Tablet bez baterky

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa Neo » 17 Dec 2014, 11:03

Dobrý dostal sa mi do ruky Tablet, ale má odpálenú nabíjaciu časť, takže sa nedá nabíjať, rozobral som ho odpojil baterky a na jej konektori, tal zdroj s napätím baterky a nezapol sa, tak som špekuloval ďalej, tak som baterky pripojil naspäť aj s mojím zdrojom, nechal trošku baterku nabiť a potom sa už zapol, ale išiel len chvílku kým baterky vydržala, darmo som ho ja napájal zdrojom aj tak sa vypol. Vie mi nikto poradiť ako to oklamať aby mi to bežalo bez baterky, budem ho mať na stojane stále, takže nieje problém bude stále v zásuvke, len neviem ako to spraviť aby mi to fungovalo, proste ked priamo pripojím zdroj na konektory kde bola napojená baterka nejde a cez konektor na nabíjanie nejde nič, to je celé odpálené, nedá sa tade ani napájať.

! Téma presunutá tam,kde patrí. presunul: 5.3.2016 mirosne !
0
Som elektrikár, ale začiatočník

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa mirosne » 17 Dec 2014, 11:06

Otázne je,či ten zdroj,čo si pripájal namiesto baterky je prúdovo postačujúci na rozbeh tabletu.Možno máš problém práve v tom.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Re: Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa Neo » 17 Dec 2014, 11:14

Tak v tom problém nebol, lebo ten zdroj má parametre 0 - 33V a 0 - 4A plne regulovatelný, to nebol problém a meral som to ked sa zapne s baterkou berie to 1,2A a ked som na ten zdroj zapojil baterku a ked ju nabíjal tak ťahala 1,8A, takže v tom problém nieje, tam musí byť iný chyták :)
0
Som elektrikár, ale začiatočník

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa psichac » 17 Dec 2014, 11:23

Pokial nastavis napr 4V na zdroji a toto pripojis priamo na baterku (a prudovo obmedzis napr podla toho co si pisal na 2A) a baterku pripojis do tabletu tak by to malo ist. Tablet nema ako zistit ze na tej baterke je nacapeny aj zdroj...
Samozrejme pokial iplne odpojis baterku a nechas len zdroj tak to ist nemusi lebo vacsinou mavaju termistor a kedze zo zdroja ho nevies nahradit tak sa nezapne...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
Neo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 32

Re: Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa Neo » 17 Dec 2014, 11:31

Toto čo píšeš som skúšal, napojil som baterky, zdroj tiež, zapolsa, ale išiel aj tak iba chvílku kým sa nevybila baterka a potom konec, ja tomu vôbec nechápem, ešte raz skúsim to čo píšeš a dám aj také napätie čo píšeš, ale už som to robil a nefungovalo to. a to čo píšeš potom to neviem niečo spraviť aby som ten tablet oklamal?
0
Som elektrikár, ale začiatočník

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4343
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa misocko » 17 Dec 2014, 12:09

otazka znie ako sa Ti moze vybit baterka, ked je sucastne napajana zdrojom? (ten zdroj nemoze dovolit pokles napetia)
nemaz obmedzeny prud na tom zdroji? - daj prud naplno, a nastav iba pozadovane napetie (kolko ma mat dobra nabita baterka - neodporucam prekracovat !!!!)
0

kubbecc
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 693
Dátum registrácie: 16 Sep 2014, 15:03
Bydlisko: čataj
Vek: 35

Re: Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa kubbecc » 04 Mar 2016, 15:22

ahojte na tablete mam slabú batériu 2800mah 3.7v a vymenil som ju za 3.7v 3600mah môže sa stím poškodiť Tablet ? lebo mi vypne a preblikáva ako keby bola batéria zla. batéria je z druhého tabletu kde odišiel displej.
0

Používateľov profilový obrázok
mkat
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 873
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Tisovec
Vek: 69

Re: Tablet bez baterky

Príspevok od používateľa mkat » 04 Mar 2016, 18:17

To že má vyššiu kapacitu nevadí.Tablet si bude brať len taký prúd ,aký potrebuje.Bateria by mala dlhšie vydržať.
0
Ved tam nemôže byt velka chyba,včera to ešte perfektne fungovalo.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok