Zasádrovanie zásuvky

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa danhard » 04 Okt 2015, 14:45

Je to hliník, nebo měď ? - na té fotce je ten hliník značně červenej :)
0

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa elmara » 04 Okt 2015, 14:56

jmalik93 napísal:Ja som chcel práveze vedieť či mám radšej použiť wago svorky alebo krimpovacie spojky na vodiče z gme. Síce tie krimpovacie spojky káble aj zaizoluju ale myslím že wago svorky s tym gelom spravia kvalitnejší spoj .
Ale vidím že každý radi niečo iné podľa vlastných sympatii
Dobrá, tak tedy jinak. Ano, Wago svorky jsou super nápad, ale nikdy je nesmíš sádrovat, zdít anebo podobě. Vždy musí být tyto spoje přístupné! Co se týká lisování vodičů, aby jsi měl opravdu KVALITNÍ spoj, měl by být lisován za studena tzv hex (šestihranným) slisem. Kvalitu lisování ti ukážou dobré kleště, které ti v lisované spojce zanechají značku. Kleště se pohybují v cenách cca od 150 € výše. Myslíš, že se vyplatí kvůli jedné zásuvce kupovat takové nářadí. Proto je někdy opravdu lepší se obrátit na profíka, který může být dobře vybavený. A do finále to kolikrát vyjde levněji.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Okt 2015, 15:14

Dali ste ste link aj na tie spojky co sa len dotahuju, kde netreba lisovacie klieste.Tie sroby by sa mi zlomit pri dotiahnuti aspon tak je to pri vacsi prierezoch kablov.Ked sa zlomi tak je na fest dotiahnuta.Dalej sa nato da ta cierna izolacia-buzirka na kazdu zilu a zaroven na cely spoj a z bokov krasne musi vyst to lepidlo vtedy je OK.A potom moze ked aj betonom upchat dieru :D
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa Samanko » 04 Okt 2015, 18:16

Marek - vola sa to trhacia spojka a pouziva sa vacsie prierezy vodicov casto v prevedeni zemnej spojky.
Elmara - cenu tych lisovaciek si silno prehnal, za 150e sa daju kupit hydraulicke lisovacky do 300sq
0
Naposledy upravil/-a Samanko v 04 Okt 2015, 18:20, upravené celkom 1 krát.
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa elmara » 04 Okt 2015, 18:17

marek181818 napísal:Dali ste ste link aj na tie spojky co sa len dotahuju, kde netreba lisovacie klieste.Tie sroby by sa mi zlomit pri dotiahnuti aspon tak je to pri vacsi prierezoch kablov.Ked sa zlomi tak je na fest dotiahnuta
To není špatný nápad se spojkami s trhacími šrouby, ale... Pravdou je, že tyto spojky jsou na to určeny, ale dost by mě zajímalo, co vlastně drží ve spojce stále na fest? Moc tomu nevěřím, abych toto schoval někam pod omítku. A samozřejmě jsou tyto spojky určeny pouze pro Cu vodiče a ne na Al. Opravdu není nad krabici a v ní spoje s Wago a kontaktní vazelínou. Sice to není estetické, ale zato alespoň pro klidnější spaní.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Okt 2015, 18:30

no su tam len sroby.Ako samanko pisal, len neviem ci su trhacie aj na taketo mensie prirezi.Naposledy som spojkoval s kolegom 70tku kabel aj to mi stacilo :D ale to islo do zeme a pomocou kliesti a horaka..
je to podstate klasika https://www.google.sk/search?q=skrutkov ... 1&dpr=1.75
0

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa elmara » 04 Okt 2015, 18:41

To jmalik93:

Jen takový nápad, nelíbila by se ti v krabici taková blbost, jako je třeba orient. osvětlení? Viz obrázek.
Prílohy
Světlo do el. instalační krabice KU 68.jpg
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Okt 2015, 18:43

de o to že ked mi pred dvoma rokmi rekonštruovali zásuvku navrhol som elektrikárovi aby mi v izbe dal zásuvku o niečo vyššie lebo tam budem mať na stene televízor no ale on mi ju dal až moc vysoko že tá zásuvka bude vyššie ako televízor
Ale nieje to len vina elektrikara ... vtej dobe som mal ešte v izbe poschodovú čiže ani ja som to nedomyslel...
Vzhľadom na estetickú stránku viečko mi nevyhovuje
No neviem ci ano
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Okt 2015, 18:46

Neviem, prečo stále riešite Al, keď tam má Cu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1215
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa E001 » 04 Okt 2015, 19:02

Lebo citujem prvý príspevok:
Zdravím, potrebujem zasádrovať respekíve zrušiť jednu zásuvku v byte. V zásuvke je 6 vodičov tj. 2x hnedý fázovy 2x modrý nulák 2x žltozelená zem ide o hlinník čiže potrebujem ich spojiť kedže zásuvky sú zapojené sériovo a potom zasádrovať.

Ak by išlo o meď, tak stočiť, spájkovať a zmršťovačku... Ale ja by som aj tak krabičku prekryl viečkom a potom stierkou.
0

Používateľov profilový obrázok
elmara
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 10 Máj 2008, 00:00

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa elmara » 04 Okt 2015, 19:09

Samanko napísal:Elmara - cenu tych lisovaciek si silno prehnal, za 150e sa daju kupit hydraulicke lisovacky do 300sq
Ok, to jsem bral od oka. Tyhle jsou např. za cca 85 Euro.
Prílohy
Knipex hex.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Okt 2015, 19:16

E001 napísal:Lebo citujem prvý príspevok:
Zdravím, potrebujem zasádrovať respekíve zrušiť jednu zásuvku v byte. V zásuvke je 6 vodičov tj. 2x hnedý fázovy 2x modrý nulák 2x žltozelená zem ide o hlinník čiže potrebujem ich spojiť kedže zásuvky sú zapojené sériovo a potom zasádrovať.

Ak by išlo o meď, tak stočiť, spájkovať a zmršťovačku... Ale ja by som aj tak krabičku prekryl viečkom a potom stierkou.
No tak za prvé, kov "hlinník" nepoznám, je to hliník. A za druhé, oko nie je pi.a, oko vidí a to moje vidí meď. Okrem toho, keby to bol Al, tak by to malo väčší prierez.
Autor zjavne nevie, ako rozoznať hliník od medi a ja v tom cítim prúser, teda dávam od toho ruky preč, nech si to spojí hoc aj lepiacou páskou.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7711
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa Merak » 04 Okt 2015, 19:33

môže to byť aj povrchovo upravená meď, u jedného známeho som takéto káble inštaloval, na oko sa tvárili ako hliníkové, ale vnútri boli medené
a spájal by som to kľudne aj páčkovými wago svorkami, ale určite by som to nezasádrovával, teda aby bol spoj v prípade potreby dostupný, teda iba nejako zakrytoval
Prílohy
_vyr_485WAGO-2.jpg
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
danhard
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3226
Dátum registrácie: 15 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vek: 68

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa danhard » 04 Okt 2015, 19:42

Pohliníkovaná měd ? to slyším poprvé, zato poměděnej hliník, nebo poměděnou ocel jsem viděl často :lol:

Klídek, Merák nepísal, že je to pohliníkované :) Pravdou je, že vodič Cu s povrchovou úpravou "striebornej" farby som videl, určite to nebol Al, skôr nikel, alebo niečo podobné.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa jmalik93 » 04 Okt 2015, 20:57

EEEEEEJHAAAAA! POZOR ! A JA BLBEC PRIVIEDOL SOM VŠETKÝCH DO OMYLU ŽE SOM NAPÍSAL ŽE IDE O HLINNÍK LEBO IDE OČIVIDNE O MEĎ !!!

Prosím nemyslite si že som niaky idiot ktorý nevie rozoznať Al od Cu .... neviem čo mi to napadlo nechápem.... písal som to v zhone :-O
Ach takáto chyba .... zato by sa aj blondínka mala hanbiť :confused: :confused:

-- 04 Okt 2015, 21:00 --
Drakoush napísal:
E001 napísal:Lebo citujem prvý príspevok:
Zdravím, potrebujem zasádrovať respekíve zrušiť jednu zásuvku v byte. V zásuvke je 6 vodičov tj. 2x hnedý fázovy 2x modrý nulák 2x žltozelená zem ide o hlinník čiže potrebujem ich spojiť kedže zásuvky sú zapojené sériovo a potom zasádrovať.

Ak by išlo o meď, tak stočiť, spájkovať a zmršťovačku... Ale ja by som aj tak krabičku prekryl viečkom a potom stierkou.
No tak za prvé, kov "hlinník" nepoznám, je to hliník. A za druhé, oko nie je pi.a, oko vidí a to moje vidí meď. Okrem toho, keby to bol Al, tak by to malo väčší prierez.
Autor zjavne nevie, ako rozoznať hliník od medi a ja v tom cítim prúser, teda dávam od toho ruky preč, nech si to spojí hoc aj lepiacou páskou.
Ako som písal vyššie nechápem čo mi to napadlo napísať že ide o hlinník .... fakt sa hanbím za tento príspevok :crying:
Mám chuť vymazať profil z tohto fóra od hanby
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Okt 2015, 21:11

Hlavne kľud :) Ja to volám "momentálny ko.otizmus". V tom momente proste niečo vnímaš inak, alebo napíšeš chujovinu a za minútu len pozeráš, že čo si to napísal. Stáva sa to aj mne.

Aspoň už vieme, že je to Cu a netreba tam teda kontaktnú pastu a že sa to môže v pohode aj zakrútiť :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Okt 2015, 21:34

Tak sprav to takto.Aj ked som to tu uz pisal.
Hnetu krabicu vyber, alebo nejakym sposobm ak mas minibursku zrez tie kraje.Aby nebolo za rovno stenou.Bud to das na wago, alebo tie spojky, pripadne krutene spoje.Odizolovane pri krutenych spojoch nechavah tak 3-4cm.A pomalinky prepletaj a krut.Zaizolujes bud izolackou alebo zmrstovackou.Idealne oboje.A rozlozis spoje do nieco ako trojuholnika , proste aby sa nedotykali.Nato das bud sadrokarton.Alebo nejaky plast.A nato sadru a nasadru co len chces aby si zrovnal povrch zo stenou.
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa Patriky » 04 Okt 2015, 21:55

Aj ja sa budem opakovat, podla mna najlepsie co mozes spravit. A nemusis tam davat ziadny sadrokarton ani nic. http://www.nelo.sk/kablove-subory-1kv/
Ja pouzivam toto. Na Vasom mieste by som vytiahol krabicu, spojil by som to tymito spojkami vid vyssie. Podla mna maju dobry spoj na kazdu zilu sa da zafukovacka a potom este na cely kabel sa da zafukovacka, ktora je s lepidlom. Vlozite do dieri, zahadzete to a je vybavene. Tie spojky kupite v kazdom dobrom elektre. Pekne v baliku so spojkami aj s narezanimi zafukovackami. To predavaju ako sady. :)
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa marek181818 » 04 Okt 2015, 21:59

Ano len potom treba kupit ale medene svorky .pozor nato!!!
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Zasádrovanie zásuvky

Príspevok od používateľa pajky » 04 Okt 2015, 23:17

Cau, daj tam wagofku tu s packami, sprav kryrku, ktora bude trosku zapustena a zasadruj.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok