Presunutie el. rury

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

llubik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Feb 2018, 11:43

Presunutie el. rury

Príspevok od používateľa llubik » 26 Sep 2022, 22:54

otrebujem presunut ruru asi o 10m. Zatial ju nemozem odsunut, aby som desifroval stitok (priemyselna, nie do panelaku 4platnicka), ale je pripojena kablom ktory ide rovno zo steny priamo do rury. V rozvadzaci je trojfazovy istic 32A.
Zamer je, ze ked k tomu casovo pride, odcvakne sa kabel, tam by sa dala krabica, na nove miesto tiez krabica a medzi krabicami by bol novy kabel 4x4 alebo 5x4 (to sa uvidi). Ide o to, ze ci bude 4mm2 stacit na ten istic. V podstate plne zatazenie bude len urcitu dobu, kym sa nedosiahne teplota, potom zapina len obcas na udrzanie teploty. A myslim ze ten istic 32A bude tak trosku dost s rezervou (uvidim ked bude stitok). Kabel by bol v liste, spojenie wago 221-612 (tie su podla popisu na 41A). A myslim ze by bolo lepsie to pripojit nie na priamo, ale cez 32A zasuvku.
0

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Presunutie el. rury

Príspevok od používateľa michal5u » 27 Sep 2022, 04:08

Uvidis co zjistis za stavajici privod a prikon desky, ale pokud je sance dlouhodobejsiho odberu pres cca 25A, dal bych 5x6 (4x v podstate nesmis jesi nejsou plotynky na 400V bez nakyho sofistikovanejsiho rizeni). Dal zalezi na zpusobu ulozeni novyho vedeni, ale 4 kabl mi prijde spis tak na doma kdy se sem tam dostanes k 30A...Neni nad to kdyz se ti loupe v rozvadeci izolace z vyhraty 4 na ktery je 12h denne odber okolo tech 25-30A...
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Presunutie el. rury

Príspevok od používateľa SMITH » 27 Sep 2022, 05:07

Podľa tabuliek by tam pre istenie 32A mala byť až 10mm2 ... a vodiče sa majú dimenzovať na veľkosť istenia .
Na wago by som to nedával , radšej niečo šróbovacieho , napr radové svorky .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Presunutie el. rury

Príspevok od používateľa Atlan » 27 Sep 2022, 05:28

A beztak ma byt vypinac na stene. Tak nebiem ci tam chces davat este zasuvku.
0

llubik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Feb 2018, 11:43

Re: Presunutie el. rury

Príspevok od používateľa llubik » 27 Sep 2022, 11:22

jasne, uvidim az sa to bude premiestnovat, ale ma to byt v nedelu a skoro vsetko kde by sa dal kupit kabel zavrete, okrem nejakych tych -hausov, kde dostanem tam max 2,5mm2, tak som chcel prejst predbezne moznosti
nechcem nijak zasahovat do stavajuceho rozvodu a rozvadzaca, len sprosto povedane "rozvaknut kabel" a vlozit medzikus . . . Ak je tam povodny 4x4, nebudem vkladat 5x10 :-)
medzi krabicami to bude pravdepodobne v liste
Niesu to platne, skorej rura na pecenie (vyhrievany spodok, mozno vrch - spiraly??? ), moznost nastavenia teploty
potiahne si max podla prikonu / vykonu kym sa nezohreje, potom uz len udrzuje nastavenu teplotu
ak by tam bola zasuvka, moze tam niekto nieco pripojit s trvalym odberom 32 A (podla istica)
Ak to bude napevno, rovno z krabice, tento problem by nehrozil - tak ako je to teraz, kabel zo steny rovno do zariadenia
Ci je tam niekde vypinac som si nevsimol, vyzistim
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Presunutie el. rury

Príspevok od používateľa balu » 27 Sep 2022, 11:57

Atlan napísal:
27 Sep 2022, 05:28
A beztak ma byt vypinac na stene. Tak nebiem ci tam chces davat este zasuvku.
Vypínač na stěně už dneska není nutný.
0

Napísať odpoveď