Podsvietenie LCD trochu inak... LG Flatron L204WT [solved]

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Podsvietenie LCD trochu inak... LG Flatron L204WT [solved]

Príspevok od používateľa TomasNM » 03 Júl 2015, 18:26

Tak pani,

zasa tu mame jedno nefunkcne CCFL.
Tentokrat s cipom BIT3105P a nakolko sa tu na fore nenachadza ani naznak pouzitia tohto IO,tak to sem hodim.
Ako vzdy sa aj tento IO sprava tak,ze blikne a sleduje prud. Kedze sa mu nedostava pozitivna odpoved,tak sa vypne.
Vyhodil som povodne suciastky OLP detekcie a nahradil som to 10k trimrom medzi +(pin 18) a -(pin 3) napajania IO a nastavil som vystup delica na 1.7V,ktory je privedeny na OLP vstup(pin 19).
Tento signal vsak musi nabiehat postupne,takze som na vystup delica dal 100u elektrolyt.
Tato "zostava" je vytiahnuta 10cm kablikmi mimo dosku a (asi)tam nastava dalsi problem a tym je VF rusenie,ktore podsvietenie robi silne nestabilnym. Nastastie to vyriesil blokovaci 1u plastak,ktory je pripojeny na krajne vyvody trimra,cize napajanie.
Trimer som dal multiturn,pretoze ten kram je silno haklivy na kazdu malickost.

Zatial sa to tvari funkcne,tak uvidime co dalej.
Dokonca aj riadenie jasu funguje normalne,s cim som neratal,pretoze v povodnom zapojeni bol privedeny riadiaci signal jasu aj na OLP vstup.

So far so good...

Edit>
Dlhodobym testovanim mozem prehlasit,ze tento podfuk na ten kontroler CCFL funguje spolahlivo.
Zial,vyskytla sa dalsia chyba,ktora suvisi uz priamo s LCD panelom - mrtvy stlpec uprostred :( Ale s tym uz nic nenarobim.
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok