Infra DO + imobilizer

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

mario1p
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 09 Okt 2008, 00:00

Infra DO + imobilizer

Príspevok od používateľa mario1p » 11 Okt 2008, 20:48

Nie som moc skuseny v elektronike, ale trochu sa vyznam. Mam taky problem, ze v Renaulte Scenic je infra DO + imobilizer spolu, cize ked DO odomknes dvere, hned sa ti deaktivuje imobilizer. Funguje to tak, ze DO na kluci vysiela neaky kod a prijmac ho rozpozna a posle do riadiacej jednotky. Prestal mi prijmac fungovat. Nahradil som ho TSOP 1738, co by mal byt hned aj dekoder, ale nefunguje to. Da sa ten imobilizer obist tak, ze sa stlaci otvaranie dveri a pocita bliknutie LED , podla kodu, napr. 1234, cize pocet blikov a stlacenie spinaca. Nasiel som toto zariadenie http://www.avon-automotive.co.uk/RPM_Ge ... Sheet1.pdf nevedli by ste to niekto navrhnut?, pripadne mi vysvetlit ako funguje vysielanie a prijmanie kodu a ako by sa to dalo nahradit? Dakujem
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 11 Okt 2008, 20:53

ja len tolko ze link ma byt bez tej ciarky na konci tu je spravny link
http://www.avon-automotive.co.uk/RPM_Ge ... Sheet1.pdf

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 12 Okt 2008, 08:13

Ja by som doporucil autorizovany servis. Bypass imobilizeru je podla mna blbost. A to s tym pocitanim bliknuti mi dako nejde do hlavy. Odkial si to vycital? Po otvoreni sa na desat minut deaktivuje imobilizer. Ak sa do toho casu nenastartuje, tak sa spatne aktivuje. Jedina mne znama moznost, ako deaktivovat imobilizer je taka, ze prijimac zachyti korektny kod. Si napisal, ze si vymenil IR senzor - ako si vedel, ze je zly on? resp, nemas zle (slabe) baterky vo vysielaci??
0

Používateľov profilový obrázok
HMilos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 05 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Bzince pod Javorinou
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa HMilos » 12 Okt 2008, 09:10

to baterkami asi nebude
na renaultoch megane a scenic sa kazieva imobilizer a v servise to casto robia tak ze to prepoja a imobilizer uz nepojde a aj odomykat treba klucom
0

mario1p
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 09 Okt 2008, 00:00

Príspevok od používateľa mario1p » 12 Okt 2008, 11:15

to Andrej - autorizovany servis som navstivil, ale nie som ochotny dat 40 tis, za to ze mi vymenia celu jednotku - oni sa s tym nebabru, na renaultoch je to chyba, to s tym pocitanim bliknuti a kombinaciou spinaca dblokovanim som vycital s renault fora a funguje to - odblokujem imo a nastartujem, inak by som nemohol na aute chodit. Je pravda ze ked zostane niekolko minut odstaveny, nanovo sa imo aktivuje a musi sa nanovo kombinaciou odomknut. Nevyhoda je ze odomikam klucom, a iny dialkove mi je zatial tam zbytocne dat, pretoze to by som len dvere odomkol a musel odblokovavat kombinaciou. Preto som rozmyslal neako to obist, aby som tam mohol dat DO ine. V renaulte su dokonca taky hajzlici, ze ho nechcu softvrvo odblokovat a vyhovaraju sa, ze by museli vymenit aj ventil v motore a ze to by ma vyslo tiez drho. Skratka do INFRA prijmaca ide +, -, a data, a kedze neviem ako funkuje kodove infra prijmanie a vysielanie, nevem to obist. Ono je to tak ze kluc vysiela neaky kod napr 1234 a primac ho prijme posle cez data do jednotky a odblokuje imo. toto iste sa robi aj tym spinacom a pocitanim LED ze pocitac bliknutie 1 krat pustis spinaca nanovo zapnes pocitac LED 2x a .... a tym navolis ten kod . A toto potrebujem jednoducho obist ze pustit do toho data kod 1234 a hotovo. Vymenil som aj baterky vo vysielaci a nic aj som zosinchronizoval kluc, skratka niekde je problem a najlacnejsia vec je infra prijmac odkial zacinam, resp vedel by si mi doporucit neaky infraprijmac, krory vie prijmat a tie kody? Kluc som skusal cez Girder na PC a funguje vysielanie - zakazdym iony kod je to plavajuce.
0

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 12 Okt 2008, 11:57

To s tym kodom musim vyskusat. Fakt som zvedavy.. Ak by to tak bolo tak potom kazdy lepsi zlodej by to oklamal. No s tym servisom mas uplnu pravdu. To je asi najhorsia moznost. Vsetko len vymenit po blokoch za drahe peniaze... Uzil som si svoje. Preto tam uz nechodim. Stacilo ked som potreboval kupit elektricky ventil volnobeznyhch otacok. Odbornici mi povedali, ze samostatny ventil sa kupit neda, ze len s celou skrtiacou klapkou za 10 000. Tak som povedal dovi a odvtedy som tam nepachol. Ono prakticky by si mohol z vrakaca vykuchat cokolvek, ale aj tak by sa to muselo preprogramovavat podla VIN a ani to neviem, ci by vobec slo. A ten plavajuci kod bude asi viacbitovy a podstatne zlozitejsi si myslim. Na akom fore si to riesil? Vyborne forum je www.renault-megane.cz .
0

mario1p
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 09 Okt 2008, 00:00

Príspevok od používateľa mario1p » 12 Okt 2008, 12:22

Ano presne na tom fore som to nasiel a tu mas presny postup ako to zadat http://www.renault-megane.cz/viewtopic. ... imobilizer a tvoj kod (ak ho nevies) tak v renaulte ti ho daju za 500Sk, alebo je taky program na to (mam ho - ak by si ho potreboval) - mozem ti ho poslat ak napises kde. Ono ja bysom aj tem imo dako natvrdo obysiel, ale v diesloch je soloidny ventil v strekovani, ktory je napojeny na imo a ked ho neodblokujem, ale nastartujem (aj to som spravil) tak za chvilu auto scipne, lebo ventil sa neotvori, treba vymenit cely ventil, ktory je na jednorazovych sroboch a len to odvrtat a rozobrat pol motora - co je blbost. Preto najradsej by som nasiel nieco co predavaju na tej prvej stranke - alebo to neako spravit. ja svoj kod posnam, len ho nasimulovat. resp najst neaky univerzalny infra DO prijmac.
0

Používateľov profilový obrázok
Freeman
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Orawa
Vek: 35

Príspevok od používateľa Freeman » 12 Okt 2008, 12:52

mario1p napísal:to Andrej - autorizovany servis som navstivil, ale nie som ochotny dat 40 tis, za to ze mi vymenia celu jednotku - oni sa s tym nebabru, na renaultoch je to chyba, to s tym pocitanim bliknuti a kombinaciou spinaca dblokovanim som vycital s renault fora a funguje to - odblokujem imo a nastartujem, inak by som nemohol na aute chodit. Je pravda ze ked zostane niekolko minut odstaveny, nanovo sa imo aktivuje a musi sa nanovo kombinaciou odomknut. Nevyhoda je ze odomikam klucom, a iny dialkove mi je zatial tam zbytocne dat, pretoze to by som len dvere odomkol a musel odblokovavat kombinaciou. Preto som rozmyslal neako to obist, aby som tam mohol dat DO ine. V renaulte su dokonca taky hajzlici, ze ho nechcu softvrvo odblokovat a vyhovaraju sa, ze by museli vymenit aj ventil v motore a ze to by ma vyslo tiez drho. Skratka do INFRA prijmaca ide +, -, a data, a kedze neviem ako funkuje kodove infra prijmanie a vysielanie, nevem to obist. Ono je to tak ze kluc vysiela neaky kod napr 1234 a primac ho prijme posle cez data do jednotky a odblokuje imo. toto iste sa robi aj tym spinacom a pocitanim LED ze pocitac bliknutie 1 krat pustis spinaca nanovo zapnes pocitac LED 2x a .... a tym navolis ten kod . A toto potrebujem jednoducho obist ze pustit do toho data kod 1234 a hotovo. Vymenil som aj baterky vo vysielaci a nic aj som zosinchronizoval kluc, skratka niekde je problem a najlacnejsia vec je infra prijmac odkial zacinam, resp vedel by si mi doporucit neaky infraprijmac, krory vie prijmat a tie kody? Kluc som skusal cez Girder na PC a funguje vysielanie - zakazdym iony kod je to plavajuce.
co si cakal renault jedina znacka ktora ma na kapote to za co jej auta stoja :lol:
0

Napísať odpoveď