Pripomienky a vylepšenia

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa zawin » 07 Jan 2021, 08:50

Dr.Martin napísal:
06 Jan 2021, 21:20
zawin a ty by si nám nemohol vysvetliť ako to teda funguje a prečo je to teda také pomalé?
Áno, rád to vysvetlím. Fórum beží na systéme phpBB, stránka beží na redakčnom systéme Wordpress. Aby bolo možné tieto dva svety spojiť, používa sa plugin, ktorý umožňuje aby registrácia, login a logout bežal spriahnutý s oboma systémami.
Ohradzujem sa voči tvrdeniam že jeden systém je vnorený do druhého na úrovni servera a že by prebiehala nejaká konverzia v databáze a podobne. Programátori si určite všimli že fórum beží v iframe - to znamená že až prehliadač vo vašom počítači spojí tieto 2 systémy - nedeje sa to na úrovni servera, ako to popisuje Marek1975.

Teraz k tomu spomaleniu:
- predpokladám že keď ste už vstúpili na fórum a preklikávate sa medzi témami, deje sa to veľmi rýchlo - už sa totižto nenačítava wordpress stránka, ale už sa mení iba obsah v iframe
- problém registrujem vo wordpress časti - ktorá ide pomalšie, napr. pri načítavaní článku, bazáru a pod. Je to spôsobené hlavne staršou verziou PHP a možno nie úplne optimálnym nastavením cachovania webu.

V dohľadnej dobe plánujem upgrade na PHP 7.4, čo by malo stránku zrýchliť. Budem vás informovať.

Ďakujem
3
Obrázok 2 Obrázok 1
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Jan 2021, 12:24

Hurá, toto čo si teraz konečne napísal hovorím celý čas, ale samozrejme, že ja nemám pravdu pretože som sa " nijakým spôsobom nepodieľal na vývoji nového webu sa vyjadroval k tomu ako to tu akože funguje" :biggrin: odborný argument

Mimochodom, toto "nedeje sa to na úrovni servera, ako to popisuje Marek1975. " som JA nikdy nepovedal, takže si najskôr over fakty.

Rovnako ako toto som nikdy nepovedal "že by prebiehala nejaká konverzia v databáze a podobne" - máš sa ešte čo učiť - opýtaj sa toho kto ti stránku spravil ako to funguje, aby si verejne nehádzal hlúposti :biggrin:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa zawin » 07 Jan 2021, 18:58

Update opráv k 07.01.2021

Čo sa podarilo fixnúť (ak sa niektorý problém stále prejavuje, prosím napíšte):
  • bazár - doplnené cena dohodou
  • bazár - prílohy zvýšené na 3 MB
  • bazár - problém so stránkovaním mojich inzerátov - čiastočne opravené - ide to cez tento link - https://svetelektro.com/moj-bazar/
  • fórum - oprava scrollovania - prosím skontrolujte správne chovanie. Malo by korektne fungovať vyscrolovanie hore pri prekliku na inú stránku, scroll na správnu pozíciu pri kliku na posledný príspevok z hlavnej stránky a správne scrolovanie pri kliku na link v maily.
Nahlásené úpravy/chyby ktoré sa chystám ďalej riešiť:
  1. bazár - niesú vyplnené všetky polia - čiastočne funkčné - treba dopracovať ešte polia adresa a kraj
  2. možnosť preklikávať kategórie fóra s hlavnej stránky
  3. rozmazane písmo edge dark mode - prosím toto sa ešte prejavuje?
  4. back tlačitko sa na fóre správa divne
  5. nahrávanie obrázkov do bazáru trvá veľmi dlho
  6. slabý kontrast fóra
  7. zoom obrázka na mobile - toto bude definitívne fixnuté po nasadení mobilnej verzie po novom roku
Poznámky:
Vkladanie obrázkov : BMP obrázky nie sú priamo podporované kvôli veľkosti. Dajú sa však jednoducho vložiť zo schránky. Treba otvoriť BMP v skicári - označiť obrázok a stlačiť CTRL+C, kliknúť kurzor myši do rozpísaného príspevku a stlačiť CTRL + V. Obrázok sa automaticky nahrá do prílohy. Takisto je možné vkladať aj veľké obrázky - je tu integrovaný resizer, ktorý veľké obrázky automaticky zmenší.

Zobrazovanie predošlých príspevkov pri písaní nového príspevku funguje bez zmeny, nemám vedomosť že by sa to dalo nejak vypnúť v profile.

Mobilná verzia - áno priznávam, robil som krátkodobý test :) Mobilnú verziu spustíme cca v strede Januára 2021.


Ďakujem :agree:
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6224
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Jan 2021, 22:41

Marek, ty trpis nejakym komplexom menejcennosti a takymto sposobom sa snazis zvysit si ego? uz dlhsie sledujem tvoje prispevky a jedine co tu predvadzas je len rypanie a poukazovanie ake je to tu na ... ved ked mas problem s touto strankou, tak tu prestan chodit. A to, ze mas vela nakodene a si odbornik, to, ze vies rozchodit wordpress a poznas nejake pluginy z teba odbornika nerobi.
zawin: ja na tvojom mieste by som mu dal ban, uz ken za to, ako sa tu snazi robit si reklamu na svoje stranky.
3
Obrázok 1 Obrázok 2
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

21stano21
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 05 Jan 2013, 17:48
Bydlisko: ZM

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa 21stano21 » 07 Jan 2021, 22:58

V tomto prípade som debatu začal ja a marek správne po menoval problém. :agree:
1
Obrázok 1
The power of Linux.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Marek1975 » 07 Jan 2021, 23:56

pocitujlasku napísal:
07 Jan 2021, 22:41
Marek, ty trpis nejakym komplexom menejcennosti a takymto sposobom sa snazis zvysit si ego? uz dlhsie sledujem tvoje prispevky a jedine co tu predvadzas je len rypanie a poukazovanie ake je to tu na ... ved ked mas problem s touto strankou, tak tu prestan chodit. A to, ze mas vela nakodene a si odbornik, to, ze vies rozchodit wordpress a poznas nejake pluginy z teba odbornika nerobi.
zawin: ja na tvojom mieste by som mu dal ban, uz ken za to, ako sa tu snazi robit si reklamu na svoje stranky.
Nie netrpím, a ego si nezvyšujem - nepotrebujem to. Nežiadal som ťa o to, aby si sledoval moje príspevky - ja tie tvoje nesledujem, aj keď tie tvoje sú pätolízačské, nakoľko ma nezaujímajú. To, kam budem, alebo nebudem chodiť, je moja osobná vec. Osobne si myslím, že poukázanie na chybu má viesť k jej náprave a nie k odkladaniu nápravy. Mimochodom, to čo som tvrdil od začiatku, zawin v predošlej odpovedi potvrdil sám - ďalej neriešim.

Ps : Nič tu nepropagujem - našiel si nejakú propagáciu v nejakom mojom príspevku? Neviem o tom. A ak narážaš na podpis - je robený cez skracovač adries a takéto odkazy sa neindexujú, takže z nich nemám nič. Pokiaľ viem, tak žiadne pravidlo som neporušil, to že vyjadrím svoj názor je hodné udelenia Banu? Mám právo vyjadriť svoj názor, nakoľko žijeme v demokratickej spoločnosti - doba súdruhov už dávno skončila, pokiaľ mi je známe.

Peace... Ps : o ďalšiu komunikáciu s tebou nestojím...s mohol by si sa prestať opakovať ...

21stano21 - Ďakujem :agree:
2
Obrázok 1 Obrázok 1
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Jan 2021, 00:51

Ondro, urob prosím razantný koniec tomu automatickému odhlasovaniu.

Polhodinu klepem na mobile odpoveď pre Lennoxa a po odoslaní ma hodí na prihlásenie. Samozrejme, celý príspevok je preč. Na to sa tu trápim?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa medved » 09 Jan 2021, 08:21

Fuha, toto sa mi ešte nestalo takto, no aj mňa pravidelne odhlasuje.. alebo si z úvodnej stránky naklikám stránky na ďalšie karty 1, 2, 3.. a povedzme pri druhej alebo tretej už odhlási..
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 09 Jan 2021, 08:52

A je tu ešte problem že ked som v teme a kliknem na prihlasit sa hodi ma neprihlassneho na forum. Ked sa chcem prihlasit musim to robiť ken z uvodnej stránky.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Drakoush » 09 Jan 2021, 11:21

medved napísal:
09 Jan 2021, 08:21
Fuha, toto sa mi ešte nestalo takto, no aj mňa pravidelne odhlasuje.. alebo si z úvodnej stránky naklikám stránky na ďalšie karty 1, 2, 3.. a povedzme pri druhej alebo tretej už odhlási..
Buď rád, celkom to naserie. Už sa mi to stalo minimálně dvakrát, pri starej verzii webu som niečo také nezaregistroval ani raz.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 45

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa OHAJ » 09 Jan 2021, 12:01

99% sem chodí kvôli FÓRUM a i to je prekryté blbými reklamami, ktoré nielen spomalujú načítavanie hlavnej stránky ale ju i takto kazia - prikladám Prt Screen z FF84ver.32-bit.Win7:
SW reklama.jpg
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10166
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jan 2021, 16:11

Ohaj,aj mňa rozčuľujú reklamy,no treba si uvedomiť,že z nich žije tento web.
Mňa viac rozčuľuje,že pri písaní odpovede skočí okno na samý spodok stránky do reklám a tiráže a nie do dialógového okna a je treba sa tam doskrolovať.
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 09 Jan 2021, 21:09, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa medved » 09 Jan 2021, 17:34

len tie reklamy treba mať aj vhodne umiestnené na webe, aby zasa nenarobili viac škody
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1024
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Andrej152 » 09 Jan 2021, 17:42

OHAJ napísal:
09 Jan 2021, 12:01
99% sem chodí kvôli FÓRUM a i to je prekryté blbými reklamami, ktoré nielen spomalujú načítavanie hlavnej stránky ale ju i takto kazia - prikladám Prt Screen z FF84ver.32-bit.Win7:
SW reklama.jpg
adblock, adguard :wink:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa juraj77 » 09 Jan 2021, 23:28

OHAJ napísal:
09 Jan 2021, 12:01
99% sem chodí kvôli FÓRUM a i to je prekryté blbými reklamami, ktoré nielen spomalujú načítavanie hlavnej stránky ale ju i takto kazia - prikladám Prt Screen z FF84ver.32-bit.Win7:
SW reklama.jpg
Máš to tam nejaké pomiešané,pozerám, forum sa ti prekrýva s bazárom ? Zvláštne že ja to tak nemám. l :lol:
0
Naposledy upravil/-a juraj77 v 10 Jan 2021, 01:13, upravené celkom 1 krát.
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa juraj77 » 09 Jan 2021, 23:36

medved napísal:
09 Jan 2021, 17:34
len tie reklamy treba mať aj vhodne umiestnené na webe, aby zasa nenarobili viac škody
Mne sa to zobrazuje na notebooku v poriadku
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa zawin » 10 Jan 2021, 15:33

5ko - prosím prejavuje sa ešte tento problém s tým že pri kliknutí na "napísať odpoveď" sa stránka nezoskroluje na vrch stránky? Toto by už malo byť fixnuté.

OHAJ - máš prosím nainštalované nejaké rozlíšenia do FF? Skúšal som správanie stránky vo FF ale tento problém sa mi nepodarilo zreplikovať. Skús veľký refresh stránky CTRL + SHIFT + R

Odhlasovanie - prosím Drakoush, mr.dred a ostatní odhlásilo vás zo stránky od včera 9.1.? Robil som nejaké zmeny, ktoré by mali eliminovať automatické odhlásenie. Dajte vedieť, či ste zaznamenali zlepšenie od tohto dátumu.

Ďakujem
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 10 Jan 2021, 17:48

Mňa napríklad takto odhlásilo teraz. Pootváral som asi 6 kariet a už od prvej som bol odhlásený.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Mek » 10 Jan 2021, 17:49

Ked dam vymazat inzerat, zobrazi sa spinner vpravo od tlacidiel, ale ma nespravnu poziciu a nespravny origin (stred otacania). Okrem toho, vymazavanie inzeratu trva strasne dlho.
image.png
image.png (3.55 KiB) 3937 zobrazení
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Pripomienky a vylepšenia

Príspevok od používateľa Mek » 10 Jan 2021, 18:35

zawin, dik za opravu toho strankovania, ale nasiel som este jeden flow, v ktorom to nefunguje. Hned po pridani inzeratu ma to presmeruje na stranku s mojimi inzeratmi, na ktorej je dole tiez strankovanie, ale kliknutie na stranky 2 a 3 nefunguje (resp. zobrazi aj tak stranku 1). Link vyzera takto

Kód: Vybrať všetko

https://svetelektro.com/moj-bazar/moje-inzeraty/page/2/
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď