Prakticke vyuzitie skrinky od videorekordera (dokoncene)

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Prakticke vyuzitie skrinky od videorekordera (dokoncene)

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 25 Júl 2009, 17:47

Takze prazdniny v plnom prude a ja som konecne mohol dokoncit svoj zosik na chatove akcie :) Len v kratkosti - subwoofer - lm3886, satelity - TDA7386, predzosilnovac s ne5532/5534 + hp, lp filter, indikator - an6884, signalove kable nejake stare ruske tienene co som mal...tie "sople" co drzia plosaky su lepiace tycinky roztopene :) jedinou chybou je asi to ze napajacie kable su vedene popri signalovych co moze pre niekoho sposobovat sum...vrchny kryt bude snad neskor, kedze povodny sa nevojde (chladic)...na zivenie reprakov ktore su k tomu napojene to postacuje az az...integrace zvolene z dovodu jednoduchosti :)
0
Naposledy upravil/-a jimmy_xp v 04 Jan 2010, 23:36, upravené celkom 2 krát.

Split

Príspevok od používateľa Split » 25 Júl 2009, 18:18

ad jimmy..smelo do toho..uplnym golom by bolo ak by si vyuzil vsetky povodne talcitka spravil k tomu digitalny predzosilnovac

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukinko » 25 Júl 2009, 18:21

... ale na 100W zosik na subak ti ten zdroj nepostaci :(
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 25 Júl 2009, 22:48

ano, to je jasne, na zosik pre subac potrebujem nejaky toroid, alebo spravim uz raz tu spominany spinany zdroj z danykovej stranky :)
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 25 Júl 2009, 22:59

ja som mal niekedy taky sialeny napad.ze z videorekordera ktoremu nefungovala mechanika ju vybrakovat a nechat len elektroniku s tunerom,do toho miesta kde bola mechanika postavit zosik s povedzme LM1875 alebo nieco podobne a vstupy napojit na audio out zo SCART a pouzivat to ako TV tuner+ zos...

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 26 Júl 2009, 07:58

ja som mal podobny napad. chcel som pouzivat tuner videorekordera na nahravanie pesniciek z MTV a TV musicbox, skusal som tak nahravat pesnicky do pocitaca, ale tam je problem so strihanim-zaciatok a koniec. vela casu to zaberie a vysledok aj tak nie je taky, ako ma byt

split nacrtol peknu ideu. to by bolo vyuzitie na 100 percent. len ich je tam akosi malo. mas na tom byvalom videu este ine? napr. pod tou dolnou listou. ak ma len tieto, tak zvysok ma na ovladaci-to je zas moja idea. lenze to by potreboval naprogramovany mikroprocesor

edit: nepoužívaj tlačidlo citovať, ak odpovedáš bezprostredne na príspevok. Nech sa to vlákno zbytočne nepredlžuje. :wink:
s.
0
Obrázok

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 26 Júl 2009, 15:07

uff,chlapi, tam je tych tlacidiel pod tou listou az az :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
zuzanka
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: Luhačovice
Vek: 61
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zuzanka » 01 Aug 2009, 10:19

Jimmy, ten chladič narvaný až u zadní stěny asi moc chladit nebude...couvni s ním kousek zpátky, aby do něj mohl proudit vzduch z těch spodních mřížek.
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 01 Aug 2009, 12:27

neni to jedno?Podla mna ked ma ten chladic prilepeny o tu kovovu bednu tak mu vzduch bude ochladzovat skrinku a v podstate mu to tiez bude chladit...podla mna to je dostatocne riesenie..kabelaz je tiez dobra

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 01 Aug 2009, 12:42

Si to napísal len aby si to napísal alebo si pri tom aj rozmyšlal ? :roll:
Vieš aky ma tepelný odpor plech ? ... to mohol dať ten IO rovno na ten plech ... Keby mal neaky výkonnejší zosilňovač tak by sa mu to takto pekne prehrievalo pretože cez rebrá chladiča nebude mať ako prúdiť vzduch ... Zuzanka radí dobre ... posuň ten chladič aspoň o 5cm dozadu nad tie chladiace medzeri ... a v žiadnom prípade to nedávaj úplne na plech ...
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Split

Príspevok od používateľa Split » 01 Aug 2009, 12:58

on to potrebuje chladit ne pretaktovat..ked to udrzi na nejakych 40-50 stupnoch tak mu to staci...a ked ma to rebrovanie na spodku krabice tak to tiez nebude hocico..to by musel tam dat aj vetraky aby tam spravil nejaky prirodzeny podtlak a vzduch by mu prudil dnu...

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Príspevok od používateľa Juroo » 01 Aug 2009, 13:04

Prúd vzduchu vznikne sám na základe toho že teplý vzduch stúpa hore. Pri tomto konkrétnom zapojení to neak extra vadiť nebude aj tak ako to je ... ale predsa ... prečo to nespraviť lepšie
Bežna spotrebka sa takto rieši ... pozri napr. sem
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Rákosnik

Príspevok od používateľa Rákosnik » 01 Aug 2009, 13:51

Proč přetaktovat?Ju_xXx_ko i zuzanka maji pravdu... Když něco dělat tak pořádně ne? Může se to hřát míň než 50 stupnu.., a navic ja sem zastance toho aby byl chladič venku. Chladič vevnitř uchladí mnohem míň než venku

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 01 Aug 2009, 14:17

Dakujem za radu, zatial ho necham tam kde je, netopi to az tak vela, v podstate je to zosik len na satelity, cize lezu do neho len stredy a vysky. Neskor ked dam do skrinky este zosilnovac na subwoofer tak to posuniem dozadu.
0

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 04 Jan 2010, 23:38

zosilnovac dokonceny, pridane foto :)
0

MAto95
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 23 Dec 2009, 00:00
Vek: 28

Príspevok od používateľa MAto95 » 05 Jan 2010, 16:21

Pecka, velmi dobre ze si ten spinany zdroj vynechal. K+
0

Napísať odpoveď