prenosný zosilovač s TDA8560Q

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

prenosný zosilovač s TDA8560Q

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 23 Jan 2014, 20:32

Chcel by som vám predstaviť môj výtvorJe to katalogové zapojenie TDA8560Q.Než začnete kritizovať(prosím kritizujťe nech viem kde nemám nabudúce robiť chyby) dovolťe aby som vám vysvetlil isté nedostatky ktoré si všimnete.Robil som to pre kamoša.Chcel odomňa stereo zosilovač.Nakoniec však nezohnal konektor,tak je iba mono prosim neriešte to že som nešiel kúpiť do obchodu druhý povedal že ked si zoženie tak si ho tam dá sám.Určite si všimnete kreatívne zapchatie diery pod chladičom,nič iné ma nenapadlo,len takáto piplačka,môžte skúsiť navrhnúť ako by ste to spravily vy.Prvá vec čo si poviete bude,ako sa tie baterky budú nabíjať,Odpoviem vám jednoducho Neviem.Sú to Li-ion alebo Li-Po z notebooku,majú štyry vývody,takže asi potrebujú nejaký balancer (podla mňa).No môj názor je v tomto prípade nepodstatný,lebo ked my ich kamoš dával povedal že nevie ako sa nabíjajú,ale vie to jeho brat a to že si tam už dorobý,tak som to neriešil ani ja.To je asi tak všetko čo vám k tomu poviem.Ešte mám jednu otázku,vlastne kritiku sám naseba neviem či som dobre spravil to že sa chladič dotíka DPS.Tak prosím kritizujte nech sa niečo priučím.Ešte dodám,čo som teraz zmeral.Bateriek je 6 2bloky v každom 3baterky seriovo a potom blok s blokom paralerne.Majú 8V takže sú vybité,lebo by maly mať 10.8.Cítal som že by sa nemali vybíjať pod 3V ked sú v sérii tak pod 9V,môj zosilovač sa vypne pri 9,5V,takže som neúmyselne tie baterky ochránil proti podvybytiu. https://plus.google.com/photos/10920727 ... 8fyI3cWkLg


! Upravený názov témy pre v budúcnosti lepšie vyhľadávanie.upravil: 8.9.2014 mirosne !
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

kubri
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 27 Aug 2012, 14:00
Bydlisko: Bánovce n/B
Vek: 41

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa kubri » 23 Jan 2014, 22:36

jako sorry ale aj keby to mala byt tvoja prva stavba tak na 19 rokov to mohlo vyzerat o kus lepsie. Napadlo ma ci by sa nemala zalozit kategoria pre taketo pripady "Moj nepodarok" alebo "Doj...l som co sa dalo". Este taka otazka, k comu je to dobre mat zosilovac na baterky?
0

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 23 Jan 2014, 23:14

Kubri, krot hormon! ...No prvy vyrobok tak na vyzazi si si nedal dajak zalezat :D
Ale tak ide to a to je uspech ne? ....aj ked je to znasilnovac ako kazdy iny, potesi no nie?
A este, PRE KUBRIHO vysvetleni, baterky, to je vec, ktora dokaze pomocou chemie uskladni nieaku tu energiu ktoru potom mozes vyuzit...uskladni a preniest naprikad...preto PRENOSNY zosilovac....co ja viem, ked ide stanovat a nevydrzi bez ozvucenia :D
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 23 Jan 2014, 23:20

Prepac, ze som na teba tak vyhrkol, ale to neviem, v jakom idealnom svete zijes, ked poznam stovky ludi, co robia v elektrotech. zamerani a ani len netusia ze plosak sa da "vyleptat" ....taze takto. A uz ked sa tu preberaju tie freeeeeeeenergy ko////ny tak myslim, ze aj na toto sa tu najde aj lepsie miesto.
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

oravan

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa oravan » 23 Jan 2014, 23:24

bože prečo mu beriete chuť do dalšéj stavby nejakého zariadenia ved ten zosik je fajn a ak mu bude slúžit tak čo je na tom ja máám taku sondu jednu v krabičke od tužiek vizerá to otrasne a slúži mi pomalinky 20 rokov a pracuje na 10000 percent ide hlavne o to aby jemu to slúžilo, proste sa sa chalan pochválit čo doma si sám spravil a o to ide nie nejaké super výtvory ,ktoré su predražené len preto aby vizerali ako z továrne

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa MIRDAS » 24 Jan 2014, 04:17

KUBRI, on chtěl kritiku v rámci toho, aby věděl kde a co vylepšit aby příště takové chyby neudělal. Nepíše že chce odradit od práce, která ho baví. Každý jednou začínal a nějak se to učil. Pokud je to jeho první práce, určitě dokázal víc než sám od sebe očekával. Příště bude lepší a lepší. Tak mu poraď a nech ho dýchat, nebo pokud tě jeho práce tak pohoršila, nevšímej si jí.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 24 Jan 2014, 06:25

No pôjdem sám proti sebe,ale nieje to môj prví výrobok.Elektronike sa venujem o troch rokov,to bola ale forma zobrat kladivo a trieskat do rádii.Potom som pokročil a asi v 6 som tie súčiastky začal vytrhávať kombinačkamy a zbierať,nenazbieral som nič,lebo mama my to zakaždím vyhádzala,asi v desiatich som na povaly našiel spájkovačku,tak odvtedy som ich už vyberal a zbieral,V dvanástich som dostal k môjmu PC internet ale vôbec som netušil že sa tam niekde píše niečo o elektronike + kamoši ma zlákali tak som sa hral CS1,6 asi do 14 a trošku som od elektroniky upustil (mladý gemblerský rozum).Raz k nám prišiel elektrikár opravovať televízor,dal my pár rád a povedal že si mám hladať na nete veci,tak som hladal a skúšal až som sa prepracoval tam kde som dnes,takže tak seriozne sa venujem elektronike asi 6 rokov.Môj tretí výrobok je toto.Prvé dva sú blikacie hviezdy na vianoce a sú niekde zapatrošene nechce sa my ich hladať.
Prílohy
14 (78).jpg
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Jurajko » 24 Jan 2014, 08:00

Každý nejako začínal. Aj ja som to mal všelijaké, ale podstata bola, že to išlo. Aj ja som vyberal a zháňal súčiastky zo starých a nefunkčných zariadení. A potom som staval. Keď si spomeniem ako som používal kartón namiesto dps a prepájal drôtikmi, to bolo kafe.
Časom ti to pôjde ak budeš chcieť.
Čo sa týka tvojho výrobku, pohoda.
A teraz tá tvoja kritika:
Dps si ako vyrábal? Príliš malé medzery medzi cestičkami,
poistku treba dať do objímky a nie naletovať na ne káble,
chladič by som dal väčší!,
krabica je taká aká je no čo už, keď mu to vyhovuje..
Ale dám ti Káčko na povzbudenie do budúcna, len si daj záležať pri ďalšom návrhu mašiny.. :wink:
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

kubri
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 27 Aug 2012, 14:00
Bydlisko: Bánovce n/B
Vek: 41

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa kubri » 24 Jan 2014, 11:02

No, ak by sa tu daco dalo pochvalit tak spajkovanie je ok, pekne rozteceny cin. Ale nemozem si pomoct, pride mi to strasne odflaknute a narychlo. Nejaky cas dozadu som tu pochvalil zosilovac http://svetelektro.com/Forum/zosilnovac ... 32542.html, ktory tu bol hodne kritizovany ale bolo na konstrukcii vidiet snahu. Toto mi pride zbuchane za hodinku nech da kamarat pokoj. Ruku na srdce, vsak by to slo lepsie? Napriklad na DPS si sidce celkom pekne nakreslil to "l" ale tie cesticky su katastrofa. O ostatnom nevravim, skrutky co dum dal. Ak ti mozem poradit, sprav nieco najlepsie ako vies (neverim, ze toto je ten pripad) a potom sa prezentuj. Nech ta moj nazor neodradi, prave naopak, nakopne.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 24 Jan 2014, 14:41

Cestičky som kreslil rukou bez pravítka,nikdy my to sním nešlo vždy som si rozmazal cestiču čo som už nakreslil.To že sú blízko seba to bol zámer,chcel som ich spraviť čo najhrubšie,ale ked vravíš že sa nemajú dávať tak blízko tak ich nabudúce dám dalej.K tím L-kám čo držia chladič s DPS ,je pravda že som sa moc nesnažil nepokladal som to za dôležitá ich brúsiť do pravého uhla a nebodaj ešte nalakovať.So šróbamy je to presne tak ako píšeš "čo dúm dal" K vzhladu krabice asi to bude lepšie bez tej pásky,ale neviem či to to lepidlo vydrží ked sa nan zatlačí.K tej poistke máš pravdu asi ju ešte dám do držiaka,ale aj ten tam budem musieť prilepiť :D Chladič:mal som to zapaté hodinu skoro na max,bol horúci,ale ruka sa na nom dala udržať,chcel som tam dať ventilátor,ale taký malý som nenašiel.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Feb 2014, 10:37

Dr.Martin napísal:No pôjdem sám proti sebe,ale nieje to môj prví výrobok.Elektronike sa venujem o troch rokov...

Teda nehnevaj sa, ja sa elektronike venujem sotva 4 roky a moje výrobky majú omnoho lepšiu úpravu, naučil som sa robiť aspoň ako-tak fotocestu (aj keď by sa to malo ešte vylepšovať), pohrám sa so škatuľkou, no skrátka podľa možností. Ale toto, čo si spravil ty, ak sa venuješ elektronike od troch rokov, tak to je strašne málo. Takto vyzeral môj prvý plošák dva dni po tom, čo som sa naučil zapojiť tranzistor.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Felix
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 568
Dátum registrácie: 09 Sep 2013, 13:36
Bydlisko: Košeca
Vek: 25

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Felix » 04 Feb 2014, 14:21

Oh, nasiel som mojho kamarata! Tie krabicky za 1.90 ja davam tiez na vsetko nereprezentativne :D
0

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa ITIaster » 27 Júl 2014, 16:46

Loooooooool jednorazový zosík , toto ma pobavilo :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: na 19R trapas :D :lol:
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Júl 2014, 19:45

Chvalim za ten plosak, ja plosaky nikdy k nicomu nerobim, vzdy len tie "univerzalne" s dierami a cestami alebo iba suciastky k sebe navzajom pripajkovat :D Aj otvory na tej krabicke si spravil dobre. A este k tomu plosaku, da sa aj menej cinu :)
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa iqlogic » 29 Júl 2014, 14:22

Chalani, neberte si to v zlom, ale UVEDOMTE SA!!! Nie každý musí byť taký šikovný "dizajnér" a "výrobca" ako niektorí kritizujúci jedinci :wink:
Martin si je vedomý toho, že to nie je dokonalé dielo a sám si priznal chyby, ale povyšovať sa a vysmievať? Taktiež vek v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. To akože čím starší človek je, tým krajší a kvalitnejší výrobok musí vyrobiť? A taktiež to nie je jeden z tých arogantných imbecilov, ktorí sem prídu prezentovať svoju "neomylnosť" a za boha si nedajú poradiť, dokonca sa urazia.
Ak som to správne pochopil, Martin sem dal svoj PRVÝ výrobok najmä kvôli tomu, aby získal cenné rady, informácie a konštruktívnu kritiku a mohol sa do budúcnosti rozvíjať, zlepšovať. To že niekoho príspevok tu obsahuje viac smajlíkov ako slov, mu skutočne v ničom nepomôže :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Júl 2014, 15:10

Posmievať a vyvyšovať sa, to sa nepatrí. Ale konštruktívna kritika je na mieste. Nehovorím, že to musí mať zrovna popisky a čičiri čačky, ale bolo by vhodné, keby sa aspoň kabeláž upravovala do zväzkov a nejak vnútro skrinky vyzeralo aspoň ako tak dobre.
Práve preto, že je to jeho prvý výrobok by sme ho mali usmerniť po ceste, aby druhý výrobok bol omnoho krajší a lepší - o tom je kritika.
Martina treba pochváliť a poukázať na chyby, ktorým by sa mal vyhýbať v budúcnosti ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Wicker » 29 Júl 2014, 17:14

Ruku na srdce aj z iného uhľa pohľadu...

Koľkým z Vás dali rady pri Vaších začiatkoch otcovia, starý otcovia či dedovia, teda mali ste nejaký odrazový mostík ? Možno jemu neradí nikto a na všetko musí prísť sám, o to dlhšia cesta ho čaká. Každý nejak začínal, každý v inom veku, nie každý má zlaté ruky, preto tých zopár výsmevných komentov tu je trápnych.

BTW. čo by dup budem mať 24 rokov a nad niektorými vecami by som si bez otcovej rady dlho lámal hlavu.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 08 Aug 2014, 14:26

Dr. Martin, nenechaj sa odradit, treba nejak zacat. btw DPS rob radsej pomocou laserovej tlaciarne a leskleho papieru z ktoreho to prezehlis, na nete je dost navodov a tusim aj tu na fore. alebo ak sa ti s tym nechce babrat tak to nahadz radsej na univerzalny pasikovy plosak, bude to urcite lepsie vypadat. ale no zacat si uz zacal, uz to len vycibrit ;-)
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa martin286 » 08 Sep 2014, 09:03

kubri napísal:jako sorry ale aj keby to mala byt tvoja prva stavba tak na 19 rokov to mohlo vyzerat o kus lepsie. Napadlo ma ci by sa nemala zalozit kategoria pre taketo pripady "Moj nepodarok" alebo "Doj...l som co sa dalo". Este taka otazka, k comu je to dobre mat zosilovac na baterky?
a je to tu ,hneď prvý príspevok a chalan odpísaný :lol:

aj keby bol Teslov syn, aj tak ho dáte dolu :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 48

Re: prenosný zosilovač

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 08 Sep 2014, 10:15

Ale ne, ber to tak, že ten zesilovač na chlubení není. Ono se dost těžko na tom hledá něco pozitivního, a "K+ za snahu" spíš autora utvrdí v tom, že má podobných hrůz vyrobit víc. Ono to chce začít systematicky a s rozmyslem, a ne "potrebujem surne zosilovac na baterky ku grilovacke".
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok