Jednoduchy merac, duty cycle a period

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

chickensk
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 12 Jan 2013, 15:57
Kontaktovať používateľa:

Jednoduchy merac, duty cycle a period

Príspevok od používateľa chickensk » 04 Aug 2015, 13:17

Zatial to nie je vyrobok, ale casom to snad dotlacim do hotoveho meraca urceneho ako prototyping pomocku.

Potreboval som kontrolovat rychlost kodu a update rate displejov atd.
Atmega328P, krystal 20MHz (keby chcem uart output bude treba 18.432MHz), obycajny znakovy displej z ciny.
Tlacitka z lava: reset cipu, reset avg hodnot merania, nizsi prescaler, vyssi prescaler.
P1390464.JPG
Pouzivam analog comparator input positive, negative input ma na sebe trimer, ktorym nastavujem medznu hodnotu pre high a low urovne. Comparator je interne pripojeny na 16bitovy timer, ktoremu menim prescaler tlacitkami. Rychlost inkrementacie timeru je potom zobrazena na displeji vpravo dole.

Vyuzivam capture interrupt timeru (falling edge), a compare interruptu (rising edge).

Cisla vlavo su z hora: logic high "time", logic low "time", period "time". Vsetko su to hodnoty casovaca, aktualne casy sa mi zatial nechcelo pocitat, hlavny dovod je ze neviem 8bitovy cip donutit zobrazit float na display a nebolo to tak podstatne. :D

Ledky z prava signalizuju: counter overflow, period overflow, bottleneck (pri prekroceni urciteho duty cycle). Tieto chyby sa zobrazuju aj na displeji, a ked nie je ziadna chyba, pise pravo dole OK.

Posledna vec je bargraph hore, a v strede pri nom je priblizna hodnota v percentach duty cycle.

Pouzivam ho na porovnavanie rychlosti kodu trigrovaneho interruptom, kedy sa pri spusteni kodu v interrupte nastavi logic low, a pri dokonceni kodu nastavi cip logic high, cim sa da vidiet dutycycle, tj nieco ako cpu vytazenie.

Druha varianta je toggle pin pri obnoveni nejakej casti kodu, vtedy sledujem cislo period "time". Cim mensie, tym rychlejsi kod.

Dufam ze je to pochopitelne co tu pisem. :D
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1025
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Jednoduchy merac, duty cycle a period

Príspevok od používateľa budvar10 » 06 Aug 2015, 08:23

Pekné. Bude z toho aj nejaký finálny výrobok alebo to ostane tak?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok