Bezkontaktné zapalovanie

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

StavJi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 22 Jan 2014, 14:01
Bydlisko: Olomouc

Re: Bezkontaktné zapalovanie

Príspevok od používateľa StavJi » 26 Aug 2017, 15:09

Ahoj,

já na stole testoval toto http://k15.kreteni.cz/zapalovani.php

Upravil jsem DPS i SW a myslím, že by to mohlo fungovat. Na reálný motor jsem to zatím nemontoval, protože jsem zatím nevyřešil snímaní polohy válce. Když mi slíbíš, že to realně otestuješ, pak je DPS tvoje.
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Bezkontaktné zapalovanie

Príspevok od používateľa Maek43 » 26 Aug 2017, 16:46

StavJi- Vďaka, ale ja už to mám celé spravené na to moje zapalko, už to len upraviť a aj na to mám málo času :confused:

breta1- Tie diodky tam by6 vlastne nemusia, ani som ich tam nemal ale niekde v komentároch som čítal že je dobré ich tam dať aby nebolo na G príliš velké U..... Každopádne dnes som skusil tak na test dať rozbehový kondík z motora 15uF 450V a iskra už je super, nastavil som to aby bol magnet pri cievke v HU aa v podstate netreba ani nakopnuť, aj pomalé potlačenie páky dolu naštartuje motor.... Problém ale je že nechce ísť do otáčok. Isto to bude treba nastaviť ešte ale nemám čas teraz tak pre istotu sa chcem spýtať či nevadí že tam mám 15uF kondík :confused:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9331
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Bezkontaktné zapalovanie

Príspevok od používateľa breta1 » 27 Aug 2017, 09:32

15uF kondík je zbytečně moc, do otáček to asi nejde proto, že se ve vyšších otáčkách nestačí pořádně nabít.
V každém starém PC AT/ATX zdroji je u hlavních spínacích tranzistorů kondenzátor 1u nebo 2u2 určený pro impulzní provoz, ten tam vyzkoušej.
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Bezkontaktné zapalovanie

Príspevok od používateľa Maek43 » 27 Aug 2017, 12:21

Ano ano našiel som kondíky 1uF na 630V a išlo to super, nastavil som aj predstih a už to pekne držalo volnobeh a šlo do otáčok super proste... no vypol som to, dal kryt a už to blbne, isot sa nič nepokazilo lebo som to skušal znovu naladiť X-krát no vonku mi pekne skáče iskra, aj na 5mm ale ked skušal motor tak buĎ ani neodpali alebo odpaluje, ale vobec nejde do otáčok a zdochýňa... skušal som motor vyfukať, sviečku očistiť... je stale vlhka od benzinu ale nejde to... vonku je iskra super.... bude zla sviečka ???
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Napísať odpoveď