Android

Moderátor: psichac

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 17:45

Zdravím vospolok a mám jeden dotaz (pre mňa je to španielska dedina) ??? Dá sa preprogramovať Androidový smartfón nasledovne :
1.-Hlavná ponuka na display - čítanie z pamäťovej karty (záloha MP3 pesničiek)
- ponuka vstupu na FM rádio (ladenie a počúvanie)
- ponuka posluchu internetových rádií (výber rádií a počúvanie)
- ponuka úpravy audio výstupu ( výber a nastavenie equalizeru)
2.-použitelnosť bez Sim karty iba na Wi-Fi , bez batérie iba trvalo na nabíjačku .

Chcel by som si urobiť z telefónu internetové rádio , FM rádio a, prehrávač MP3 , ako tuner s možnosťou ovládania cez dotykový display a pripojiť k akémukoľvek výkonovému zosilňovaču a repro !

Pozeral som na nete takéto audio prístroje a sú príliš drahé (350 - 500eur) , a použitý smartfón kúpim za 50 eur , dám do peknej krabičky so zdrojom a keby bola možnosť upraviť menu telefónu iba na tieto funkcie a 3,5mm jack použiť s nejakým kvalitnejším predzosilňovačom ako nf výstup , bolo by to celkom zaujímavé riešenie ???

Ak som sa netrafil do dobrej témy , prepáčte .
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Android

Príspevok od používateľa dan21 » 17 Jan 2016, 18:33

0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 18:45

Tak nemusí , ale tak mi to pripadá ako najjednoduchšie riešenie a možno aj najlacnejšie ! Neviem či smartfóny s Windows mobile , alebo Android ? Ktorý z nich je jednoduchšie prispôsobiť na moje požiadavky FM rádia , Internet rádia , prehrávača MP3 (z SD karty) , a nejakého equalizeru , ktorý by upravoval audio výstup , pri všetkých použitých vstupoch , (možno aj spektrálneho analýzera , blikajúceho na display). Už som sa stým stretol , že stiahnutá aplikácia grafického EQ fungovala iba pri prehrávaní mp3 , ale pri FM rádiu nie , pri internetovom neviem . . .
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Android

Príspevok od používateľa peterple » 17 Jan 2016, 18:58

Okrem toho FM radia by ostatné na androide šlo.

http://stackoverflow.com/questions/8559 ... in-android
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 19:28

Prečo myslýš že FM nie ??? Sú predsa aj také telefóny kde FM rádio je súčasťou menu . . . .Mňa by skôr zaujímalo ako odstrániť ostatné nepotrebné veci a , tie dôležité predvoliť tak aby jednoduchým dotykom nabehla hneď možnosť voľby FM , Wi-Fi , Mp3 , EQ . . . . . .
A zbytočne platiť za foťák a ostatné veci ktoré netreba - upraviť lacný telefón na tieto účely !
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Android

Príspevok od používateľa peterple » 17 Jan 2016, 19:42

Čítal si ten odkaz v mojom príspevku? V androide nie je oficiálne API pre prácu s FM rádiom. Samozrejme že také telefóny čo majú rádio sú, ale tá app je priamo od výrobcu. Hotová aplikácia sa nedá upravovať. Je preložená do byte codu (ak je písaná v JAVA) a zašifrovaná. Minimálny priestor pre ľudovú tvorivosť.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 19:52

Nie nečítal (cudzie jazyky = 0 %) , ešte tak ruština zo školy :roll: . A v programovaní sa nevyznám je mi to španielská dedina , písal som to . . . A nejakú kombináciu firemných programov (FM) a doplniť o ten zbytok ???
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Android

Príspevok od používateľa peterple » 17 Jan 2016, 20:05

Ako som písal. Ostatné sa dá. Ale vyžaduje to vedieť veľmi dobre programovať. Edit: toto nebolo k otázke takže to odvolávam. A kedže to je pre teba španielska dedina tak si radšej kúp tú vrešči búdku za 300€. Inak ak máš chuť tak sa:
1. nauč programovať
2. nauč sa písať aplikácie pre Android (potrebuješ ale ovládať AJ).
3. nauč sa číslicové spracovanie zvuku.
4. nauč sa čo to o sieťových protokoloch.

Aj keď vlastne všetko čo píšeš už aplikácie robia. Takže neviem ako to myslíš s tým zbytkom.
0
Naposledy upravil/-a peterple v 17 Jan 2016, 21:05, upravené celkom 1 krát.
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1346
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Android

Príspevok od používateľa tom666 » 17 Jan 2016, 20:12

cool-zool napísal:... Mňa by skôr zaujímalo ako odstrániť ostatné nepotrebné veci a tie dôležité predvoliť tak aby jednoduchým dotykom nabehla hneď možnosť voľby FM , Wi-Fi , Mp3 , EQ ...
http://www.makeuseof.com/tag/remove-unw ... id-device/
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 20:37

peterple : to že sa opýtam či je tá možnosť upraviť , preprogramovať smartfón s androidom alebo wind.mobile , neznamená hneď že sa idem do toho pustiť (nikdy by som to neurobil , keďže sa do toho nevyznám), preto sa na to pýtam a možno ak by bol niekto kto sa do toho vyzná ochotný sa do toho pustiť , dohodli by sme sa na detailoch a tak to riešili. :thanks: :thanks:
tom666 : až natoľko blbý zase niesom aby som nevedel že niektoré appky sa dajú delete cez menu :biggrin: :biggrin: . aj keď do teraz nepoužívam smartfón , už som ich zopár držal v ruke :lol: :roll: :lol: :roll: (doteraz používam SE W995 a som spokojný) .
0

Marvin12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25 Mar 2014, 21:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Android

Príspevok od používateľa Marvin12 » 17 Jan 2016, 20:56

Nechcem Ti brať ilúzie ale pre Teba bude lepšie kúpiť... napríklad Aunu... cca 130€ a máš tam čo potrebuješ :roll:

Kupovať telefón a vytvárať aplikácie bez znalostí... Ďalší z tunajších nedokončených projektov...

// Teraz čítam... No dať sa dá všetko.. Držím palce nech niekoho takého nájdeš :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 21:05

No fakt ďakujem za plnohodnotné odpovede a riešenia (AUNA ????s internetovým rádiom ????) , ako vieš že by som sa stým uspokojil , jedine peterple dal akú takú šancu na informáciu , že by sa to dalo ale musel by som sa znova narodiť aby som sa stihol všetko doučiť . . .
OK , no tak to môžete kľudne delete , alebo lock . :crying:
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Android

Príspevok od používateľa peterple » 17 Jan 2016, 21:09

Aha, máš pravdu. Pôvodnú odpoveď som upravil. V kocke je odpoveď že okrem FM rádia sa to dá a je potrebné vedieť dobre programovať.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Marvin12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25 Mar 2014, 21:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Android

Príspevok od používateľa Marvin12 » 17 Jan 2016, 21:23

Zhodnotil som to preto lebo si povedal že 300€ je veľa... A chceš prerábať starší telefón..
Potom Auna http://ix.sk/RK2tW musí byť dostatočná a ak nie tak nie..

Ak sa naozaj niekto nájde mám dosku a lcd z samsung S3 alebo S4...
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 21:41

Skôr som myslel na niečo takéto :
čo by som vedel pripojiť k domácej Hi-Fi zostave od Technicsu a aby to nejako spolu ladilo - vyzeralo a hralo !!!
Nechcem škriekadlo so vstavaným repro nekompaktných rozmerov !!!
Prílohy
ImgW[1].jpg
katalog[2].jpg
0

Marvin12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25 Mar 2014, 21:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Android

Príspevok od používateľa Marvin12 » 17 Jan 2016, 22:07

Myslíš že staršie telefóny majú špičkový výstup ? Je to tak asi +- na rovnako. Ak Ti ide výsostne o dotykový LCD potom mi zase nejdú do hlavy tie rozmery ktoré požaduješ. Lebo chodiť si prepínať pesničky či stanice na LCD... bez diaľkového... (ešte je tu variant grafické LCD,dotykový panel vhodný mikroprocesor a smeti okolo... ale zase sme tam kde predtým )

LCD sa dajú pekne rozlepiť a pripevniť k požadovanému panelu pomocou UV vytvrdzujúceho prehľadného gélu.
Napájanie sa dá spraviť priamo na batérioví konektor (4,2V/2A)
Vhodný predzosilňovač pripadne buffer. Nie je problém natiahnuť ani SD kartu na predný panel. Už len šikovného programátora.

Ale ak dáš všetky tieto veci do kopy a že ti ich niekto či už čiastkovo alebo celkovo spraví tak zistíš že lepšie si je kúpiť.
Myslím že nik to neurobí zadarmo kedže Ty máš len určitú víziu a parametre.

A púšťať sa do takéhoto projektu sám bez skúseností je na dlho a draho.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 22:32

No ten audio výstup viem že nie je špičkový , ale kvalitným predzosilňovačom by som si to vedel napraviť - aspoň čiastočne ! prepínanie pesničiek MP3 by sa dalo vyriešiť aspoň trochu tým že ich podelím do priečinkov a prepínať ich každú chvíľu nemienim . A čo sa týka rádia - FM tuner mám origo Technics takže viac menej ide o internetové rádio , lebo na FM-rádiu veľa staníc nechytím hlavne tie obľúbené (vlna , jemné . . . ), Wi-Fi signál mám v celom dome a občas prepnúť na zvolenú stanicu , z nôh mi neodpadne keď sa prejdem aj keď pravda cez DO by to bolo oveľa pohodlnejšie , ale ako vravíš to už sme niekde inde !!!
Mne sa jednalo len o to preprogramovanie toho mobilu a zbytok si viem spraviť svojpomocne . Trvalé napájanie - není problém , len som chcel vedieť či musí byť trvalé , či ho môžem vypnutím úplne prerušiť , predzosilňovač - tiež si poradím a vytiahnuť z mobilu slot na SD (microSD) - tiež nevidím problém . . . :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Android

Príspevok od používateľa rudko » 17 Jan 2016, 22:37

napada ma jedna vec. nie je najjednoduhsie na ten telefon proste nainstalovat niekolko aplikacii ktore budu zastupovat to co pozadujes? jednu na internetove radio, dalsi na prehravanie mp3... ved je ich kopu, tak naco to riesit znova? ikonky si supnes pekne k sebe na plochu a vsetko ostatne co sa da vymazes prec. mas to relativne bez roboty a zvladnes to aj bez znalosti programovania
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1124
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Android

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 22:45

Rudko - na to som myslel hned , ale prišli tam nejasné otázky : Pri zapnutí prístroja potrebujem aby hned nabehlo to rádio , pri umiestnení mobilu v prednom paneli naležato - hlavné menu sa neobracia a nastavovať po každom zapnutí všetko odznova ??? To si ho môžem prepojiť 5m audio káblom 3,5jack / 2x cinch a mám aj dialkové . . . :applause: :applause: :applause:
0

Marvin12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 25 Mar 2014, 21:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Android

Príspevok od používateľa Marvin12 » 17 Jan 2016, 23:04

https://play.google.com/store/apps/deta ... .autostart

Napájanie môžeš pohode vypínať, ale určite lepšie z dlhodobého hľadiska vypínať cez menu...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok