sa na tom nedá ušetriť. Avšak stále 50w je málo. (Ako pre koho) Ak by som nebol finančne obmedzený nerozmýšľam nad tým kde sa dá uštetriť aspoň 5€ ... Joži.
Ak niekomu stačí obyčajný zosilovač, resp. tých 50W nedajbože na basy, gitaru alebo jednoducho na takúto malú širku pásma, je zbytočné stavať JPA.
Nevybral som si ľahkú cestu, to viem. Pokiaľ sa ti nepáči, že chcem iba dosky tak mi ich nepredaj! ! ! Zruš DPS, a predávaj len stavebnice.
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 14 Sep 2010, 23:30

Mne neide vobec o to ze usetrim zopar € aj ked to tak vyzeralo mozno. A slo mi o to, zesa mi neoplati na ukor toho, ze usetrim par € spravit zosik co ma polovicny vykon. Ale uz sme si to vysvetlili a ak bude JPA50 ako stavebnica vyrazne lacnejsia ako stavebnica JPA100 tak to potom je uz ina vec. Ale inak by to bol nezmysel.

Mna ako par € vobec netrapi. Nedavno som bol v radioamateri a som kupil par koncoviek a nejake droty a som tam nechal v podstate za droty 27€. Nejakych par € ma netrapi, jedna skatulka ciagariet.

K tym tranzistorom od schottera:
No ale tak ked uz Phillips BF trandy prakticky nesu, tak ich nemas nikde, bud tam das original KF alebo das nejake BF ktore su viac alebo menej na prd ale nie su to original Phillips. Ale mozu byt totalne na hovno, alebo mozu byt celkom v poho. Ale tak ano mozes aj zhanat original KF. Ale tak ja si myslim ze schotter je este celkom v poho a nepredava totalne sracky.
0

joži

Príspevok od používateľa joži » 14 Sep 2010, 23:39

stanomx napísal: Nevybral som si ľahkú cestu, to viem. Pokiaľ sa ti nepáči, že chcem iba dosky tak mi ich nepredaj! ! ! Zruš DPS, a predávaj len stavebnice.

A prečo by som ti ich nepredal? ja ti ich rád predám, nemám v tom žiadny problém.

Ono to bolo skor mierenie nielen proti tebe, ale obecne. Osobne nemám problém DPS predať, ale potom ludia odomňa žobronia len tranzistory, len KFka a podobne. Skrata mám to tak rozpočítané, a nakúpené aby to bolo akurát do stavebníc. Preto nechcem predať iba tranzistory. Snad sa už chápeme.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

BTW ja som takisto kvázi študent a musím si platiť školné a podobne. Takisto si dvakrát rozmyslím kde dám peniaz. A vobec nemám tisíce na účte. Kieš by som tam mal aspoň o pár stovák viac ako mám....

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 14 Sep 2010, 23:40

Neèítal som to tu celé, som u priateµky, ale kto u¾ kurva koneène zavrie tomu Jerrymu hubu ?! To sa nedá èíta» !

Sorry za OT...

Používateľov profilový obrázok
12345678
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa 12345678 » 14 Sep 2010, 23:52

Jj jasne. Veď už som tušil , že tranzistory nedostanem, avšak za opýtanie to stálo. Neviem ako funguješ, ako nakupuješ... tak neviem posúdiť nakoľko si schopný odosielať aj súčiastky. Samozrejme ak máš nakúpený istý počet súčiastok na istý počet stavebníc tak ani by som nič ku tým DPS nepýtal.
Popri JPA dávam dokopy aj bedne... čiže ozaj ide to pomaly... na plný výkon ale stále pomaly. Ja som ti veľmi zaviazaný za takýto zosilňovač, ktorý ty ponúkaš zadarmo a dal ti dosť práce. Dobre viem prečo chcem práve ten váš zosilňovač a nie iný. Len som ticho povedal svoj názor o JPA50... podľa mňa by záujem oň nebol.
0

Používateľov profilový obrázok
Luisile
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 30 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Levoča
Vek: 40

Príspevok od používateľa Luisile » 15 Sep 2010, 00:16

penjo napísal:Neviem čo tu špekulujete...videli ste cenu stavabnice UNI50?? a cenu JPA100?? tak k tej cene UNI50 (ktorá bola 11€) si prirátajte pár €(ochrana, poistky, bimetal...) a máte zhruba cenu JPA50. a rozdiel tam určite bude...

A keď niekto nevidí význam JPA50/ UNI50. Načo bude doma niekomu 2x100W zosilovač, keď dopredu vie, že ten výkon nevyužije, bude len zbytočný a na občasné akcie(chaty, oslavy...) mu postačí aj ten slabší modul. To potom môžem spraviť zosilovač 2x500W, ale dám mu slabšie trafo, veď to aj tak nevyžijem...ale načo sú tam potom zaplatené toľké koncové tranzistory? Proste na nič, keď nie sú adekvátne využité.
Každý nech si vyberie modul(výkon) podľa vlastného uváženia...či už to budú financie, susedia, využitie v praxi...a môžte byť radi, že máte možnosť výberu od 50W, cez 100W, až po 250W.
Tak nepindajte a stavajte :D
Z tymto uplne suhlasim myslim že vyznam jpa50 ma už len z toho dovodu že je na jednej doske aj ochrana čiže menej kablovačky, ale aj na toto si niekto najde argument....

Inak dost som si všimal že par individui sa tu do jakuba a jožiho dost navaža HANBA VAM HAJZLI nie že vam tu daju hotove veci rovno pod nos a nepitaju za to mailand toto vas jebe? Na dpa nadavate že tam stoja len plošaky 30 ečka a od nich mate celu stavebnicu za tolko a to vam neni dobre? Ban dat takym ludom. Sam som si od jakuba objednal len dps-ku na zosik aj ked nie na jpa ale to len z toho dovodu že na toho leacha nedodavaju stavebnicu.Ale niektorych ludi fakt nechapem..Jakub a Joži poviem to na rovinu pokial vas niektory ludia od toho neodradia a dufam že nie tak si trufam tvrdit že nam rastu slovensky Pavli dudekovia a za tym si stojim...sry za chyby
0
Obrázok
Obrázok

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 15 Sep 2010, 00:23

A kto konkretne sa do nich navaza ?
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JAKUB G » 15 Sep 2010, 07:21

Poprosíme toto vlákno zamknúť a hodiť do koša. Nechceme aby sa tuná ďalej rozpitvávali veci okolo toho. Zase 3 a pol strany OT. Ďakujeme
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Lucky_666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 32

Príspevok od používateľa Lucky_666 » 15 Sep 2010, 11:27

Treba pomazať veci čo su odveci a bude vybavene.
0
Nič nie je ťažké, len sa tomu treba dostatočne venovať.

joži

Príspevok od používateľa joži » 15 Sep 2010, 22:29

Takto balíme u Nás JPA100 a 250. Len aby ste vedeli. A pochybujem že Vám to tak v obchode nabalia.
Prílohy
P9150029.jpg
P9150028.jpg
P9150027.jpg

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 15 Sep 2010, 22:35

Tak to je už extrém... To by ma ani nebavilo skladať. :D Podľa mňa si zbytočne komplikujete život. Debil buď nech sa do toho nepúšťa, alebo sa aspoň niečo naučí pri meraní súčiastok a pod. a skúsenejší nebude mať žiadny problém. Môj názor. Či na to máte nejaký párny dôvod?

PS: Tak rád by som si už od Vás niečo objednal ale jednoducho to nevyužijem... :cry:
0
Obrázok

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 15 Sep 2010, 22:41

Kubo, Joži - čo s vláknom? Rozhodnutie je na vás.

joži

Príspevok od používateľa joži » 15 Sep 2010, 22:48

Andrej, pre mňa je najjednoduchšie to zosypať dokopy všetky odpory, kondiky, tranzistory a pod.

Ja som chcel vyjsť v tomto čo najviac v ústrety, Hlavne chcem aby ten čas, ktorý by dotyční strávili hladaním sučiastok v tej kope, využili na pozorné prečítanie dokumentácie kde je popísané aj to ako ten zosilňovač funguje a čo jednotlivý tranzistor robí. Síce nie uplne dopodrobna, ale aby aspoň šajnu mali čťo skladajú.

Vlakno nechaj tak, tome

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 15 Sep 2010, 23:11

to som teda nečakal že do stavebnice date aj tu cievku... za to vas musim pochvaliť ! ;)

male OT: Ako sa spajkuje na tie orig. dosky ?? lebo mam skusenosti že na tie z poľskych stavebnic sa niekedy spajkuje hrozne, niekedy tam ten cin vobec nechyta. Na moje domorobo dosky sa spajkuje perfektne vdaka spreju "FLUX" :)
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 15 Sep 2010, 23:11

Za to balenie si zasluzite pochvalu, tak by to malo vyzerat.
GME si z vas moze brat priklad ;)
Edit:
Bezolovnaty HAL casom degraduje a spajkovatelnost sa zhorsuje
Olovnaty je lepsi aj sa nan lepsie pajkuje ale uz len malo vyrobcov ponuka olovnaty HAL.
Este lepsie je zlatenie chemicke a uplne najlepsiu dlhodobu spajkovatelnost ma galvanicke zlato. Taisto narozriel od HAL-u je dokonale rovne a nieje problem s velmi jemnymi TQFP ani BGA ;)
Este existuju rozne organicke povrchy ale s tym nemam prakticku skusenost, to nech poreferuju iny...
0
Naposledy upravil/-a Washu v 15 Sep 2010, 23:15, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 15 Sep 2010, 23:12

@joži
Chápem, ale zase sňáď nebudete zo seba robiť otrokov za pár centov... A že si chlap nepozrie dokumentáciu, to Vás nemusí vôbec trápiť. Jeho problém. Dúfam, že sa obchod rozbehne, a že sa Vám všetko to vynaložené úsilie aj niekedy vráti. :wink:

@Pepsi
OK, už koniec ot! Obrázok
0
Obrázok

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok