STK437 Recycle-AMP

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Coolbass » 17 Jan 2016, 20:50

Chcel by som Vám predstaviť, môj ďalší výrobok, jedná sa o klasické zapojenie integrovaného obvodu (hybridného) zosilňovača STK437 (napr.: http://tad-electronics.com/download/dat ... STK437.gif ).

Nakoľko som mal tento IO a nemal som to srdce ho vyhodiť a koniec koncov už dávnejšie som mal chuť postaviť si niečo ľahké, rýchle a lacné, tak som sa rozhodol, že IO využijem a spravím tak jednoduchý ,,recyklát,, z toho čo dom dal :)
Podrobné parametre zosilňovača môžete nájsť v Datasheet-och IO, len pre jednoduchosť spomeniem :
Napájanie a zdroj zabezpečuje EI Transformátor zo starého zdroja TESLA (zrejme nejaká učebná pomôcka) o filtráciu napätia sa stará až prehnane predimenzovaný kondenzátor 10 000uF 80V.
Napájanie zosilňovača je nesymetrické : 38V
Výkon zosilňovača je 2x 10W/8R pri skreslení THD 1%, takže zvuk zo zosilňovača nieje žiaden Háj-end, ale na bežné počúvanie do garáže alebo do chaty to úplne postačuje.
Zosilňovač nevyniká ani tak parametrami ako jednoduchosťou zapojenia a hlavne aj tým, že na jednom IO sa nachádzajú hneď dva zosilňovače.


Čo sa týka stavby skrinky na zosilňovač, ako som už spomenul jedná sa o recykláciu, takže čo dom dal to sa použilo. Snažil som sa aby aj keď je to urobené za čo najmenej aby to aspoň nevyzeralo najhoršie, myslím si, že sa mi to relatívne podarilo, ostatne veď už posúďte samy. Zadný panel sa ešte bude upravovať, žiaľ zatiaľ nebolo na to času.

Ak by boli nejaké otázky, veľmi rád odpoviem, ako som už spomenul jedná sa o recykláciu, bolo mi ľúto vyhodiť IO.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa hpeter » 17 Jan 2016, 23:05

Nie kazdy tv da az 2*10W, ale da sa s tym nasr.. suseda :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Robio » 17 Jan 2016, 23:45

Huraaaa, konecne nejaka ina konstrukcia zosilnovaca ako klasicke hnusne krabice s chladicmi na bokoch.

Plus za design skrinky aj za pouzity IO a zvukovo by som to STK vobec nepodcenoval, je to urcite lepsie ako LM1875 nedajboze TDA2030.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa cool-zool » 18 Jan 2016, 01:55

Pekný , jednoduchý dizajn . A konečne niekto čo tiež vie využiť staré zásoby na funkčné a použiteľné veci . Hlavne ma potešilo že nie som sám čo sa púšťa do výroby použiteľných výkonových zosilňovačov a nie iba s nehorázným výkonom a nulovým skreslením :lol: :lol: :lol: .
Mňa ešte čaká STK 463 a teraz momentálne pomáham synovi s LM 1876 . Som rád že ešte sú ľudia ktorý neohŕňajú nosom keď počujú 2x10 W !!!
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Coolbass » 18 Jan 2016, 06:20

Ďakujem chalani, a samozrejme nehrá to najhoršie aj keď to je kvazoš.
Istotne je to lepšie než nejaké jednoduché TDA2030 a tomu podobné.
Rovnako tak aj v náročnosti zapojenia je to veľmi jednoduché a zvládne to každý.
To, že sa s tým dá nasrať suseda je jasné hehe, ale o to mi práve nešlo, chcel som niečo výnimočné lacné a rýchle ako som už povedal a som veľmi rád ,že sa vám konštrukcia páči aj keď je veľmi strohá no nestála ma ani cent hehe :)

Osobne by som si vedel tento zos, predstaviť k nenáročnému počúvaniu k starému gramofónu a podobným strojom, snažil som sa trošku aby to malo aj taký nádych do retro designu.
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa elmoto » 18 Jan 2016, 08:16

dizajn a prevedenie :thumbup: len tu LED na čelnom panely by som použil menšiu v priemere tak do 2 max. 3mm takto to špatí ale pre účel zariadenia je to nepodstatné v tomto prípade. Radosť pozerať na tvoje výtvory.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa kukinko » 18 Jan 2016, 08:21

ku pochvalam sa pridam aj ja.
tiez mam v sufliku nejake stare zasoby... a nejaky stary technics zosik, tak sa asi inspirujem.
krabica sikovna, rocha mi to pripomina stary teslacky lab.zdroj, ktory sme pouzivali na praxi v skole
:thumbup:
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Coolbass » 18 Jan 2016, 08:38

Heh a ja som sa za to hanbil hehe, som rád, že sa Vám to páči. Ano tá LED je zbytočne veľká, ale ak mám pravdu povedať mám len púzdra na LED o veľkosti 5mm, tak som ho použil, koniec koncov, nehrá to tam žiadnu rolu iba indikuje stav: On-Off.
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa hpeter » 18 Jan 2016, 18:05

Mam velmi pozitiv.skusenosti s polypropylen foliami, x-xx uF. (vystupy+zdroj)
0

vlasto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 23:48
Vek: 45

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa vlasto » 18 Jan 2016, 20:18

Ja musím pochváliť, nič zložité,tak to má biť.
No...nás na strednej profak učil že do skreslenia 1% sa to ešte môže označovať za Hifi...(neviem ako sa to učí teraz)
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa delong » 18 Jan 2016, 21:16

Mne sa to tiež páči :thumbup: v jednoduchosti je krása . Staré a nepotrebné veci zo šuplíka sa dajú krásne využiť a tak si plnia ďalej svoj účel . Treba dobrý nápad vdýchnuť tomu dušu a doviesť dielo do konca . A ty si to nádherne zdolal :potlesk: :potlesk: .
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Coolbass » 18 Jan 2016, 21:30

Chalani, milo ste ma prekvapili, naozaj len gúľam očami, myslel som si práve naopak, že sa to nebude nikomu páčiť, veď predsa drevo fúúúj veď žijeme v 21.st. a predsa som rád, že sa to páči, nie naozaj to zasa nehrá najhoršie a už dnes som robil ďalší projekt, tentokrát, ale maličké bedničky práve k tomuto zosilňovaču, dúfam, že sa mi podaria, prezradím len dopredu, že to bude primitívne osadenie ARO 4504 a ARV 161, kondík 3uF do série s výškačom a šmitec hehe, tak isto recyklácia ale aj trošku zlepšenie zo strany repro, pretože v tých umelých búdkach sa to nozaj počúvať nedá, tie sú proste celé zle, jedinú vec, ktorú som z tých debničiek využil boli sieťky na reproduktory, práve tieto sieťky som využil na "tuning" slúchadiel, ak by chcel niekto vedieť viac, len sa pýtajte možno to niekomu pomôže a bude gúľať očami hehe.
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Axwell » 19 Jan 2016, 03:25

STK obvody su fajn, jedno mam doma co dava tak 2x60W, len uz sa ak dobre viem nevyrabaju skoda.
0

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Coolbass » 19 Jan 2016, 06:55

Áno, už nájdeš keď tak len dopredaj týchto obvodov, ale tak zasa na druhú stranu sú už aj lepšie veci, koniec koncov tie STK sú len kvazoš-e. Aj keď po zvukovej stránke ako sme už viacerí povedali, nieje to to najhoršie. :)
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa alidedko » 19 Jan 2016, 07:10

K tej ledke: ja by som mozno siel do este vacsieho rozmeru, normalne, na ferovku :)

Obrázok

Ostatne bolo povedane. Je to parada.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Coolbass » 19 Jan 2016, 09:44

HEHE :D to už môže človek rovno použiť ako "točítko" :D :twisted:
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

willous
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 Máj 2015, 14:26
Bydlisko: Brno
Vek: 26

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa willous » 19 Jan 2016, 09:46

Vypadá to super, jen by mě deprimoval ten chladič vzadu, mám rád symetriku :D a místo ledky bych tam dal kolem knofliku stupnici, třeba útlumu v dB, nemusí být ani cejchovany, prostě jen tak. A podsviceny potenciometr zezadu. :D ale to uz je můj problém. Hlavně ze ta led není modrá a dělá ti to radost. :) osobně mi přijde hezčí dřevo po bocích než chladiče, škoda ze uz to mám vymyšlené jinak.
:potlesk:
0
Zájmy: CNC, reprap, audio, automatizace, dvoutakty

Používateľov profilový obrázok
Coolbass
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 15 Dec 2013, 22:51
Bydlisko: Dohňany
Vek: 28

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa Coolbass » 19 Jan 2016, 12:57

Drevo je pekné keď sa sním vie robiť, v čase kedy som robil skrinku som ešte nemal profi pokosovú pílu doma, dnes by to vyzeralo ešte omnoho lepšie, ale zas až tak na tom nezáleží, koniec koncov nevyzerá to najhoršie a keď si to človek predstaví niekde pri gramofone tak to nieje také zlé.

Ešte raz ďakujem a som rád, že sa Vám moje "výtvori" páčia, rozhodne to týmto nekončí...
0
Človek sa učí každý deň, veľmi rád sa aj ja sám nechám poučiť od skúsenejších, veď sme len ľudia.
GABKI

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9331
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa breta1 » 19 Jan 2016, 13:49

Jen takový zvědavý dotaz pro znalce - neví prosím někdo, proč odporový dělič v PIN1/15 není 1:1, aby se využil max. rozkmit výstupního napětí?
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: STK437 Recycle-AMP

Príspevok od používateľa tomel » 19 Jan 2016, 15:54

on nemusí byť 1:1 pokiaľ je polovica napätia pred výstupným kondenzátorom
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok