Rootnutie Androida

Moderátor: psichac

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2015, 14:26

Čavte.,
Uz z vas niekto rootol androida? Mam Sony ericson Xperia Ray a uz je lenivy. Ze by som vyhadzal z neho nepotrebne aplikacie, tech nebezia v pozadi a processor by a trochu predychal.
Niekedy kliknem na aplikaciu a dlho sa otvara (fotak, web, Valeria, settings.
Ma to zmysel?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa platon.rado » 08 Dec 2015, 14:28

HARD RESET ti nepomohol ???
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2015, 14:44

Skusal om to. Ono... co ja viem... akoby pomohol, ale len na par tyzdnov. Uz je zase lenivy. Ze by som mal malo RAM? Cely tel. ma len 512MB. a mam tam DI fm, Skype, viber, wifi analyzer a bankovu aplikaciu. A nic z toho nebezi.

no teraz som odomykal telefon a trvalo mu to 5 sekund kym sa odomkol, vsak sa ma odomknut za max 1 sek. co mu to tolko trva.

Ked bol novy pred 2 mi rokmi, tak bol rychly. reagoval rychlo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa dan21 » 08 Dec 2015, 14:49

Ak to chces spravit tak na nete najdes dost navodou. Prve co mi gugel nasiel........
https://www.youtube.com/watch?v=3PpHMJoZypY
https://www.youtube.com/watch?v=oxaPaQX3J1s
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2015, 15:19

Diki,
ja som pozeral net. Je tam toho spustu. Len vacsinou sa na to pouziva neaky soft a ja neviem ci je to "bezpecny" soft. Ci tam nebude neaky malware co tam natrepe neaku aplikaciu pri tom rootovani a bude zase niekam odosielat moje udaje, ako win10.

Preto sa tu pytam ci s tym niekto ma skusenosti, ci vie odporucit zdroj, link na ten rootovaci soft, ktory je "cisty". Neviem, mozno su vsetky ciste, ale preco by niekto rbil rootovaci soft zadarmo? Musi z toho nieco mat (niekto mu zaplati za ten malware)? Ani kura nehrabe zadarmo. Ja uz v tejto dobe pomaly neverim ani sebe..... :-D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa Loloone » 08 Dec 2015, 15:30

rootol som si 2tablety a telefon ale teda ze by sa to nejak hrozne zrychlilo to som si nevsimol skor mam dobry pocit ze sa uz nemusim pozerat na customizovane menu v telefone a vyhodil som vselijake velice "chytre" programy
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2015, 15:43

Necakam ze sa to zrychli len rootnutim, ale ak odtial vyhodim aplkiacie, ktore som nikdy nepouzil, predpokladam, ze o to menej prace bude mat procesor, vseliake services co bezia v pozadi. Nevim, len si to myslim.
Loloone:
A ako si to rootol? Pomocou programu co to pravilo vsetko za teba, alebo neako manualne?
Nevies, po rootnuti, da sa spustit factory reset a bude to zase ako predtym? Viem ze sa to da vygooglit ale teraz nemam cas, som v robote.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa Loloone » 08 Dec 2015, 16:33

u kazdeho zariedenia to bolo trochu inak, najzlozitejsie to bolo pri telefone HTC tam som musel na origo webstrankach HTC podpisat prehlasenie a suhlasit s nejakou obmedzenou zarukou ci co to bolo a oni mi potom vygenerovaly nejaky kod no hzuza ....zalezi od verzie androida a aky mas HW atd. urcite si vygugli presne svoj telefon a najdi si navod napr. TU ja som tam nasiel vsetko
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Rootnutie Androida

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Dec 2015, 17:07

diki, pozriem sa na to doma.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď