Oddelovaci transformátor

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Oddelovaci transformátor

Príspevok od používateľa spin90 » 14 Aug 2015, 12:29

Ono ak sa bavime o tychto malych oddelovakoch, tak RCD ma ten vyznam, ze v pripade zemneho spojenia (prva porucha) a naslednej dalsej poruchy (naprikald nechcenny dotyk fazy) vybavi RCD a obsluhu ochrani. Zice pokial za oddelovakom nie je monitor stavu, tak RCD vyznam ma. Ale co som pisal predtym, bavili sme sa (aj ked neviem preco vlastne a kto s tym zacal) o instalacii niekde v nemocnici. Tusim Drak spominal ze nieco take v nemocnici nasiel siet IT s RCD. Podla mna je jedine spravne a rozumne riesenie siet IT s monitorom stavu a s isticmi. No ale treba to dolozit normou.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Oddelovaci transformátor

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Aug 2015, 12:58

Ja osobne som to nevidel v nemocnici. Videl som RCD na sieti IT, ale nie v nemocnici. To niekto na fóre spomínal tuto, že na operačnej sále je sieť TN a vie to preto, lebo prešli s oeračným stolom po kábli a vyhodilo RCD. Nebudem túto myšlienku zavrhovať, pretože ja osobne som tam nebol, ale ak aj vybavilo RCD a on tam na tej sále bol, potom to aj tak bol RCD len v SIETI IT, nie TN, ani TT.
Nemocnice mávajú väčšinou najmenej dve trafostanice a za nimi je komplet celá sieť IT poväčšinou. Aj keď... Je zbytočné túto tému otvárať, pretože čo objekt, to iné riešenie. Tie malé "akoženemocnice" niektoré nemajú ani vlastnú trafačku. Síce možno ani operačnú sálu, ale to riešiť nebudeme. Ale jedno je isté - zdravotné prístroje nemajú čo robiť v sieti TN. Ak by prišlo k poruche, pacientov život by mohol byť ohrozený.

Obrázky idem kresliť, do večera tu budú.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok