stare ftp/spam/nefunkcnost

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 03 Jún 2009, 12:58

Možno to tam nedáva nikto z fóra. Bolo by dobré povedať všetkým aby si neukladali heslá na ftp do totalcmd. Už som sa s tým stretol, že po návšteve infikovaného webu ti ukradne súbor s heslami a za pár sekúnd už do tvojej stránky kopíruje škodlivý kód a možno aj niečo iné a potom ked niekto otvorí tvoju stránku tak zase skopíruje jeho heslá a takto to ide stále dokola. Mal som to aj ja na stránke a aj veľa ludí na hostingoch píše o tom e majú vírus v stránke a myslia si, že je to chyba na hostingu.

...a ten robot čo toto robí nemusí rozlišovať či je to ftp k nejakému webu alebo len na súbory tak ako tento na svetelektro
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 03 Jún 2009, 13:05

Nie virusom to nebolo, vieme konkretnu IP adresu kto to tam daval teda aj konkretne meno, len o tu nebudeme zverejnovat.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
kroupahans
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 29 Okt 2008, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kroupahans » 03 Jún 2009, 13:45

Pokud víte jeho IP adresu, tak rozeslat do spřátelených webů, a trošku mu znemožnit přístupy apod. aby se trochu nad sebou zamyslel, a co nejvíc ho ignorovat, ani mu nepomáhat na fórech atd.
0

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 03 Jún 2009, 15:13

preco padol chat ???
A kedy konecne uz to bude vyriesene z tym FTP ?
Prílohy
gj.jpeg
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Ragnol

Príspevok od používateľa Ragnol » 03 Jún 2009, 15:18

padl nevíme proè , a jak jsem ti øíkal a¾ se vyøe¹í FTP tak o tom bude informace na fóru , tak ho staèí sledovat.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 03 Jún 2009, 15:26

Chat padol neviem preco, je tam virus, neviem ako sa tam dostal ale zacina to byt podozrive..
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 03 Jún 2009, 15:41

Troška PHP ovládam a viem že sa dá zistiť aj MAC adresa....To je účinnejšie ako IP,pretože táto je pre každú sieťovku jedinečná ....
Akurát som si neni istý či by CAM tabuľka neobsahovala iba MAC switchu lebo podobne. Je to otázkou providera ..
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 03 Jún 2009, 15:58

Mozete uz poziadat o pripojenie na FTP: http://svetelektro.com/modules.php?name=ftp
takisto aj moderatori na tejto adrese mozu odsuhlasovat pripojenie uzivatelovi.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 03 Jún 2009, 19:39

Jacob989 napísal:Troška PHP ovládam a viem že sa dá zistiť aj MAC adresa....To je účinnejšie ako IP,pretože táto je pre každú sieťovku jedinečná ....
Akurát som si neni istý či by CAM tabuľka neobsahovala iba MAC switchu lebo podobne. Je to otázkou providera ..
fakt len trošku :D
jeho mac adresu neuvidi, urcite nema pc zapojeny priamo do lanky v ktorej je aj server
a aj keby mal tak mac adresa sa da zmenit (ja to robim pravidelne na wifine ked sa pripajam na cudzie siete)
0

Používateľov profilový obrázok
ferrari10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 24 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Prešov, Košice
Vek: 32

Príspevok od používateľa ferrari10 » 03 Jún 2009, 20:29

no suhlasim s vamiii to bude dobre ked tobude iba na čitanie len či sa to da urobiťť
0
Nikto učený z neba nespadol, ale hlúpych akoby zhadzovali.

Používateľov profilový obrázok
ferrari10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 24 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Prešov, Košice
Vek: 32

Príspevok od používateľa ferrari10 » 03 Jún 2009, 20:33

[quote (ja to robim pravidelne na wifine ked sa pripajam na cudzie siete)[/quote]


ta povdz jak sa napichuješšš
0
Nikto učený z neba nespadol, ale hlúpych akoby zhadzovali.

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 03 Jún 2009, 20:38

Ale dá sa to Miloš :wink: Sú na to príkazy, len ako som povedal, odstavil by tak nevinných ľudí. Je to to isté ako z IP...Akurát že MAC tak ľahko nezmeníš.

A s tým WiFi by som sa moc nechválil, robí to každý druhý kto ovláda PC troška viac ako na užívateľskej úrovni. Nieje to však zrovna zadobre so zákonmi SR.

Systém ktorý teraz beží na FTP teraz je dobrý. Navrhujem ešte niekoho zodpovedného kto má dostatok času, aby ten robil správcu FTP, ten by vkladal na FTP jednotlivé veci, ktoré by mu ostatní užívatelia posielali. Odstránili by sa tak úplne problémy. jedine že by bol správca "skorumpovaný" :wink:
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 03 Jún 2009, 21:04

Ak by bolo potrebne , kludne by som pomohol v tom pridavani a deleni suborov na FTP.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 03 Jún 2009, 21:15

Jacob989 napísal: Akurát som si neni istý či by CAM tabuľka neobsahovala iba MAC switchu lebo podobne. Je to otázkou providera ..


no neni mi jasne naco by sla mekovska adresa za switch .....

upravujem ---- naco by sla JEHO mekovska adresa za switch ......
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 03 Jún 2009, 21:45

mjankovic napísal:Ak by bolo potrebne , kludne by som pomohol v tom pridavani a deleni suborov na FTP.
AJ JA ako som davnejsie pisal

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 03 Jún 2009, 21:48

Maťo:
Troška sme sa nepochopili...videli by sme MAC switchu nie jeho MAC sieťovky ...
Je to blbosť tak ma napadá po analýze, kašli na to ...
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 03 Jún 2009, 21:49

ok, beriem
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Príspevok od používateľa datam » 04 Jún 2009, 03:39

Jacob989 napísal:Maťo:
Troška sme sa nepochopili...videli by sme MAC switchu nie jeho MAC sieťovky ...
Je to blbosť tak ma napadá po analýze, kašli na to ...
Počkaj MAC v pakete sa mení??? Podľa mňa SWITCH paket preposiela a nijako ho nemodifikuje. Takže zostáva aj IP aj MAC toho kto vytvoril paket čiže pcka ktoré vyslalo dáta.

Smerovač alebo most je už niečo iné. Ten modifikuje hlavičku paketu ale tak sa mi zdá že iba IP. MAC zostáva zase tá pôvodná a podľa nej vie kam má ten paket vlastne smerovať. Tak sa mi zdalo že nejako pracuje TCP/IP ale hádať sa nebudem. Zajtra klofnem nejaký paket v podnikovej a pozriem ako to je. Skúsim pred a za routerom. Každopádne SWITCH určite nič neupravuje lebo je to len inteligentnejší HUB.

Niečo som pogooglil a kto neverí tak si to nájde aj sám. MAC adresa odosielateľa a prímateľa sa prenáša po celej prenosovej trase a to presne od linkovej odosielatela až po linkovú vrstvu príjemcu. Celkom to chápem lebo by som nevedel ako by potom pracovalo smerovanie v internete kde idú dáta aj cez niekoľko smerovačov a IP príjemcu môže byť iba jedna. Síce aj tam je možno viac otázok ako odpovedí ale to je už teraz nad ránom jedno. Hotovo.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zawin » 04 Jún 2009, 09:16

Neviem. Ja si zas myslim ze MAC adresa sa za zistit iba interne v sieti po internete som sa este nestretol ze by sa dal user identifikovat inak ako okrem MAC adresy.
Tak naozaj neviem.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
Jacob989
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2775
Dátum registrácie: 13 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jacob989 » 04 Jún 2009, 10:34

neviem, možno to naozaj funguje ako napísal datam, ešte som to v živote neskúšal takže je to iba odhad, ale je to možné, lebo viem že na to skriptíky do PHP.
0
Hudobník, zvukár, DJ, osvetľovač, fanúšik kvalitného zvuku, programátor, automatizér, elektrotechnik...Výroba laserových projektorov na zákazku.
Inak som Jakub.

Zamknuté