APC Back-UPS 1500

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
tornado6
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: nedaleko Piešťan
Vek: 44

Re: APC Back-UPS 1500

Príspevok od používateľa tornado6 » 10 Aug 2020, 21:30

Tak to je v poriadku a prepáš zle som pozrel piny máš to dobre, problem može byt ešte v spetnej vezbe, skus pomerat kondík čo je na optočlene mal by to byt elit tak 1uF či nie je suchý.Prípadne či nie je načnutá niektorá z diod na primári okolo toho TNY, meratvo vypnutom stave z vybitým hlavným elitom na diod teste z oboch strán.

PS: Mimochodom v original zapojení toho TNY su použite 2 kusy elitov oddelene tlmivkou, máš 1 hlavný elit, alebo 2.?

https://html.alldatasheet.com/html-pdf/ ... 278PN.html
0
Pri oprave ťa vždy niečo prekvapí, ale treba si vedieť poradiť.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: APC Back-UPS 1500

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 10 Aug 2020, 22:00

Myslíš na primári alebo sekundári? Na primári je 1x 22uF bez tlmivky, na sekundáry 1x 680uF bez tlmivky. Tlmivka je na primári pred diodamy. Na primári už elity niesú iba ten jeden hlavný. Na sekundárnej strane optočlena to kuknem zajtra to musím vysledovať 1uF tam nieje iba 4,7uF tak možno on, ale je dosť ďaleko. Diódy tiež zmerám zajtra dnes už to zabalím zatiaľ dakujem. Ešte aby som nezabudol môj zdroj dáva 27.5V nie 12V ako je v datasheete.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
tornado6
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: nedaleko Piešťan
Vek: 44

Re: APC Back-UPS 1500

Príspevok od používateľa tornado6 » 10 Aug 2020, 22:55

takže len jeden, myslel som na primári ten hlavný, tak to vylučime, ostávaju tie diody prípadne ten elit na optočlene, teoreticky sa dá ten optočlen preklenut diodou myslím zo strany primáru, ale je to risk, ak tam je niečo v kýbli odsere si to primár aj sekundár, no a rozdiel na sekundári či je to na 12, alebo 24 V je nepodstatný, myslím ,že sekundár z výpadkami na primári nemá nič spoločné, je to oddelený obvod, to by tam musel byt skrat jak svina, aby to dávalo dolu primár.

PS: Ak to budeš chciet skusit preklenut tou diodou, myslím ten optočlen, daj do serie so zdrojom predradenu žiarovku na fázu, aby ti to neustrelilo primárnu čast.Podla svitu žiarovky spoznáš ako velmi dostáva primár na prdel, ak nebude svietit je to OK, ale ak začne žnut a rozsvecovat sa blikaním je tam niečo v haji a ak sa rozsvieti nastalo tak si skončil, samozrejme žiarovku dimenzovat tak aby nebola priliš slaba, nenaštartuje zdroj, ale ani silnu lebo potom tam ani nemusi byt.
0
Pri oprave ťa vždy niečo prekvapí, ale treba si vedieť poradiť.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: APC Back-UPS 1500

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 11 Aug 2020, 16:17

Skúsim postupne.
Diódy som meral vyzerajú OK.
Žiarovku tam mám 60W celý čas. Zato som písal aj sieťové napätie 220V. Robí to to isté aj bez žiarovky.
Kondenzátor na optočlene by mal byť na primári alebo sekundáry? Lebo nevidím ani na jednej strane.
Dalšia vec mám tam 2 optočleny paralerne na primárnej strane, takže to môže vypínať aj ten druhý optočlen ktorý je musím zistiť kam je zapojený.
Tažko sa to obkresluje tak tam môžu byť chyby, ale obkreslil som schému a snažil som sa aby bola kreslená tak ako v datasheete kvôli prehladnosti. Zatiaľ mám len primárnu stranu. 2 súčiastky by som musel vybrať aby som zistil hodnotu diódu a kondik tak sú v schéme bez hodnoty. Inak oproti datasheetu je tam podstatne menej súčiastok.
Prílohy
IMG_20200811_160331.jpg
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: APC Back-UPS 1500

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 14 Aug 2020, 10:46

Dobre tak som postúpil, odsledoval som ze jeden optočlen má 1pin zapojený na kladný pól zdroja a druhý na napäťovú referenciu 1431c.
Druhý optočlen má 1 pin na 74hc595d a 2 pin este neviem kam :biggrin: Ale nameral som na ňom 50hz hovoril som si že to môže generovať to hcčko, ale napadlo ma aj že môže byť zlý.
Tak som ho odletoval. Hovoril som si že napätie stráži ten 1 optočlen a tento bude asi ovládaný procesorom tak by sa nemalo nič stať. Zdroj je teraz krásne tichý a nezakmitáva.
Teraz otázka ako zmerám ten optočlen na diodovom teste sa tvári ok.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok