Zapojenie zvoncekoveho telefonu

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

NejakyChlap
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Júl 2020, 17:03

Zapojenie zvoncekoveho telefonu

Príspevok od používateľa NejakyChlap » 17 Júl 2020, 17:12

Dobry den,
po prerabke bytu mi zostal na stene stary telefon (sluzi ako zvoncek, vpustim nim ludi do vchodu v panelaku). Od kamosa som kupil novy telefon a teraz by som ho rad vymenil. Co som pozeral ten stary telefon, je pripojeny len TP kablami. Prva otazka znie, ak iba tieto TP kable prepojim do noveho telefonu, bude to fungovat? Druha otazka, ci ide tymito kablami prud, resp. co mam spravit, aby som zabezpecil bezpecne prepojenie (nechcem napr. odpalit druhe zvonceky alebo nieco podobne). Sorry, ak sa pytam hluposti, moje elektrikarske znalosti su velmi chabe a s TP kablami som sa stretol max pri normalnej sietovej kabelazi.

Dakujem.
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Zapojenie zvoncekoveho telefonu

Príspevok od používateľa ondistef » 17 Júl 2020, 17:34

Napísal si málo informácii. Aký bol starý telefón (značka, model, ...)? A aký máš nový telefón (značka, model, ...)?
Lebo Tesla ma napríklad v ponuke 4+n a 2-bus (navzájom sa nedajú zamieňať).
Ak nevyskratuješ navzájom vodiče, alebo nezapojíš blbo telefón, tak sa nič sa nestane.
0

NejakyChlap
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Júl 2020, 17:03

Re: Zapojenie zvoncekoveho telefonu

Príspevok od používateľa NejakyChlap » 17 Júl 2020, 17:47

Stary telefon netusim co je zac (mozno je nieco na zadnej strane, no este som ho nedaval dole, tak neviem), tak som ho aspon odfotil (snad to nejak pomoze) vid priloha. Novy telefon je Tesla 4 FP 211 22.201.
Prílohy
Foto stary telefon
Foto stary telefon
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok