Zosilovač 2x25W stereo

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
VikyHazard
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA ZB
Vek: 31

Zosilovač 2x25W stereo

Príspevok od používateľa VikyHazard » 25 Júl 2009, 22:21

Môj výrobok pozostáva z predzosilňovača z osemdesiatich rokov, jedná sa o spojenie TCA730 a TCA740, aj po rokoch plne funkčné originály od súdruhov z Nemecka. A za ním je novší typ zosilňovača, vytvorený s LM1875 v oboch kanáloch . Zdroj s kvalitným trafom (len trocha staršie) dodáva napätie 26V zosilňovaču.
Pridávam pár fotiek, ale ešte nie je hotový obal, ešte pár týždňov u stolára a dostane pekný drevený obal. Zatiaľ som to dal do dvoch starých obalov od PC zdrojov, ale funguje to aj tak. Nie som ešte úplný fachman v elektrotechnike, ale celkom to ujde.

edit: ak budeš taký fachman, akým si v slovenčine...... :?:
Kto to bude po Tebe opravovať?
s.
Prílohy
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
0

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 25 Júl 2009, 23:28

Rychlo si vytiahni Prirucku slovenskeho pravopisu a oprav ten svoj prispevok, lebo tolko chyb v takom kratkom texte tusim nespravi ani prvacik na zakladnej skole...
BTW:Od kedy boli sudruhovia v Nemecku?
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 25 Júl 2009, 23:53

ved si to len ponapájal dokopy,to sa ani na zosilňovač nepodobá,a ten zdroj !!!!toto by som nechcel ani zadarmo toť môj názor
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 26 Júl 2009, 07:50

ale no. mna prijemne prekvapil. lebo v niktorych temach daval tak odveci otazky, ze som si myslel, ze este len zacina spoznavat elektroniku. tymto vytvorom dal novy vzhlad povodnemu zosilnovacu. snazi sa a to je pre mna viac ako draha krabica s drahymi suciastkami. len tak dalej

potom, ked to das do krabice, sa pohraj s kablami. natvuruj, poviaz viazacimi pasikmi, nech to vyzera k svetu. a nezabudni potom dat foto finalnej verzie
0
Obrázok

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Príspevok od používateľa eriko » 26 Júl 2009, 09:48

Presne ako povedal eurobastler, ak to dokončíš na 100%, nezabudni dať finálne foto. Rád sa naň pozriem (určite niesom sám :D ), pretože taktiež rozmýšľam nad nejakým case pre môj, zatiaľ ale nedokončený výrobok. A na vstup/výstup by som odporučil tienené káble (možno ich tam máš, len ich nejako nevidím). Predídeš tak zbytočným problémom z brumom.

Prajem veľa šťastia :wink: .
0

Rákosnik

Príspevok od používateľa Rákosnik » 26 Júl 2009, 10:23

nj..., platon ma pravdu..., jen si to poskladal dohromady, jednotlive moduly..., tato kategorie se jmenuje "Moj výrobok", ale tak esi spoznavas elektroniku... OK, dobry

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 26 Júl 2009, 10:41

niekedy aj staru vec je umenie rozchodit. a tie vlasky veduce zo zdroja a na repraky oprav.velmi to bije do oci...

Rákosnik

Príspevok od používateľa Rákosnik » 26 Júl 2009, 13:01

a este sem nikdy nevidel takto upevneny koncak na chladici..., kdo to upevnoval? dyt to upevni na tu rovnou plochu..., aby si ten chladic mohl aj lip upevnit...

Používateľov profilový obrázok
VikyHazard
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA ZB
Vek: 31

Príspevok od používateľa VikyHazard » 15 Aug 2009, 00:53

mám takú dilemu s predzosilnovačom mám spojenie tých TCA730 - 740 ale mám aj TDA1524A čo je aj patrične menšie s lepším napájaním len teras neviem ktoré je lepšie použiť tie TCA alebo TDA?? poradte čo je lepšie lebo je to aj skoro s toho istého obdobia 90-tích rokou ...
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 17 Aug 2009, 12:32

TCA730 se vyrabelo v NDR jako A273D, TCA740 jako A274D a byly to desny sumidla. TDA1524 (A1524D) byl sice krok kupredu, ale sumi taky pekne. Daleko lepe vychazeji nejake jednoduche zpetnovazebni korekce, treba i hloupy Baxandall, pokud ti staci dve pasma.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok