Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Nov 2019, 17:53

Pvedz ze 25€ za poskodenu kartu nemiens zaplatit a hotovo. Nech si to riesi vedenie.

Ako si ju znicil? Mechanicky lebo cip nefunguje? Ak len cip, tak to musia vymenit zadarmo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa hpeter » 20 Nov 2019, 19:13

jaka firma to je ? u nas vymienaju prasknute mobily bez komentaru (v urcitych medziach intervalu)
veduci napísal::biggrin: :biggrin: :biggrin:
ani nasa nieje tak zabezpecená ako tu popisujete :D :D
jedna sa o to aky cip je pouzity v karte. ked je to obicajna rfid karta tak je tam cca 8 miestny kod ktorý je priradeny k tvojmu menu v systeme. nic viac. vatcsinou u nas pouzivane 125khz
bud si kup klucenku RFID a popros zamestnavatela nech ti priradi kod klucenky ku tvojmu menu alebo zbehni do klucovej sluzby a tam ti spravia klon tvojej karty.
ked je pouzita ina technologia napr NFC - by si to rozbehal aj na chytrom telefone.

je to vela teorie. pisem tie najlacnejsie pouzivane riesenia kedze zamestnavatel tiez setri na vsetkom :D
+1 u nas iba hex string
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Nov 2019, 05:45

Pekná akademická debata bez toho, aby sa reálne vedelo, aká je to karta.
Tých 8 čísiel je časť série, nie plný kód karty.

Pred nedávnom tu bol dopyt na študijné materiály k technológii kariet, dal som tam pár PDF. Ak ťa to zaujíma, tak hľadaj.
https://svetelektro.com/modules.php?nam ... edcd211131

RFID 125lHz je v podstate nan 99% kopírovateľná. Ale mám aj takú, na ktorej si profíci vylámali zuby a neurobili klon!

Mifare tu je tiež viacero typov a aj pracovných frekvencií. Tých 13,56MHz si naozaj vieš skontrolovať mobilom s NFC. Ak na kartu mobilom zapíšeš text, tak je to klasický karta. Ak nie, je to Desfire alebo viac a takto ľahko to nejde.

Vždy sa dá identifikovať, že je to klon!

@Hop337: klasickú Mifare viem kopírovať s kompletným obsahom pamäte. (max. 2 KB)
@Raden: ak kúpim 25 kariet, tak kus ma stojí 5€. Ak ich kúpim 100, tak kus už iba 4€. D kariet som investoval, čiže strácam zisk. Karty som objednal, prevzal, zaradil do inventáru, vydal, zmenežoval, zaplatil prepravné. To nie je iba tým, že "teta šiahne do šuplíku a urobí ťuk do klávesnice."

Porada u právnika? Smiešne. Kúpil som špeciálne kartu pre zamestnanca. 5€, poštovné + balné 4,5€. Vyzdvihnutie pošty 1,5€.

Ja osobne mám univerzálnu kartu 15 rokov denno denne pri sebe a používam ju na vstup.

To je to isté, že mám prasknutý displej, žiadam vymeniť MT. Čo si robil? Sadol som si v reštike a mal som ho v zadnom vrecku. Zamestnanec nedostal pokutu, ale starú tehlu, aby ju do vrecka nestrčil...
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 21 Nov 2019, 06:39

konecne sa to hybe dorpedu :)
takze ci je karta 13,56MHz zistim s NFC mobilom a appkou NFC Tools?
ked mi ju telefon nenajde tak je na 100% 125kHz a teda 99% kopirovatelna?
super, dnes tu dam info
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Hop377 » 21 Nov 2019, 07:53

To Technikus , viem kopirovat karty a nielen Mifare, len to je trochu o inom ako si to tu vacsina predstavuje, nie je to len o kopirovani UID a navyse ani skopirovana karta Ti tiez nezaruzi priechodnost systémom, zalezi aj na systeme.
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 21 Nov 2019, 13:18

takze toto mi vypisal NFC Tools, na pravo je obrazok z citania pamate, kolega ma vsade nuly
zapisat nieco sa trochu bojim aby nahodou som neposkodil kartu a potom platil 25€...
Obrázok
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Nov 2019, 17:39

Hop377: viem, preto som napísal do samostatne oddeleného riadku toto: Vždy sa dá identifikovať, že je to klon!

Čiže ak je systém chránený, tak si vie prečítať aj jedno NEPREPISOVATEĽNÉ miesto a vie, že je to klon. Záleží iba na tom, kto pripravoval aplikáciu.
Nemienim sem dávať návod na nelegálnu činnosť.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Nov 2019, 19:48

Podla mna seriozna firma by mala bez problemov vyenit kartu bez poplatku povedzme 1x za 1-2 roky. Samozrejme ak je niekto taky ze si kartu aj kluce da do toho isteho zadneho vrecka a potom si veselo sada a poskodi kartu "kazdy mesiac" tak taky nech plati 25€.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2448
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Nov 2019, 20:03

Pozor, nie vždy je to zapríčinené spôsobom používania, ale naozaj aj typom karty. Takto dopadla moja karta z Tatry, navyše je úplne celá karta pokrivená (bezkontaktné platby samozrejme K.O. ale kontaktný čip funguje, magnetický neviem):
karta.jpg
Ako je ale možné, že sa mi to nestalo s:

1. predchádzajúcou kartou (iný dizajn aj celý typ karty);
2. kartou na autobus;
3. stravnou kartou;
4. klubovými kartami do obchodov;
5. vodičským preukazom (s občianskym už to začína zhodou okolností na tom istom mieste, ale ten mám už necelých 8 rokov);

ktoré nosím všetky spolu a väčšinu kariet aj rovnakú, ak nie dlhšiu dobu na jednom mieste?
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa technikus110 » 22 Nov 2019, 04:03

Toto je príznak zle namontovaného skenovacieho zariadenia v bankomate. Hackerovi sa odlepila lišta :P
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 22 Nov 2019, 07:00

tak co teda da sa nieco zistit z toho co som postol?
mne nic nelegalne netreba a mi je jedno ze zistia ze je to klon, kedze mi ziadne postihy za to nehrozia, ide mi len o to ze tuto predrazenu kartu mozem odlozit do skrinky a pouzivat klucenku/kartu za 0,30€ z aliexpressu
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Nov 2019, 09:19

Žiadne postihy nehrozia? Už tu bolo povedané, že za kopírovanie kariet je hodinová výpoveď.
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 22 Nov 2019, 10:00

ako som uz viackrat pisal nie u nas vo firme, karta neni na nic ine pouzivana ako na dochadzku, ziadne vstupy ziadne pristupy, ziadne kredity na obed... len dochadzka takze ked si kartu skopirujem nehrozi ziadne bezpecnostne ani ine riziko, maximalne ked stratim klon mi moze niekto pipnut prichod/odchod... ze niekto identifikuje ze mam klon karty vobec nevadi, itak to nebude nikto zistovat
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Nov 2019, 10:38

No, myslím si že z toho, že si vlastne môžete urobiť z práce holubník(kamarát vás označí), bude pre firmu dostatočné riziko.

Tá dochádzka je snáď o kontrolovaní pracovnej disciplíny, to nie je banalita.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6217
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Nov 2019, 11:37

je fuk, ci je to len na dochadzku. a nemusia vobec teraz riesit, ze mas klon. ale ked raz sa stanes nepohodlnym, tak velmi radi vyhrabu vsetko, aj to, ze si pouzival klon. vsak si tu kartu daj do obalu a k dokladom a mas pokoj.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 22 Nov 2019, 11:53

ako nic v zlom, ale myslim ze je to moja vec ci ma vyhodia alebo nie...
som si vedomy vsetkych rizik + to mam potvrdene od ludi na vyssich poziciach ze nikto nebude riesit ci mam klon alebo nie karta je moj majetok a mozem si s nou robit co chcem preto za nu vlastne aj platim tych 25€ lebo je moja, nieje to ziadna pokuta ale tak si firma nastavila cenu, ked viem si to zohnat lacnejsie tak len moje plus
takze bol by som rad keby tu prispieval uz len clovek co ma co povedat k teme, dik
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 22 Nov 2019, 12:55

Ak sa môžem vmiesiť mimo tému tak sa vmiesim kludne to potom vymažte. Je tu zvykom že keď sa tu vyskytne otázka ohľadom niečoho čo nieje "košér" hneď každý začne moralizovať, ale reálnu radu alebo návod nedá. Bolo by dobré keby ste to nerobili, len to zahlcuje vlákno a ničomu to nepomôže.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa deepspace » 22 Nov 2019, 14:08

Aby sa tu len nemoralizovalo, mrkni sa na toto, aj ked pochybujem ze to budes chciet kupit :),

Proxmark 3 - https://lab401.com/collections/hardware ... ark-3-rdv4

Je to ISO 15693, proxmark by to mal zvladnut, ale predpokladam ze budes potrebovat stick s prepisovatelnym UID, tzv. magic stick,

Realne skusenosti s tym ovsem nemam, je tot trocha mimo moje hobby ..
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 22 Nov 2019, 16:50

tomko ale ja som nepovedal že tu nieje ani jedna rada k veci ,len sú tu aj také príspevky čo k veci niesú. A áno dnes je taká doba na otváranie kompótu treba spraviť videonávod s komentárom.
Kto sa tým chce zaoberať a vedieť to, ten si to naštuduje, ale kto chce raz za život naklonovať jednu kartu, tak by si ho hádam neposlal na 2 semestre vysokej aby sa to naučil.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6217
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Nov 2019, 08:52

dnes som narazil na zaujimavy clanok ohladom kariet. https://www.root.cz/clanky/bezpecnost-p ... prakticky/
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď