Revízia RD

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Merak » 11 Okt 2019, 07:53

Vyžiadaj si to cez mail, poprípade na stránke výrobcu.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa marioo » 11 Okt 2019, 08:36

Na stránkach výrobcu... alebo na požiadanie niektore eshopy zašlú.
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Patriky » 12 Okt 2019, 01:22

Viete mi povedat, ktora norma nam urcuje co ma byt pri revizii predlozene?
Myslim ze v 2000-6 to neni.
Dalej k tym rozvadzacom, ja pouzivam schrack a na vyziadanie mi poslu protokol o tom rozvadzaci, skusky a pod. Cize ja dam uz len stitok a schemu - hotovo
Toto iste ma aj OEZ, spravia Vam online skolenie na stranke, vyplnite dotaznik a oni Vam na mail poslu program, kde si viete spravit vsetky potrebne papiere, aby bol rozvadzac CE.
http://www.oez.sk/sluzby/rozvodnice-dbo
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa technikus110 » 12 Okt 2019, 06:14

....Myslim ze v 2000-6 to neni.....
Skús si tú poslednú, čo teraz platí prečítať ešte raz od začiatku a na konci si pozrieť odporučené tabuľky.


Každý predajca veľko/maloobchod je zo zákona povinný dodať CE deklarácie k predávaným výrobkom. (nie katalógové listy, alebo návody na použitie) Bez tejto deklarácie ich nesmie ponúkať na trh v EU.

Maloobchod má za povinnosť dodať návod v SK jazyku. (aj keď mu ho veľkoobchod nedodal)
Maloobchod a aj montážna firma má za povinnosť na svoje náklady predĺžiť záruku na tovar na dva roky, aj keď výrobca dáva inú dobu.
0

black7
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24 Okt 2016, 19:44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa black7 » 24 Okt 2019, 20:08

Patriky napísal:Viete mi povedat, ktora norma nam urcuje co ma byt pri revizii predlozene?
Myslim ze v 2000-6 to neni.
Dalej k tym rozvadzacom, ja pouzivam schrack a na vyziadanie mi poslu protokol o tom rozvadzaci, skusky a pod. Cize ja dam uz len stitok a schemu - hotovo
Toto iste ma aj OEZ, spravia Vam online skolenie na stranke, vyplnite dotaznik a oni Vam na mail poslu program, kde si viete spravit vsetky potrebne papiere, aby bol rozvadzac CE.
http://www.oez.sk/sluzby/rozvodnice-dbo
Odpoved na to čo má byt predložené pri pravidelnej alebo východiskovej revízii nájdeš v STN 33 1500 - základná norma na revízie.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Merak » 25 Okt 2019, 16:44

Patriky napísal:Viete mi povedat, ktora norma nam urcuje co ma byt pri revizii predlozene?
Myslim ze v 2000-6 to neni.
Skús pozrieť vyhlášku č. 508/2009. Tam je vymenované, čo všetko by malo byť súčasťou STD.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2501
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Jirka84 » 25 Okt 2019, 21:50

Patriky, bez urážky,
pokud jsi opravdu projektant, dokonce na živnost, prosím Tě tak jdi co nejrychleji na celkové školení...
Ty bys tady měl být vzorem se svým vzděláním těm všeumělům.
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Patriky » 27 Okt 2019, 10:10

Jirka84 napísal:Patriky, bez urážky,
pokud jsi opravdu projektant, dokonce na živnost, prosím Tě tak jdi co nejrychleji na celkové školení...
Ty bys tady měl být vzorem se svým vzděláním těm všeumělům.
Ano ja som projektant nie revizak, a za dalsie kazdy revizak pyta/nepyta nieco ine, ako potom ma clovek vediet co treba? Ked to nevedia revizaci?
Minule mi povedal jeden revizak, ze nastastie nam slovensky stat neurcuje co treba dodat k revizi a to je podla mna blbost, preto som sa pytal.
Merak dik
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa technikus110 » 27 Okt 2019, 18:01

Patriky: (bez urážky, iba môj súkromný názor)

1. Vieš aký VEDOMOSTNÝ ROZDIEL je medzi 23 a 24. Žiadny!!! 23 riadi a kontroluje, len sa nemôže pod niektoré veci podpísať. Ale velí pracovníkom a musí im aj vedieť vysvetliť čo a prečo to od nich požaduje.
2. Ty si "projektant". Máš guľaté razítko člena komory, ale len tak na dáky iný papier? Ako chceš projektovať to, o čom nemáš vedomosti? Ono preto asi to aj tak v reálnom živote často dopadne, že je to urobené na 3,141592ču.
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Patriky » 27 Okt 2019, 19:35

technikus110 napísal:Patriky: (bez urážky, iba môj súkromný názor)

1. Vieš aký VEDOMOSTNÝ ROZDIEL je medzi 23 a 24. Žiadny!!! 23 riadi a kontroluje, len sa nemôže pod niektoré veci podpísať. Ale velí pracovníkom a musí im aj vedieť vysvetliť čo a prečo to od nich požaduje.
2. Ty si "projektant". Máš guľaté razítko člena komory, ale len tak na dáky iný papier? Ako chceš projektovať to, o čom nemáš vedomosti? Ono preto asi to aj tak v reálnom živote často dopadne, že je to urobené na 3,141592ču.
Ale ste sa do mna pustili:d
Ja vedomosti mam ovladam zakladne normy ale ako nikdy som sa o revizie nestaral. A ako pisem ked neliektori revizaci nevedia co chcu co im treba ako to mam vediet ja?
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa technikus110 » 28 Okt 2019, 05:04

Keby som sa do teba pustil, asi by zasiahol moderátor.....ja len konštatujem svoj názor.

1. Ako projektant plne svojim podpisom uznávaš, že projekt je podľa platných STN a vyhlášok. Taktiež tvojich vedomostí.
2. V projekte nemôže byť, že" takto dáko" a konzultujte to s vašim revizákom.
3. TO NAJHLAVNEJŠIE - Ak príde revizák a niečo požaduje, tak TVOJE vedomosti mu odcitujú STN/EN a TY ho uzemníš. Nemusíš sklopiť uši a priznať chybu, pokiaľ TY VIEŠ, čo si odovzdal a že to je plne O.K.

V opačnom prípade ti revizák všeumelec bude vymýšľať kraviny, aby bol dôležitý.

Ale zopakujem moju otázku, ktorú si asi (účelovo) prehliadol: " Máš guľaté razítko člena komory, ale len tak na dáky iný papier? "
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Ilija » 28 Okt 2019, 07:38

Bravo!
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Merak » 28 Okt 2019, 09:53

Príloha č. 2
k vyhláške č. 508/2009 Z. z.
OBSAH KONŠTRUKČNEJ DOKUMENTÁCIE VYHRADENÉHO TECHNICKÉHO ZARIADENIA
A. Konštrukčná dokumentácia obsahuje
a) meno, priezvisko a miesto podnikania výrobcu, ak ide o fyzickú osobu, a názov, sídlo, identifikačné číslo organizácie a právnu formu výrobcu, ak ide o právnickú osobu,
b) charakteristiku technického zariadenia vrátane rozdelenia do skupín podľa druhu podľa § 4 a prílohy č. 1,
c) všeobecný popis technického zariadenia, jeho funkciu a základné technické parametre podľa prílohy č. 4 písm. g),
d) celkový výkres technického zariadenia a výkresy ovládacích obvodov, najmä schémy elektrického zapojenia, hydraulických alebo pneumatických rozvodov, ako aj príslušné popisy a vysvetlenia potrebné na pochopenie prevádzky technického zariadenia vrátane príslušných údajov a parametrov prístrojov, vedení, potrubí, meracích, regulačných a zabezpečovacích prvkov,
e) výkresy hlavných celkov technického zariadenia doplnené výpočtami dôležitých konštrukčných častí a mechanizmov, výsledkami skúšok, certifikátmi, ktoré sú potrebné na overenie zhody zariadenia so základnými požiadavkami na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci,
f) dokumentáciu o posúdení rizík vrátane zoznamu základných požiadaviek na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, ktoré platia pre technické zariadenie, popisu použitých ochranných opatrení na vylúčenie označených nebezpečenstiev alebo na zmenšenie rizík a podľa potreby aj označenia neodstrániteľných rizík súvisiacich s technickým zariadením,
g) zoznam predpisov, technických noriem a iných technických špecifikácií uvádzajúcich základné požiadavky na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci týkajúcich sa technického zariadenia a podľa potreby s výpisom odlišností a popisom spôsobu riešenia z hľadiska zaistenia bezpečnosti technického zariadenia,
h) návod na použitie technického zariadenia vrátane zásad na vykonávanie skúšok technického zariadenia a kritérií ich úspešnosti,
i) prípadné technické správy s výsledkami skúšok, ktoré vykonal výrobca alebo výrobcom určená osoba,
j) podľa potreby aj kópie ES vyhlásení o zhode pre zariadenia alebo iné výrobky začleňované do technického zariadenia.
B. Konštrukčná dokumentácia vyhradeného technického zariadenia tlakového a vyhradeného technického zariadenia plynového obsahuje okrem požiadaviek uvedených v bode A aj
a) názov pracovnej látky, jej fyzikálne a chemické vlastnosti,
b) výkresy tlakových a dôležitých konštrukčných častí vmierke spolu s údajmi potrebnými na pevnostný výpočet,
c) pevnostné výpočty a ďalšie výpočty konštrukčných častí a bezpečnostného príslušenstva podľa bezpečnostnotechnických požiadaviek,
d) náčrt zapojenia technického zariadenia z hľadiska parametrov vstupov a výstupov pracovnej látky vo všetkých priestoroch, ak je to pre úplnosť údajov potrebné.
C. Konštrukčná dokumentácia trvalej dráhy žeriava obsahuje
a) meno, priezvisko a miesto podnikania výrobcu, ak ide o fyzickú osobu, a názov, sídlo, identifikačné číslo organizácie a právnu formu výrobcu, ak ide o právnickú osobu,
b) charakteristiku dráhy vrátane zariadenia do výrobnej skupiny,
c) výkresy zostáv a podzostáv a súpis použitého materiálu,
d) statický výpočet,
e) technickú správu so zásadami vykonávania kontrol a kritériami ich úspešnosti, zoznamom použitých predpisov a technických noriem.
D. Konštrukčná dokumentácia dočasnej dráhy žeriava výložníkového typu obsahuje
a) meno, priezvisko a miesto podnikania výrobcu, ak ide o fyzickú osobu, a názov, sídlo, identifikačné číslo organizácie a právnu formu výrobcu, ak ide o právnickú osobu,
b) technickú správu s lehotami a rozsahom kontrol v prevádzke, kritériami ich úspešnosti, zoznamom použitých predpisov a technických noriem,
c) doklad o únosnosti a vlastnostiach podložia,
d) celkový výkres obsahujúci celkovú situáciu,
e) výkresy podzostáv obsahujúce priečne rezy, údaje o žľabe pre vlečný napájací kábel, umiestnení a vyhotovení narážok, vypínacích líšt koncových vypínačov, uzemnení dráhy, umiestnení hlavného vypínača napájacieho vedenia a súpis použitého materiálu.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Merak » 28 Okt 2019, 09:53

Príloha č. 3
k vyhláške č. 508/2009 Z. z.
OBSAH SPRIEVODNEJ TECHNICKEJ DOKUMENTÁCIE
VYHRADENÉHO TECHNICKÉHO ZARIADENIA
Sprievodná technická dokumentácia vyhradeného technického zariadenia obsahuje
a) údaje identifikujúce výrobcu alebo dodávateľa, základné údaje o technickom zariadení najmenej v rozsahu prílohy č. 4 a charakteristiku prostredia, v ktorom môže zariadenie pracovať,
b) pokyny na používanie alebo odkazy na predpisy, ktoré obsahujú
1. prípustný spôsob používania,
2. návod na obsluhu, nastavovanie, údržbu, opravy, prehliadky a skúšky vrátane výkresov a schém potrebných na vykonávanie týchto činností a ochranných opatrení, ktoré sa musia vykonať pri týchto činnostiach,
3. požiadavky na vedenie technickej dokumentácie a dokladov,
4. požiadavky na odbornú spôsobilosť osôb vykonávajúcich obsluhu, nastavovanie, údržbu, opravy, prehliadky a skúšky,
5. návod na montáž, vyskúšanie a podmienky uvedenia technického zariadenia do prevádzky,
6. požiadavky na zabezpečenie stability technického zariadenia počas prepravy, montáže, používania, počas skúšania, počas predvídateľných porúch, demontáže a podľa potreby aj v čase mimo jeho prevádzky,
7. zoznam náhradných dielov a príslušenstva,
c) preberacie dokumenty, a to
1. pasport, revíznu knihu alebo iný dokument technického zariadenia v rozsahu určenom bezpečnostnotechnickými požiadavkami,
2. odborné stanovisko k dokumentácii, ak bolo vydané,
3. doklad o súlade technického zariadenia s bezpečnostnotechnickými požiadavkami,
4. osvedčenie o typovej skúške technického zariadenia, ak bola vykonaná,
5. osvedčenie o úradnej skúške alebo inej skúške vykonanej oprávnenou právnickou osobou alebo o skúške vykonanej revíznym technikom výrobcu alebo revíznym technikom,
6. atesty, certifikáty a iné.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Merak » 28 Okt 2019, 09:54

Príloha č. 4
k vyhláške č. 508/2009 Z. z.
EVIDENCIA VYHRADENÉHO TECHNICKÉHO ZARIADENIA
Evidencia vyhradeného technického zariadenia obsahuje
a) názov vyhradeného technického zariadenia,
b) typové označenie,
c) meno, priezvisko a miesto podnikania výrobcu, ak ide o fyzickú osobu, a názov, sídlo, identifikačné číslo organizácie a právnu formu výrobcu, ak ide o právnickú osobu,
d) výrobné číslo,
e) rok výroby,
f) umiestnenie,
g) základné technické parametre, ktoré sú
1. pre tlakovú nádobu
a. najvyšší pracovný tlak,
b. skúšobný tlak,
c. najvyššia a najnižšia pracovná teplota,
d. vnútorný objem,
e. základné technické parametre bezpečnostného príslušenstva,
2. pre kotol
a. výhrevná plocha kotla v m2,
b. výkon kotla (množstvo vyrábanej pary v t/h alebo MW),
c. teplota napájacej vody a výstupná teplota pary alebo vody,
d. druh paliva,
3. pre vyhradené technické zariadenie zdvíhacie
a. nosnosť a pre pohyblivé schody, chodníky a vleky prepravná kapacita,
b. zdvih,
c. menovitá rýchlosť,
d. rozpätie, vyloženie,
e. ovládanie,
f. druh pohonu,
4. pre žeriavovú dráhu
a. dovolené zaťaženie,
b. dĺžka,
c. rozchod,
d. výšková úroveň,
5. pre vyhradené technické zariadenie elektrické
a. menovité napätie a prúd,
b. menovitý výkon alebo príkon,
c. krytie vzhľadom na prostredie a vonkajší vplyv (vyhotovenie),
6. pre vyhradené technické zariadenie plynové
a. druh plynu,
b. pretlak plynu,
c. prietok plynu pre zdroj plynu alebo regulačnú stanicu,
d. dĺžka (pre plynovod mimo plynárenského zariadenia),
e. výkon pre spotrebiče,
f. obsah chladiva pre chladiaci okruh,
7. potrubné systémy uvedené v prílohe č. 1 I. časti skupine A písm. e) a g) a skupine B písm. e)
a. najvyšší pracovný pretlak,
b. najvyššia pracovná teplota,
c. skúšobný pretlak,
d. výpočtový pretlak,
e. menovitá svetlosť DN a pri čerpadlách výkon,
f. pracovná látka,
g. dĺžka potrubia.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Merak » 28 Okt 2019, 10:27

Láskavo poprosím, aby tí, ktorí nevedia alebo nemajú záujem rovno odpovedať na otázku, aby sem zbytočne neprispievali a zbytočnými a nič nehovoriacimi príspevkami nezasierali vlákno

Keď príde mladý sa opýtať, či toto má dobre alebo podľa čoho má hento robiť, tak namiesto fundovanej odpovede sa tu na neho vyvršujete.
Ale to, že po svete behá 90% elektrikárov a revíznych technikov, ktorí namiesto toho, aby sa opýtali, tak sa bezhlavo vrhnú spraviť a zrevidovať všetko, aj to, o čom nemajú ani poňatia. Ale to tu neriešime, že?

Pred časom som riešil jednu základnú vec, ktorá mi chýbala v projekte nie len pre elektrickú inštaláciu, ale celkovo v projekte ako takom pre budovu: zadelenie objektu do triedy (A, B, B1) z hľadiska výbuchu. Keďže bola v objekte miestnosť s kotlom a plynovou regulačkou, nikde som to v projekte nenašiel. A po niekoľkých vyčerpávajúcich telefonátoch s troma projektantmi (projektant pre budovu, projektant pre plyn a projektant pre elektro), ktoré trvali zhruba 4 hodiny, som zistil:
- že projektant pre elektro ani netušil, že niečo také existuje
- že projektant pre plyn ani netušil, o čom som mu hovoril
- že projektant pre budovu ako takú komplet o takom čosi ani nevie, že to má byť v projekte
A to hovorím o projektantoch, ktorí majú niekoľko desiatok rokov prax v projektovaní.
Potom im tam prišiel robiť revizák E2-A s 30 ročnou praxou revíziu doplnkového ochranného pospojovania plynomerne s hlavným uzáverom plynu. A keď som sa ho opýtal, že podľa čoho reviduje, tak mi len smiešne odpovedal, veď podľa normy STN 33 2000-5-54. Tak som sa ho opýtal, že či mu nevadí, že reviduje VZT-E vo výbušnom prostredí (trieda B), na ktoré nemá ani osvedčenie a na ktoré sa vzťahuje súbor noriem STN EN 60079 a či podľa týchto noriem tie prierezy vodičov naozaj pasujú, ako aj vodivé mechanické spoje.
skoro ma pohľadom zabil, že čo sa mu pletiem do kšeftu.
Nakoniec firma našla revízneho technika aj do výbušného prostredia, a ten im to dal celé komplet prerobiť, lebo to nemali dobre spravené a donútil ich aj spraviť si na to projekt. A tiež to montovali elektrikári, ktorí nemali ani osvedčenie do výbušného prostredia.

Takže, pokiaľ nemienite priamo odpovedať na položené otázky, nepíšte sem, neprispievajte, nezasierajte to tu.

Podobne ako tu:
https://svetelektro.com/modules.php?nam ... 05#p726656

Položil som jednoduchú otázku a odpoveďou mi bolo niekoľko príspevkov, v ktorých sa písalo o pojednávanej problematike, ale odpoveď na moju otázku som tam nenašiel.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Revízia RD

Príspevok od používateľa Merak » 28 Okt 2019, 10:29

Jirka84 napísal:Patriky, bez urážky,
pokud jsi opravdu projektant, dokonce na živnost, prosím Tě tak jdi co nejrychleji na celkové školení...
Ty bys tady měl být vzorem se svým vzděláním těm všeumělům.
A kde sa takéto školenia robia? Ja neviem o žiadnom.
technikus110 napísal:Patriky: (bez urážky, iba môj súkromný názor)

1. Vieš aký VEDOMOSTNÝ ROZDIEL je medzi 23 a 24. Žiadny!!! 23 riadi a kontroluje, len sa nemôže pod niektoré veci podpísať. Ale velí pracovníkom a musí im aj vedieť vysvetliť čo a prečo to od nich požaduje.
2. Ty si "projektant". Máš guľaté razítko člena komory, ale len tak na dáky iný papier? Ako chceš projektovať to, o čom nemáš vedomosti? Ono preto asi to aj tak v reálnom živote často dopadne, že je to urobené na 3,141592ču.
A práve preto píše sem na odborné fórum, aby to nepokašľal a nespravil to na tú 3,141592ču ale aby to spravil dobre a aby sa naučil. Ale namiesto fundovaných odpovedí sa tu do neho navážajú práve tí, od ktorých by som očakával tú fundovanú odpoveď.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok