Goldstar 14A80Y - červený obraz

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Goldstar 14A80Y - červený obraz

Príspevok od používateľa RoboR5 » 08 Dec 2015, 02:14

Nestretli ste sa s tým už niekto ? Už pri zapnutom TV bez scart je farba zrnitého obrazu "teplejšia" no pri pripojení je to už celé červené viď foto. Elektrolity som prešiel a mne známe súčiastky tiež no bez zmeny.
Prílohy
DSC_0074.JPG
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Goldstar 14A80Y - červený obraz

Príspevok od používateľa mirosne » 08 Dec 2015, 04:58

Chyba v RGB,nízke napätie UG2,vadný degaussing,alebo vadná obrazovka. :pain: Skús ubrať farby na 0,aby bol čiernobiely obraz a daj sem fotku.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Goldstar 14A80Y - červený obraz

Príspevok od používateľa RoboR5 » 09 Dec 2015, 01:14

Ok, skúsim potočiť potenciometrami a uvidím. Ešte jedno upresnenie ktoré môže byť dôležité. Dnes som zapol TV len tak bez signálu klasika zrno, obraz do červena. A len tak zo srandy som si spomenul na jedného užívateľa Svetelektra čo otáčal obrazovku hore nohami. Tak som aj ja otočil celý TV hore nohami a čuduj sa svete, obraz už nebol do červena ale do zelena ? Znamená to že obrazovka je K.O. alebo to ešte môže byť v demagnetizácii ? Vďaka.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Goldstar 14A80Y - červený obraz

Príspevok od používateľa mirosne » 09 Dec 2015, 08:01

Je to normálny jav,o KO obrazovky je ešte skoro hovoriť.Stiahni tie farby a sleduj,či tam bude stále tá zelená,či červená.Potom by nasledovala oprava tej demagnetizácie - to je ten lepší prípad,ak si už všetko preveril.Jedná sa o chassis pc31a a servisný manuál som ti dal sem:

http://uloz.to/xYjZhyQp/goldstar-cb14a8 ... -pc31a-rar
0
Pozdravuje vás Miro.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9331
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Goldstar 14A80Y - červený obraz

Príspevok od používateľa breta1 » 09 Dec 2015, 08:08

Na demagnetizaci se mi to nezdá, to by byly na obrazovce různobarevné fleky
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Goldstar 14A80Y - červený obraz

Príspevok od používateľa mirosne » 09 Dec 2015, 08:14

Nemusia byť farebné,(mal som dosť takých prípadov)ja to ani netvrdím,že je to degaussingom,je to len skúška.Skorej sa prikláňam k chybe RGB,alebo vyčerpané katódy RGB,ale aj tomu sa dá ešte pomôcť.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2581
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Goldstar 14A80Y - červený obraz

Príspevok od používateľa miroja » 09 Dec 2015, 09:24

Robo, skus nechat telku vychladnut uplne bez napatia aj niekolko hodin a potom ju zapni. Ak budes po zapnuti pocut take "zabzucanie", ci skor zarezonovanie cohosi mechanickeho na nizkej frekvencii (50 Hz) v trvani cca 2-3 sek, tak demagnetizacia asi funguje. Pripadne skus pohladat pozistor a skontroluj po par minutach ci je teply, ale bacha, je tam sietove napatie.
Ak sa ti bude zdat, ze mas obrazovku zmagnetovanu, skus zobrat zapnutu zehlicku a kruzivymi pohybmi od stredu k obvodu obrazovky to skus odmagnetovat. Vzdialenost od obrazovky cca 1-2 cm. Zehlicku zober studenu, lebo ak by ti pocas toho vypol termostat, mozes to zas zmagnerovat.
Zla demagnetizacia sa najcastejsie prejavuje farebnymi flakmi, no uz som sa aj ja stretol, ze ak bola demagnetizacia dlho nepouzita, (telky byvaju vacsinou zapojene tak, ze k demagnetizacii dochadza len ked sa zapnu hlavnym vypinacom, maloktrora - snad len okrem Tesly od C416-kovej rady az po radu C428 - sa demagnetuje aj pri zapnuti DO), alebo bola demagnetizacia vadna, doslo az k takemu posunu farieb, ze sa to zdalo az ako prehodene dela.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok