Digestor-svetlo

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

ucen2410
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Aug 2021, 15:53

Digestor-svetlo

Príspevok od používateľa ucen2410 » 19 Nov 2021, 07:16

Dobrý deň.
Chcel by som sa poradiť. Mám doma digestor na ktorom mi prestalo svietiť svetlo. Pozrel som na žiarovky a boli ok. Zistil som ale toto. Sú tam dve žiarovky ľavá a pravá. Ak zapojim hociktorú z nich do ľavej strany, svetlo svieti. V pravej nie je žiadna žiarovka.
Keď pripojím aj do pravej strany, nesvieti žiadna. Ak zapojím pravú žiarovku do ľavej strany, svieti ale znova, vpravej strane nemôže byť nič pripojené.
Jednoducho, hociktorá z nich svieti v ľavej strane ale nemôže byť nič pripojené v pravej. Nerozumiem tomu. Zapojenie sa nemenilo. Digestor ešte včera fungoval bez problémov.

Neviete mi pomôcť čo s tým môže byť ? Očividne je problém s pravou stranou ale viete povedať čo by to mohlo byť ? Nerozumiem tomu, že ak pripojím niečo do pravej strane, nejde ani ľavá. Pravá pätica musí byť prázdna. Myslel soma a podľa Obr je aj zrejmé, že sú zapojené žiarovky paralelne a teda by jedna druhú nemala ovplyvňovať.

Ďakujem za rady
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4337
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Digestor-svetlo

Príspevok od používateľa misocko » 19 Nov 2021, 07:39

V pravej patici bude nieco povolene.
0

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Digestor-svetlo

Príspevok od používateľa ivan_01 » 19 Nov 2021, 20:00

Aké sú tam použité žiarovky? Ak sú to halogény na 12 Voltov, je možné že je chyba v elektronickom balaste pre ne.
0

ucen2410
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Aug 2021, 15:53

Re: Digestor-svetlo

Príspevok od používateľa ucen2410 » 20 Nov 2021, 07:40

sú tam práveže klasické žiarovky s vláknom. preto mi je čudné, že ľavá nejde, keď pripojím žiarovku do pravej. ak v pravej žiarovna nie je, ľavá v pohode svieti
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Digestor-svetlo

Príspevok od používateľa jezevec » 20 Nov 2021, 08:51

Za tu dobu, co tady lamentuješ, jsi to mohl mít stokrát rozdělané a zkontrolované v čem je problém.
Pokud si na to netroufáš, tak si zavolej elektrikáře.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok