Staré poistky v byte

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Staré poistky v byte

Príspevok od používateľa jmalik93 » 27 Júl 2011, 13:31

Zdravím , bývam v cca. 35 ročnom panelovom byte a elektrické rozvody mám pôvodné , ale väčšina zásuviek a vypínačov je nových , stala sa mi taká vec že som včera chcel vymeniť starý luster za nový s ventilátorom , zo stropu išli 3 káble modrý ,čierny a zelený zdalo sa mi divné že v modrom bolo 220V (zistil som to podľa skúšačky) napriek tomu že v celom byte je fáza v zásuvkách a vo vypínačoch v čiernom kábli , zelený a čierny kábel bol bez prúdu , tak som teda dal ako fázu (+) modý kábel a zem zelený , všetko som namontoval , zapol poistky a ventilátor funguje , ale v poslednej dobe náhodne vypadáva jedna poistka a ťažko ide nahodiť späť , poistka má na starosti obývačku a kuchyňu , v minulosti ked som vypínal poistky tak pri zapínaní trebalo poistku kt. vypadáva silnejšie zapnúť , inak nešla , Viete mi poradiť kde je problém ? mám zavolať odborníka ?

Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
otep69
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 31 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Jarok
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Staré poistky v byte

Príspevok od používateľa otep69 » 28 Júl 2011, 17:41

No takže nie som si istý, ale myslím že je tento príspevok v zlej kategórii. A teraz ešte jedna technická otázka. Je to určite poistka čo tu opisuješ? Povedal by som skôr, že sa jedná o istič nejaký starý československý istič v bakelitovom púzdre. Ak som uhádol skús ho vymeniť za nový. Minule som bol tiež pozrieť u kamaráta problém s rovnakými symptómami. Nakoniec sme zistili, že na vine bol práve spomínaný istič. Po výmene za nový žiadne starosti všetko v pohode ide ďalej.
0
Teší ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
Čo nejde silou, pôjde silou ešte väčšou.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok