Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa ace1x » 26 Júl 2015, 10:07

Ahoj.

Chtěl bych vám představit konstrukci ze stránek http://narrow.vzap.eu/elektrotechnika/a ... mel-do-usb, kterou jsem použil s tabletem s os android a programem ZFlasher AVR.
Schéma je původní, software také, desku jsem si navrhl a protože jsem zrovna neměl poruce vhodnou krabičku, použil jsem ze čtečky SD karet, která my ležela v šuplíku a neměla využití.
Více na foto a video programování ATMEGA8 na https://youtu.be/-Gh5i7FFv9k
Prílohy
DSC_0048.JPG
DSC_0051.JPG
DSC_0052.JPG
DSC_0053.JPG
0

MrLama
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 00:00

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa MrLama » 26 Júl 2015, 12:32

Nerad kazím zábavu, ale dovolím si citovat z toho webu nahoře:
Vypadá to složitě, ale je to mnohem pohodlnější než si koupit drahý USB programátor. Tak přeji hodně štěstí se stavbou
Zaprvé, číňan už dávno a roky podobné hotové udělátory včetně krabiček na míru prodává za několik jednotek dolarů,
zadruhé koupí originálního programátoru od atmelu získáš spoustu výhod, jako například debugér či JTAG interface. A zas tak drahý není. Pokud se chceš atmely AVR tiny/mega zabývat (osobně to nedoporučuji, je to zastaralý a drahý šrot - podívej se raději na řadu xmega), tak se vyplatí investovat do smysluplných vývojových nástrojů. Krabičku SanDisk s jakýmsi bastlem uvnitř, pochybně navrženým plošným spojem a schématem, USB portem absolutně neodpovídajícím elektrické specifikaci USB, bohužel nelze považovat za smysluplný vývojový nástroj. Jeho spolehlivost není zaručená a v momentě, kdy ho budeš nejvíc potřebovat, něco za jisté selže.

Pokud tedy chceš se zabývat programováním atmelů AVR hlouběji, zkus zvážit investici do originálního vývojového nástroje. :thumbup:

...progamování z tabletu s androidem raději přejdu jen se slovy: To je nějaký moderní fetišismus? :D
0

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa ace1x » 26 Júl 2015, 13:05

Ok. Máš svůj názor, jak jsem koukal do historie tvých dalších příspěvků, tak mi připadá, že vše akorát dokážeš kritizovat.
Udělej mi laskavost a už tady nepřispívej.
Díky
0

MrLama
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 00:00

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa MrLama » 26 Júl 2015, 13:27

Já ti jen dal kamarádskou radu, pokud si jí nevážíš, tak běž do p...e. Těhle a podobných programátorů jsem postavil víc než ty, naprogramoval sem s nima víc švábů než ty, mám tu i originálního Dragona. Myslíš si, že ti doporučuju pořízení originálního nástroje jen tak? Nemyslíš si, že to vychází z mnohých let zkušeností používání podobných bastlů, včetně STK200 a STK500 (který téměř nikdy nefungoval)?

Co je blbého na tom připomenout, že je ten USB interface blbě? Že rozhodně nefunguje se všemi zařízeními? Že je nespolehlivý, neodpovídající specifikaci? Ano, je to kritika, ale správná. Jestli se ti na ní něco nezdá, tak klidně můžeš oponovat, ale nejprve si tu USB specifikaci přečti. narozdíl od tebe jsem jí četl, takže mé připomínku zřejmě vychází z určitých znalostí dané problematiky. Že je deska spojů na odkazovaném webu šílená, o tom žádná.

A jestli si myslíš, že za takto provedenou práci lze očekávat jen pochvaly ale nic jiného, tak svou práci neprezentuj.
0

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa ace1x » 26 Júl 2015, 13:44

Už jenom to, že posíláš lidi do pr*ele, o něčem svědčí. Až budu chtít radu, tak si o ni řeknu a ty to určitě nebudeš.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1024
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa budvar10 » 27 Júl 2015, 08:05

Ale fungje, nie?
Originálna krabička. :)
+1

PS: @MrLama: ATmega sú možno 8-bit šrot ale je to pekné hobby a o to ide. Ďalšia vec je, že ak je program napísaný solídne, aj z takého procesora sa dá niečo vydolovať.
0

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa ace1x » 28 Júl 2015, 18:22

Díky za K :wink:
Jj funguje bezvadně, jinak bych to tu nedal. Na videu je to vidět.
0

chickensk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12 Jan 2013, 15:57
Kontaktovať používateľa:

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa chickensk » 01 Aug 2015, 23:56

aj programujes na tablete? :o
0

ace1x
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 06 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: okr. Šumperk
Vek: 39

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa ace1x » 02 Aug 2015, 22:20

Neprogramuji.
Ještě jsem se k tomu nedostal. Umím jen nějaké základy. :-)

Tablet používám na nahrání programu, protože mám firemní noťas, na kterým nic nenainstaluji a tudíž přes něj nemůžu programovat.
Takže nakopíruju hex do tabletu a napálím do čipu. Druhej počítač, kde mám LPT mám už asi měsíc v opravě, tak jsem řešil toto jako náhradní řešení.
0

MrLama
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 00:00

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa MrLama » 03 Aug 2015, 01:47

Ace, neskuhrej tady pořád, jen se zbytečně dál předvádíš. Nesneseš ani kapku konstruktivní kritiky.

budvar: O tom žádná. Kolega na AVRku napsal měnič pro trakční pohon s 25kW motorem. A chodilo to slušně. Podotýkám, nebyl to profesionální výrobek, šlo o kusovou výrobu pro zábavu, vlastní vzdělání a konstruktérskou soutěž. Bohužel dávno pryč jsou doby, kdy se hobbysta snažil udělat něco pořádně, z hlediska HW, SW, provedení... Vždy jen slýchám "však je to hobby". Jako by snad člověk, co něco dělá pro zábavu, nemohl dělat věci pořádně?
0

xpert
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 28 Dec 2014, 01:24
Bydlisko: okres NZ

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa xpert » 03 Aug 2015, 07:16

@ace1x: Prajem ti nech ti sluzi :)
Na prve oboznamovanie ti bude uplne stacit, nepotrebujes ziadny dragon ci debuger. V AVRstudiu si vies nastavit flashnutie na dva kliky.

@MrLama: Najskor ho zhadzujes ze preco si nekupi original profi programator od atmelu, a potom napises kolko neskutocne vela si postavil takych istych ako postavil aj on :D Nezacinal si aj ty nejkaou takou stavebnicou ? Alebo si jeden z tych, co si najskor nakupil drahe vybavenie a potom si si precital prvy datasheet ? (tomu ale neuverim) :D
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1024
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa budvar10 » 03 Aug 2015, 12:38

Programátor sa dá aj kúpiť "za facku" z Číny, asi aj lacnejšie než tento tu. V tomto prípade by som teda vyzdvihol aj snahu niečo dokázať sám.
A relatívne drahý originálny Atmel programátor nie je zárukou, že to človeka bude tešiť a že ho to bude aj držať.

@MrLama
Ešte k tomu, čo si spomínal, že odporúčaš skôr ATxmega ako ATmega alebo ATtiny. Necítim sa až taký odborník, ale ATxmega vychádzajú dosť draho oproti mega a tiny a neposkytujú nejaké extra výhody. Cena//výkon je podľa mňa jednoznačne najlepšia pri ATmega. Niekde som aj čítal, že xmega bolo od Atmelu šliapnutie vedľa. Kedysi som riešil práve takú dilemu, na ktorý typ procesora sa sústrediť, a zvažoval som napr. aj PIC. Nakoniec som sa teda rozhodol pre mega práve z dôvodov cena, výkon a potom aj architektúra. No a ešte Arduino - tiež ATmega. To sa mi zdalo o dosť lepšie ako Pinguino. To je ale môj názor.
0

chickensk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12 Jan 2013, 15:57
Kontaktovať používateľa:

Re: Programátor USBtiny, ZFlasher AVR, android

Príspevok od používateľa chickensk » 04 Aug 2015, 12:35

Miesto ATxmega radsej 32bitovy ARM :P

Snaha nieco si postavit sam sa ceni, vela sa na tom da naucit.

Ja som prvy drahsi, tj original STM32 programator (ani nie ten s izolovanymi pinmi, lebo je drahy a nemam kriticku zem) kupoval pri projekte, ktory ho financne velmi prevysuje, aby som eliminoval pripadne problemy, kedze na ne nie je cas, a je to super pohodlne ked vsetky dps maju svoj (moj vlastny :D vsade rovnaky) programovaci konektor.

Napriek tomu stale pouzivam USBASP z ciny ked programujem AVR. :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok