Nákupná poradňa mobily a tablety

Moderátor: psichac

Split

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Split » 19 Mar 2012, 18:30

vyslovene mi je jedno ci tam android je alebo nie je... hovorim ze ja som so svojou nokiou 6303 spokojny len chyba mi tam to GPS a mozno aj WiFi... ta nokia C6-00 vyzera byt vcelku fajn, teraz som na alze narazil aj na pouzitu n78 ale porozmyslam nad tou C6... kazdopadne minimalne sa nam to tu podelilo na androidakov a "nevzdelancov" :D ludia ved neblbnite, google vas neplati za reklamu na android tak kludne hovorite plusy aj minusy... ja som napr. plne spokojny so SW original nokia-ckym, pretoze mi je strasne prehladny a troma-styrmi stisnutiami som bol v aplikacii v ktorej som potreboval byt... mal som moznost vidiet htc desire aj nokiu C6-00, htc ma priatelka a C6-00 jeden kamos.. ale ak mam byt uprimny, neviem si predstavit htc pouzivat tak ako som pouzival nokiu, kedze ja som mobil prednostne pouzival nakomunikaciu, ked clovek potrebuje nieco vybavit a nema naladu vkuse nabijat ten mobil... tak samozrejme ze navigacia na velkom displeji je lepsia... a mal by osm sakra obavy ze by mi to htc padlo, lebo tie mobily sa mi zdaju byt strasne krehke... uvidim pani, kazdopadne dakujem za vase nazory, pokial by este niekoho napadlo nieco tak kludne dajte vediet...

apropo, s tymi hrami, no ja nie som moc gamer na mobile ak mam byt uprimny... mozno som staromodny ale vyuzivam radio, prehravac hudby, kalendar, kalkulacku a to je vsetko... dakujem Vojtovi za tip, dam mu K+, myslim ze sa najviac trafil do mojho vkusu :)

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 19 Mar 2012, 18:34

Nebudem zakladat nove vlakno.Naozaj si ten sygic musi stiahnut pol Giga,neda sa to niekde vipat? Ja mam totiz volne len 200Mb.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

neznamy

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa neznamy » 19 Mar 2012, 18:35

v tom prípade si počkaj na toto

http://www.fony.sk/clanky/5906-nokia-lumia-610

ten sygic si stiahne toľko koľko mu dovolíš, je tam SYGIC downloader kde si stiahneš mapy ktoré potrebuješ , nemusíš mať španielsko alebo USA keď sa tam nikdy nedostaneš, ja tam mám len tie ktoré potrebujem , navyše sa dajú vymazať, v zložke SYGIC alebo AURA je položka MAPS a tam pomažeš čo nepotrebuješ

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6224
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Mar 2012, 18:40

Dr.Martin: myslis, ze mapove podklady maju par kilo?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Vojta » 19 Mar 2012, 19:30

0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 19 Mar 2012, 19:59

Ano daju sa vybrat mapy vyberiem si slovensko to ma 26Mb a potom tam je polozka base files ktora ma 465,8Mb a neda sa to nikde vipat zacne to stahovat aj tu.No teda nezacne ju stahovat lebo nema kam.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6224
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Mar 2012, 20:12

Tak to netusim, je mozne, ze sa tolko stiahlo, ale u mna to asi islo na kartu (aj ked neviem najst kde to vlastne uklada). V telefone mi zabera pod 1mega. mas v mobile pamatovku?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Patrezko » 20 Mar 2012, 09:57

K tomuto len pár slov: Porovnávať starý symbian a android je choré. Symbian už zachvílu končí, potvrdili to aj chlapci z Nokie, Nokia sa bude uberať trošku iným smerom, má nejaku velku dohodu s Mrkvosoftom, a tak do svojich novych chytrích mobilov bude dávat windows phone 8, nokia je v strate 1 miliardu € takže už to nieje čo bývalo...Na tvojom mieste si vyberiem telefon s androidom, je jedno akej značky to je už na tebe, nebudem ti tu v nucovať nejaku značku, pomaly všetky značky su v tomto obore špička..ale z androidom máš istotu nejakeho vývoja..ešte k navigacii SYGIC je najlepsia off navigacia pre android, Navigon je tiež pohode, a ako turisticku navigaciu odporučam jednoznačne LocusPro som mimoriadne spokojny :) tak len tolko k tomu...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Vojta » 20 Mar 2012, 20:10

Patrezko napísal:K tomuto len pár slov: Porovnávať starý symbian a android je choré. Symbian už zachvílu končí, potvrdili to aj chlapci z Nokie...
Odkud to máš? Já jsem hledal, ale o konci S60 jsem nic oficiálního nenašel, ani na blogu Nokie.
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Patrezko » 20 Mar 2012, 20:16

Symbian je stary, bolo to v jednej relacii, kde o tom rozpraval riaditel ceskej Nokie Petr Kasa, symbian maximalne do roku 2015...

0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Vojta » 20 Mar 2012, 20:27

A proč teda vyšly nové verze (Anna a Belle)? Ale i tak... Windows XP jsou také stará, ale M$ je bude podporovat minimálně do 2014.
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Patrezko » 20 Mar 2012, 21:18

No jo podpora bude, ale nevidim v tom buducnost žiadnu....a win xp som nevidel 3 roky...
0
Obrázok

Split

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Split » 20 Mar 2012, 21:23

to mi nevadi... pokial bude symbian aspon do 2015 tak nemam co lutovat...

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Najgel » 20 Mar 2012, 21:25

Ja mám NOKIU E6-00 a som spokojný :) Má to Symbian Belle :)
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Robio » 20 Mar 2012, 22:10

Split, ale si zober že na adroid máš proste stále nové a nové programy a hry...predtým som mal nokiu N73 a teraz galaxy s...a tiež som nebol žiadny hráč na mobile ... používal som ho iba na komunikáciu...no s novým sa hrajem stále a baví ma to. Nevravím že teba to tiež chytí, len som si proste nevedel vtedy predstaviť aké obrovské možnosti blbnutia sa ti otvoria. Hrávať tiež nehrávam moc ale sem tam sa objaví dobrá hra. a na symbian toho máš málo.

ja by som ti odporučil ak chceš nový tak HTC wildfire S alebo samsung ace okolo 150€

alebo sa dá vymáknuť do 200e zachovalí galaxy s...určite nebudeš ľutovať. Alebo aj SE X10 je tiež príjemný telefón.
Proste treba popozerať veľa inzerátov a hneď má človek prehľad či to je drahá alebo lacná kúpa.


Ak ti ide hlavne o gps tak si kúp originál presnú navigáciu a nie mobil.
(nevravím že v mobile gps nieje presná, tak ale vieš ako to je keď mobil vie milion vecí, foták ma tiež ale zrkadlovka to nikdy nebude)
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

kingjan
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 13 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 79

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa kingjan » 21 Mar 2012, 09:20

Využijem toto vlákno, snáď mi poradíte: môj (až sa to sem hanbím napísať, keď čítam vaše výrazy a skúsenosti s novými modelmi a ich operačnými systémami) staručký telefón NOKIA 6230i používam samozrejme hlavne na telefónovanie, sms-ky a keď som na chalupe, tak ho využívam ako modem aj na jednoduché pripájanie na internet cez O2. Nie je to taký internet ako mám doma cez "drôt", ale stačí mi na pohodlné prijímanie a odosielanie pošty. Čo mi však na ňom vyhovuje najviac, je možnosť používať ho pri plánovaní úloh a poznámok a následnej spolupráci s programom PC SUITE a jeho synchronizovaní cez MS Office Outlook na PC. Spokojnosť maximálna. Len ten displej by mohol byť už trochu väčší a jasnejší (oči sú už dosť "staré"), takže asi sa neubránim zmene - nákupu nejakého novšieho modelu. Rád by som zostal verný značke NOKIA. Tie nové NOKIE napr. N7, N8 je tiež možné používať cez program PC SUITE? Alebo sú aj iné NOKIE (samozrejme novšie a s väčším displejom, podľa možnosti nie veľmi drahé - dôchodok nie je veľký :D ), ktoré by som mohol používať práve s týmto programom? Také parametre ako sú hry, či GPS pre mňa nie sú vôbec potrebné, zato lepší foťák, či prehrávanie mp3 a rádio by som uvítal. V žiadnom prípade by som nechcel aby ten telefón mal dotykový displej.
P.S. Možno tento "jednoduchý" dotaz sem ani nepatrí, ale spolieham na vás skúsených...
0

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Patrezko » 21 Mar 2012, 10:34

No tak tu už môžem odporučiť práve už spomínanu Nokiu E52, to je presne pre teba. A takisto ho môžeš použivať s programom PC Suite ako modem.

tu si môžeš pozrieť recenziu
http://www.fony.sk/clanky/943-nokia-e52
0
Obrázok

neznamy

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa neznamy » 21 Mar 2012, 17:22

v tvojom prípade môže byť aj E52 aj keď je to už dedeček... Ale navrhnúť niekomu kto chce telefón najme kôli GPS E52 je dosť choré , ja som mal Wildfire a pindal som na to v aute lebo to malo malý displej a nebolo poriadne vidno...

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Ond3x » 21 Mar 2012, 17:32

Je to naopak velmi moudrá rada. S tou E52 ho to přestane velice rychle bavit a koupí normální gps. E52 je levná, tak ho to nevyjde draho :D

Gps v mobilu je spíš navigace do ruky nebo na kolo. Do auta je to takové usměvné docela :)
0

Používateľov profilový obrázok
Patrezko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 11 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Humenne
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky mobil kupit?

Príspevok od používateľa Patrezko » 21 Mar 2012, 17:35

Tak ale mal som možnosť testovat SE xperia arc s, a navigacia sygic, porovnatelne s normalnymi navigaciami...
0
Obrázok

Napísať odpoveď