kvalitny zdroj bez interferencii rusenia

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: kvalitny zdroj bez interferencii rusenia

Príspevok od používateľa muziker » 15 Máj 2020, 14:02

Inak preberaný výraz v tejto téme "násobič kapacity" sa používal v minulosti bežne v rádioamatérkej literatúre.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
device
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Máj 2020, 17:56
Bydlisko: nitra

Re: kvalitny zdroj bez interferencii rusenia

Príspevok od používateľa device » 15 Máj 2020, 20:40

Wili napísal:ako pise frantisek... pre mikrofon ti bohate staci kvalitnejsie zapojeny linearny stabilizator, a za to este silnejsi RC clen. Ak je odber maly a RC clen bude mat vyssiu hodnotu tak sa da dosiahnut sakra tichy zdroj a pouziva sa to aj na buffery pre MC prenosky takze asi to bude blizke baterii :)

znizenie sumu na vstupe je mozne paralelnym radenim vstupnych tranzistorov, cim viac, tym nizsi sum. Existuju dokonca aj IC co obsahuju v sebe 100 paralelne zapojenych tranzistorov pre super nizkosumove aplikacie, ale tusim sa uz nevyrabaju. Skor si ale myslim ze ked sa pytas tieto otazky tak u teba sum vznikne inde ako pri narazani na technicke moznosti suciastok.

Wili mas aj nejaku konkretnu schemu s tymi tranzistormi???specifikacia atd.v zivote som o takom niecom nepocul este
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: kvalitny zdroj bez interferencii rusenia

Príspevok od používateľa djwiktor » 15 Máj 2020, 22:19

Trebars SSM-2210/ 2220 alebo aj napriklad lm194.
Dnes uz neexistujuce, ale v podstate vsetky tieto parovane tranzistory s ultranizkym sumom boli technologicky vyrabane ako desiatky/stovky paralelne zapojenych tranzistorov na kremiku.

Ale ako uz aj ostatny poslali a vytusili, ak sa planujes nadalej hrat s tym prditkom na elektretovy mikrofon, tak prestan vymyslat kraviny a daj tam bud baterku alebo hocijaky 7809 zdroj. Ak chces super tutifruti kvalitny cisty nesumiaci zvuk, tak na to potrebujes mikrofon uplne ineho rangu a v uplne inej cenovej hladine ako si mozes predstavit (par stoviek, prip. tisiciek eur a k tomu dalsie komponenty na spracovanie tohto zvuku. ) Lebo sum neni len o mikrofone, ale o celej ceste od zdroja zvuku az po ulozenie zvuku, pripadne este aj jeho dalsie prehravanie.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
device
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 01 Máj 2020, 17:56
Bydlisko: nitra

Re: kvalitny zdroj bez interferencii rusenia

Príspevok od používateľa device » 15 Máj 2020, 23:08

ved ja viem zas keby uz mam kvalitne spraveny zdroj atd.tak to nenapojim na jack co je standard pc zvuk ale uz do nejakej lepsej zvukovej karty aj s tym mikrofonom to uz by som nedaval hoc aky neco lepsie.To sa len chystam cez vikend budem robit dalsie tri take predzosilovace uz mam vsetko nachystane plosaky namalovane kyselina +h2o2 tiez len cakam kedy vyde slnko aby som to neleptam vnutry a idem na to.Toto s tym zdrojom to uz myslim ako absolutny vrchol dokonalosti ze ci sa take veci vobec daju realizovat.A co sa tyka tych ultra kvalitnych veci tak ja som kupoval ked rusili elektro tie najkvalitnejsie kable co tam predavali za 50+ euro za par euro catharsis a podobne vychytavky ono ked ma clovek stastie tak aj taky spickovy mikrofon sa mu podari zohnat nie za 1000euro ale jasne kto na to ma tak ten kupi za 1000e ja na to nemam tak vymyslam ako sa da nieco priblizne take vytvorit a nezruinuje ma to.Teraz budem skusat tie tri nove predzosilovace co zajtra dam dokopy na kazdom bude iny mikrofon to dam na obycajny zdroj co sumi ako blazen pulzny.Som pozeral cloveka co skusal take ako teraz budem ja mam v sobotu hotove a na moje prekvapenie mu to dobre nahravalo.MAl tam obycajny bc574 a hralo mu to ako s nejakym integrovanym obvodom.Mam aj s integrovanym tak budem porovnavat ze o kolko horsie hraju alebo ci tak isto a tak.Zdroj bezsumovy ten nezapojim na 2eurovy predzosilovac ani nahodou.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok