Reg. zdroj a regulovatelna mikropajka (2 v 1)

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Luboss1991
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 25 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Michalovce
Vek: 33

Reg. zdroj a regulovatelna mikropajka (2 v 1)

Príspevok od používateľa Luboss1991 » 15 Jún 2015, 13:05

Z dlhych volnych chvil (pocas skuskoveho obdobia :D ) som si postavil nasledujuce zariadenie.
Jedna sa o regulovatelny zdroj a mikropajku v jednom.
Vsetko je tvorene modulmi z Ebay-u. Zariadenie napaja spinany priemyselny zdroj 24v 5A v externej krabicke.
Konstrukciu tvori Jokel 120x60x3mm do ktoreho boli vyvrtavane a vyrezavane otvory za pomoci uhlovej brusky a priamocarej pily. (foto zo stavby nemam). Vrch zariadenia je uzavrety 3mm plechom, taktiez spodnu platnu tvori 3mm plech.
Moduly:
Regulovatelny zdroj je zapinany vypinacom uplne vlavo, tvori ho tento modul . Zapojenie obsahuje aj modul .
Regulovatelna mikropajka je zapinana prostrednym tlacidlom. Regulator je tiez z Ebay-u. Konkretne sa jedna o tento modul . Na displeji sa nezobrazuje teplota ale hodnota nastavena v percentach. Tento regulator je napajany cez dalsi modul reg. zdroja nakolko mal som k dipozicii pajkovacie pero na 12V.
Tretim vypinacom sa bude ovladat osvetlenie tretej ruky ktoru mam v plane postavit. Bude sa jednat o podobnu konstrukciu len s rozdielom ze nebude pouzity taky masivny material, Viem ze zariadenie nema spatnu vazbu na ovladanie teploty mikropajky a este dalsie vychytavky ale pre amaterske pouzitie raz za cas uplne postacuje. Povrchova uprava taktiez este neni vo finalnej podobe. :rolleyes: Este nejake fotky na zaver :)
Obrázok
Obrázok

Lubos1991 :wink:
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok