Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa YellowJacket » 13 Okt 2021, 20:01

Dobry den,
chcel by som poprosit o radu s diagnostikou zavady tohto monitora. Doniesol ho znamy, ze sa zapne iba logo a potom zhasne, ze asi treba vymenit kondenzatory. Tie som presiel, vymenil som tri, ktore mali vyraznejsie vyssi ESR. Jeden na power board, dva na mainboarde. To vsak chybu neodstranilo.
Ako to prebieha - ak zapnem monitor bez pripojeneho zdroja signalu, zobrazi sa logo LG, po asi sekunde zhasne. Potom sa znova rozsvieti, kde pise sprava 'no signal' a znova zhasne. Potom uz nerobi nic az do dalsieho zapnutia. Svietenim na display nevidno ziaden obraz, pre istotu som zmeral napatie na pinoch LVDS kabla k panelu, a nic ( pri obraze tam nejake napatie nameriam ). Ak monitor zapnem so zdrojom signalu cez VGA, tak sa to sprava rovnako, akurat miesto loga a spravy no signal je iba zrnity obraz ( tuto chybu zatial ignorujme, pretoze prvotna chyba bude zrejme na power boarde ).

Odpojil som main board, nech sa urci, na ktorej doske je chyba a priviedol som 3.2V z externeho zdroja na pin "ON" na power boarde, kde pri normalnej funkcii je spominane napatie ( generuje sa v main boarde z 5V, preto z externeho zdroja ). Pri spravnej funkcii ma trvale svietit podsvietenie. Avsak deje sa presne to iste, ako som opisoval na zaciatku. Akurat, logicky, bez obrazu. Pin "ON" vedie k cipu s oznacenim N7314A, vid foto. >> Datasheet tu <<. Tento cip sa stara iba o podsvietenie, o nic viac. Osciloskopom som zistil, ze tento cip zopina mosfety, ktore potom generuju vysoke napatie pre CCFL, prave ten kratky casovy usek, kedy vidno obraz a potom prestane spinat. To iste s pripojenymi CCFL, aj s odpojenymi.
Tu som ale skoncil, pretoze mam skusenost iba s LED podsvietenim, s CCFL este nie. Preto neviem, ako zmeriat bez zdroja vysokeho napatia, ci je problem iba v podsvieteni, alebo niekde v spatnej vazbe, atd. Prosim teda o nejaku radu od skusenejsich v monitoroch, ako by som mohol dalej postupovat. Dakujem.

Cislo power board: EAX40312104/2 Schemu som nenasiel. V datasheete spominaneho cipu je vsak ukazkove zapojenie, podla ktoreho sa da ako tak orientovat.
Prílohy
IMG_20211013_193151.jpg
IMG_20211013_090807.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa mirosne » 13 Okt 2021, 20:36

Tu môžu byť len dve chyby.

-vadné VN trafko
-vadné(á) trubica
0
Pozdravuje vás Miro.

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa darlington » 13 Okt 2021, 21:17

Mal som tiez taky ze sa mi vypinal a po case sa rozbehol a potom zas par sekund bezal a zas sa vypol a mal jeden kondik napuchnuty.Po vymene ide ako hodinky.Akurat sa nan pozeram co som ten kondik vymenil.Stale funguje odkedy som vymenil ani raz sa nevypol ci nejaka ina vada uz s nim neni problem.Ostatne chyby ako pisal manik nado mnov tak vadne trubice menit pri dnesnych cenach lcd pc monitorov je neopisatelna piplacka s rizikov ze ju aj tak skor znicis ako vymenis.V zivote by som uz nerozoberal ziadny monitor na vymenu trubic.Vyber z neho to plexisko co je v nom ak to neopravis.1cm hrube plexiskla stoja 4nasobne viac ako 1cm hrube skla.
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa YellowJacket » 13 Okt 2021, 21:24

Dakujem za info. Z datasheetu som vytusil, ze ten cip ma Open Lamp Protection, a kedze sa to spravalo rovnako, ako po odpojeni vsetkych trubic, tiez som predpokladal, ze asi vadna lampa. Budem si musiet vyrobit nejaky zdroj, aby som sa uistil.
Plosny spoj z opacnej strany transformatora je viditelne tmavsi, akoby opaleny, avsak obe vinutia na sekundari maju rovnaky odpor, preto si nemyslim, ze by mal byt problem v nom.

//darlington: ano, to som si aj vravel, ze cena trubic asi nebude bohvieco. To sa kazdopadne opytam znameho.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 14 Okt 2021, 08:41

Ešte mi podľa datasheetu napadá pozrieť OLP kondenzátor. Keď sa bude nabíjať na 2.5V, tak by to mala byť presne ochrana trubíc.
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa ivan_01 » 14 Okt 2021, 11:07

YellowJacket napísal:
13 Okt 2021, 21:24
obe vinutia na sekundari maju rovnaky odpor, preto si nemyslim, ze by mal byt problem v nom.

Meranie odporu ti nepovie nič, neodhalí napríklad medzizávitový skrat, meraj indukčnosť. CCFL trubice sa dajú otestovať vn násobičom vypitvaného napr. zo starého skeneru . Bez trubíc to nezapínaj, prerazí trafo.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa jezevec » 14 Okt 2021, 16:46

Běžná vada, na 90% vadné trubice, dej tam tohle.
0

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 481
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 14 Okt 2021, 16:55

YellowJacket napísal:
13 Okt 2021, 21:24
avsak obe vinutia na sekundari maju rovnaky odpor, preto si nemyslim, ze by mal byt problem v nom.
to ja mel taky ale pri vn se to prorazilo...
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Monitor LG FLATRON W2242T-PF

Príspevok od používateľa YellowJacket » 14 Okt 2021, 22:03

maskrtnik01 napísal:
14 Okt 2021, 08:41
Ešte mi podľa datasheetu napadá pozrieť OLP kondenzátor. Keď sa bude nabíjať na 2.5V, tak by to mala byť presne ochrana trubíc.
Skvely postreh. Na OLP je 3.5V , takze je to hadam jasne.
jezevec napísal:
14 Okt 2021, 16:46
Běžná vada, na 90% vadné trubice, dej tam tohle.
Toto je perfektna vec. Aj keby je nahodou trafo znicene, hento viem napajat z 22V vetvy.

Dakujem vsetkym za rady. Opytam sa znameho, ci prenho ma zmysel investovat do tohto monitora a ak ano, LED nahrada bude fajn riesenie.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok