Kryt štartovania STIHL-repas

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jan 2015, 11:39

Viem, že to zase nie je z elektroniky, ale možno sa niekomu bude hodiť ako inšpirácia.
KOlega doniesol z domu pilku, ked sme potrebovali porezať naklátiky velký vianočný strom,a všimol som si, že má celkom rozmlátený ktyt na štartovacom lanku.Tak som to zdemontoval a vzal domov.
Kedže islo o tvar dosť zaoblený a bolo treba ,,kopírovať,, pôvodný kryt tak, aby to aj nejako vyzeralo,
musel som najprv vyformovať šablonu z tvrdšieho papiera, ponastrihovať na rohoch, a potom prekresliť na vhodný kus plechu.
Po naformovaní a pripasovaní k pôvodnému zvyšku krytu pozvárať spoje ,prebrúsiť a pripevniť na poškodené miesto.
Vyrobil som aj priechodku na vedenie štartovacej šnúry a nakoniec prestriekal.

Keď som však skúšal štartovanie /fungovalo / tak som začul hrkot vo výfuku,a kedže som si to pred tým nevšimol, myslel som , že praskol krúžok na pieste a ,,vyplulo ho ,,tak som zdemontoval výfuk a vtedy som zistil,že sú tam úlomky z tlmiacej prepážky,ktorá sa už dávno rozpadla.
Nedalo mi to pokoj, tak som ,,rozperkloval,, kryt tlmiča a po otvorení som vysypal von zbytky.
Poskladal som si ich podla zlomových čiar do pôvodného tvaru a potom znova prekreslenie na plech, vystrihnutie, poskladanie do pôvodného tvaru a spätná montáž výfuku.
Kolega si pilku skoro nepoznal a skoro mu oči vypadli, ked to videl.Vtedy povedal, že to vo výfuku hrkotalo už dávno. :wink:
Stálo ho to flašu,ale keby mal tie hodiny niekomu zaplatiť, tak skôr kúpi novú pilku.
Potom povedal, že dokonca má lepší výkon,no samozrejme, ked je výfuk s prepážkou vyladený ,ako má byť. :lol:
kryt zvnútra.jpg
pilka (2).jpg
pilka (5).jpg
Prílohy
pilka (3).jpg
pilka 2.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Jan 2015, 11:49

Znova je vidieť Tvoju zručnosť, ale pre presnosť - toto nie je STIHL pílka, je to lacný fake :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9331
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa breta1 » 29 Jan 2015, 13:11

5ko
Máš nebo vychoval jsi nějakého podobného mladého šikovného následníka?
Až tady jednou nebudeš, kdo něco podobného bude dělat?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jan 2015, 14:01

Drako-vyznáš sa,je to tak,ale je s ňou spokojný,na to že potiahne 50ku lištu je až moc fajn fake. :wink:

Breta- mám dve baby do voza aj do koča, čo vytrú v akomkolvek remesle kocúra aj poniektorým lavým chlapom,
a preto sa snažím čosi odovzdať aj tu niektorím mládežníkom, čo majú snahu urobiť aj niečo iné ako elektro.
Niekedy stačí vidieť,a ked sa chce ,dá sa to urobiť a aj nejaké bubáky ušetriť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

fikfik
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 14 Mar 2007, 00:00
Bydlisko: Liptov
Vek: 37

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa fikfik » 29 Jan 2015, 14:30

nadhera, proste niet co dodat :potlesk: :potlesk: :potlesk:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Jan 2015, 14:48

pekne, dobre, ze si mi pripomenul, aby som pomalicky daval do poriadku motorovu pilu a kosacku, lebo coskoro je tu jar :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2525
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa enigma » 29 Jan 2015, 15:57

:thumbup: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa dxr » 30 Jan 2015, 05:51

Poslem ti 2taktnu sneznu frezu ?
ak nastartujes nepotrebujes to hrablo piatok poobede
len nastartovat je umenie ale ty si poradis potom uz len tlacit a netrafit H...O pod snehom
inak ked ulomi to tiahlo na startovacej snurke som zistil ze vrtak na opravu pneu je dobra nahrada :)
ten vrtak ked sa nahrial isiel vybrat von a potom je to super lacna rucka sada stoji par centov u cinana
na miestnom trhu
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 30 Jan 2015, 14:10

To mi pripomína tiež jednu fake s 50 lištou čo som mal a ulomilo sa z toho kotúča na šnúru. Tak som vysústružil novú a dal jednému maníkovi pod frézu a detaily ako je drážka na to perko a dierka na uzol šnúrky :) Inak práca sa mi veľmi páči ale tieto fake si veľmi stráž. Veľmi ťažko zohnať nejaké kúsky ako sú štartovanie a podobné. Z originál stihl to vôbec nepasuje.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa Victorio » 30 Jan 2015, 14:30

pekná práca !
ja by som potreboval zrepasovať resp. vyrobiť nové plastové ozubené koliesko do kuchynského hnetača :)
v rámci experimentu som spravil "implantát" poškodenej častu ozubenia z teflónu, ale ešte to nemám vyskúšané na záťaž

BTW: koľko by ma asi stála výroba kolieska kto by to z vás vedel ? priemer cca 4cm, šikmé ozubenie, tj. dvojica kolies a medzi nich ide šnek,
novy motor komplet s kolieskami stojí 27€ ...

BTW2: ako sú na tom plasty ABS čo sa týka mechanickej odolnosti ? originál kolieska sú tuším z nylonu
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kryt štartovania STIHL-repas

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Jan 2015, 14:53

Zahodiť, neoplatí sa to zháňať,pretože originál nezoženieš a výroba by bola drahšia ako nový šlahač.
Vo Zvolene pri malej stanici je jeden servis, kde má kadečo na kuchynské spotrebiče a zohnal mi aj na šlahač ETA Promise ,tie dve plastové kolieska, ale nevydržali nič, potom som, ich kúpil ešte raz, ale tiež stáli za prd,pretože to nie je originál silon ako pôvodné, ale len obyčajný PVC fake,takže prvý záber a boli zlízané.Aj kláštorná sviečka je tvrdšia .
Ak dať vyrobiť, tak len z hliníka,alebo pertinaxu ako boli volakedy na robotoch,aj to vydržalo dlhšie.
Potom by sa ale pre zmenu odlomil šnek na rotore a kolieska by si si mohol dať akurát na fúrik. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok