Pivní píšťala

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Pivní píšťala

Príspevok od používateľa Wili » 19 Jún 2016, 15:39

cs001 ak chces ostrejsi ohyb, tak sa pouziva kolienko ktore ma tensie steny, ak chces z nejakeho dovodu ohybat priamo trubku do takych extremov a nezlomit ju, da sa to oblbnut tak ze v trubke nechas zamrznut vodu a potom ju ohnes, to by mohlo pomoct
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1689
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Pivní píšťala

Príspevok od používateľa cs001 » 19 Jún 2016, 19:14

...z fotografii sa mi zda ako by boli trubky ohrievane plamenom. Maju rozny polomer ohybu, asi neboli ohybane ohybackou. Pouzivam tieto ohybacky http://www.nipo.cz/userdata/nipo_2015/f ... gid600.pdf
Fintu so zamrznutou mydlovou vodou poznam, videl som to v dokumente z vyroby fukacich hudobnych nastrojov.
...hadam nam to objasni jenda...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Pivní píšťala

Príspevok od používateľa jenda23 » 19 Jún 2016, 20:18

Ahoj, měděné trubky do ostřejších úhlů aniž by se zbortily je možné ohnout pouze tak, že je autogenem vyhřeju a prudce zachladim. Tu byly ohejbané na klasický ruční kladkový ohejbačce bez trnu. Trubky nelze ohýbat bez jádra za tepla, bortí se ještě více než nevyhřáté. Ono na fotce vypadají že jsou zborcené trochu, ale ve skutečnosti došlo jen k neznatelné deformaci vnitřního průřezu. A mají stejný poloměr ohybu, foto dost klame. Pokud chci ohyb opravdu dokonalý buď máme na některé trubky takový flaxibilní trn přímo pro ohýbaní, který se potom vytáhne hydraulikou. Nebo trubky naplním jemňoučkým křemičitým pískem z VN pojistek, po cca 20cm pěchuji, oba konce zaslepím a výsledek je pefektní. Trik s mýdlovou vodou nenese až tak dobré výsledky, záleží na síle stěny, vzhledem k tuhosti "náplně" je tato metoda vhodná do síly stěny cca 0,3-0,4mm. Zvýšená deformita trubek na fotkách zespodu co jsem dodával později je způsobená tím že jsem trubky už neohýbal na ohýbačce. Jelikož jsem potřeboval takový patvar tak jsem trubku vyhnul sprostě bez vyhřátí ve svěráku tak, že jsem do ní strčil šroubovák a po kouskách s ním ustupoval s trubku ohýbal. Není to tak estetické, ale deformace je v mezích možností.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď