Fiat Stilo vstavané autoradio

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Majo2595
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Zlaté Moravce
Vek: 44

Fiat Stilo vstavané autoradio

Príspevok od používateľa Majo2595 » 21 Apr 2013, 20:04

Zdravým páni.
kúpil som Fiat Stilo a mám tam vstavané autorádio. Samozrejme že sa na pásky. v 21 storočí patrý toto riešenie do múzea a nie do auta.
Nechcem ho vymeniť ale chcem vedieť ako sa VYBERÁ. Je tám ovládanie na volante a toho sa vzdať nechcem. Skôr ho chcem upgraidnut do 21 storočia.
plánujem spraviť toto:
Vse se odehrava na MINI ISO konektoru "C":
levy signal pin 7, zem 10
pravy signal pin 11, zem 8
Po privedeni kostry na pin 9 se radio prepne do modu "PHONE". V tomto rezimu se daji nastavovat vysky, hloubky, balance a fader. Nefunguje MUTE a min. hlasitost je 5.
Zvuk je velmi solidni, slabsi jsou basy. Je to ale 100x lepsi nez FM trasmitter, ktery jsem mel moznost testovat.
Pokud uz ma nekdo rezim "PHONE" obsazeny z duvodu HF sady, muze obdobne zapojeni udelat na pinech C1 az C4, coz je mod TMC. Kvalita je stejne dobra, je to vyzkousene.
Nakladove se to vejde do 200,- Kc. Pouzil jsem MINI ISO konektor samice, USB kabel prodluzovaci A-A, jack 3,5mm. Prace asi na hodinu. USB proto, ze je stineny a ma v sobe 4 zily. Rozdelil jsem ho napul. Jedna pulka jde pres MINI ISO do radia, druha ma zase na konci jack. Po spojeni USB samec - samice se pin 9 pripoji na kostru a radio se samo prepne do modu PHONE. Zcela tak odpada nejaky prepinac, ci jine


čiže vybrať AUX von na palubovku a tam strčím telefon.
Od Vás potrebujem poradiť
1) ako sa radio vyberá
2) či s tým niekto nemá skúsenosť
Prosím neradte mi všeliake čítačky USBčiek čo sa napoja namiesto CD vexleru mám Google a je toho plná prdel.

ďakujem
0

neznamy

Re: Fiat Stilo vstavané autoradio

Príspevok od používateľa neznamy » 21 Apr 2013, 20:10

niekde tam budú také dierky do ktorých sa vopchá original fiatacky klúč s ktorým sa to vytiahne, ako na normálnych autorádiách potrebuješ tie vyberacie klúče

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Fiat Stilo vstavané autoradio

Príspevok od používateľa Cavendish » 21 Apr 2013, 20:37

Väčšinov nepotrebuješ orginál klúč, ak sú dierky kruhové vopchaj tam tvrdý drót presne na jej priemer, ak sú obdĺžniky odstrihni si kúsok plechu a tiež ho tam len strč. takto musíš zaplniť všetky dierky a už rádio stači iba vytiahnuť.
Nie je to profesónalne, ale keď som vyberal rádio z VW Passat a Fiatu Ducato takto som si pomohol, bez ujmi na zdraví rádia a interiéru auta. Ale minimálne si nájdi na googli ako vyzerá org. klúč, aby si mal aspoň predstavu.
0

Používateľov profilový obrázok
Majo2595
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Zlaté Moravce
Vek: 44

Re: Fiat Stilo vstavané autoradio

Príspevok od používateľa Majo2595 » 21 Apr 2013, 20:38

jj sú tam také 4 diery. Asi tam nestačí strčiť kus drôtu, čo?
0

Používateľov profilový obrázok
lisiak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: nová baňa
Vek: 33

Re: Fiat Stilo vstavané autoradio

Príspevok od používateľa lisiak » 21 Apr 2013, 20:40

Ahoj, tak k vytiahnutiu... mal som stilo tak ti to poviem, tak ako písal sudruh hore potrebuješ zvárací drot najlepšie a zlhý aspon 10 cm 4 kusy, 4 dierky sa tam pokial si dobre pamatám... vopcháš ich dnu a oni budu mat tam vo vnutri taký doraz takže dalej to nepojde a normalne radio chitíš a vytiehneš... chiť ho prstami za MC mechaniku a pojde to v poho... vela šťastia
0

Používateľov profilový obrázok
Majo2595
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 22 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Zlaté Moravce
Vek: 44

Re: Fiat Stilo vstavané autoradio

Príspevok od používateľa Majo2595 » 21 Apr 2013, 20:54

skvele páni
ďakujem za pomoc
a s tým zapojením nemáte niekto skúsenosť? pár borcov sa sťažovalo na orezané frekvencie, druhá polka zase tvrdí že to je úplne v poho. asi to záleží od toho kto je ako hluchý. :D :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok