Chránič PCHB4

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

makan
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 18:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 46

Chránič PCHB4

Príspevok od používateľa makan » 30 Jan 2016, 09:19

Pozdravujem Vás všetkých. Chcem sa poradiť prípadne podeliť s mojim problémom. Pri pravidelnej revízii som zistil že mi nevyhovuje 4 pólový prúdový chránič v rozvádzači.(vypínací prúd 31,5 mA). V rozvádzači mám použitý prúdový chránič PCHB4/40A/0,03. Keď som ho chcel kúpiť tak som zistil že spomínaný typ PCHB4 sa už nedá kúpiť dá sa kúpiť náhrada PFB4. Ja mám v rozvádzači použitých viacej týchto RCD a pre estetický vzhľad by som chcel použiť túto radu chráničov. Podľa informácii od výrobcu sa už spomínaná rada nevyrába. Neviete mi nejako poradiť ako a kde by som ešte vedel zohnať takýto typ chrániča?, alebo sa mám na to vykašlať a dať tam PFB4. Je to dosť nešťastné keď takto výrobcovia menia svoj výrobný program. Rozvádzač som skladal v roku 2011.Ďakujem Vám za rady a prípadné názory.
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Chránič PCHB4

Príspevok od používateľa Patriky » 30 Jan 2016, 10:42

http://www.sez-cz.cz/eshop/index.php?se ... vy-chranic
Skúste odtialto objednat. A ked nie dajte iny, ide o bezpecnost, nie az tak o vzhlad. A preto treba pouzivat vyrobcov, kde sa vzhlad ich modularnych pristrojov nemeni. Napr. Schrack, lahko k dostaniu, moznost vymeny a doplnenia aj po rokoch (ten Vas sa zmenil vzhladovo) a aj oez, nova minia stara minia, ine hrebene vsetko. Takze u mna kvoli tomuto schrack popripade eaton;)
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok