Výmena IO na doske NB

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

daneli
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Sep 2010, 00:00

Výmena IO na doske NB

Príspevok od používateľa daneli » 05 Sep 2010, 08:56

Jedná sa o IO na vstupnom zdroji. NT Acer 5310 bol položený na posteli, IO TSC sa prehrial a keďže sa jedná o pasívne chladenie bez ochrany zadymil a bolo po ňom.

Nájde sa niekto kto to zvládne prepajkovať ?
Prílohy
tsc.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
benco
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 06 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Dolný Kubín

Príspevok od používateľa benco » 05 Sep 2010, 12:17

Najprv napíš odkial si ,aby sa Ti ozvali z čo najbližšieho okolia.
Ja to problém vymeniť nemám .Máš IO na výmenu?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 05 Sep 2010, 12:20

Jenže počitej že nebude nejspíš jen ten IO v hajzlu...to bude nejspíš nějakej spínanej měnič nebo něco takovýho
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

daneli
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Sep 2010, 00:00

som z BA, PK okolie

Príspevok od používateľa daneli » 05 Sep 2010, 12:27

V prvom riadku popisu IO je: TSC a na konci ma 51 a predtým možno písmeno Z alebo 2.
V druhom riadku je G07278FLX

Skutočne odišiel ešte aj jeden 3 vývodový SMD prvok, značenie: TOXDA

Má zmysel sa s tým vôbec prplať, alebo to mám rovno rozpredať na ND ? Možno sa mi podarí zohnať dosku s inou chybou, potom by to bolo možno jednoduchšie opraviť.
Prílohy
toxda.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 05 Sep 2010, 12:28

opatrně vočisti tu spáleninu a vyfoť to kolmo z vrchu a ve VELKYM rozlišení ne tyhle "známky" cos tu dal....vyfoť před a po vočisštění radši...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

daneli
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05 Sep 2010, 00:00

Príspevok od používateľa daneli » 05 Sep 2010, 13:51

[quote="jenda23"]opatrně vočisti tu spáleninu a vyfoť to kolmo z vrchu a ve VELKYM rozlišení ne tyhle "známky" cos tu dal....vyfoť před a po vočisštění radši...[/quote]

Zoženiem si asi makro krúžky (toto som fotil z vymontovanym objektívom a ručným ostrením približovaním tela. Resizol som ale nie na úkor čitateľnosti, ani pod lupou nebolo vidieť o veľa viac. To teplo urobilo svoje.
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok