snimac otacek na jízdní kolo

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9331
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

snimac otacek na jízdní kolo

Príspevok od používateľa breta1 » 23 Máj 2017, 15:38

Nevím do jaké sekce zařadit - dal jsem to sem...
Prosím zdejší cyklisty o pomoc.
Kamarád mi dal na opravu toto - je to snímač otáček na kolo, nic jiného než nápis SIGMA tam není.
Já ani nevím, jestli je to magnetický systém nebo s jazýčkovým kontaktem nebo něco jiného.
Jediné, co jsem naměřil na kontaktech A,B je úplný zkrat.
Podezření mám na kabel, ale viditelné místo poškození nevidím.
Nemá někdo prosím tento typ a nemohl by změřit odpor mezi A,B nebo dát info, o co jde?
Prílohy
23052017839.jpg
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: snimac otacek na jízdní kolo

Príspevok od používateľa Sender » 23 Máj 2017, 15:44

Obvykle bývá jazýčkový kontakt. Je na kole magnet ? Pokud má kablík dva vodiče,zkusil bych nasimulovat spínací (rozpínací) kontakt.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9331
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: snimac otacek na jízdní kolo

Príspevok od používateľa breta1 » 23 Máj 2017, 15:52

Zkoušel jsem přejíždět silným magnetem před snímačem, nic se nerozpojovalo, nic nebylo slyšet že by cvakalo....
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: snimac otacek na jízdní kolo

Príspevok od používateľa Sender » 23 Máj 2017, 16:14

Slyšet to asi nebude,ale mohl by být ten kontakt přilepenej (tím pádem ve zkratu).Pokud se to zařízení dá rozebrat,tak by bylo dobře prozkumat připojení snímače k ukazateli.
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: snimac otacek na jízdní kolo

Príspevok od používateľa mac26 » 23 Máj 2017, 16:21

je to klasicka sigma twist lock,
mal by spojit kontakty pri priblizeni magnetu
1
2
3

ale ak chces, mozem ti to zmerat zajtra
0

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 481
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: snimac otacek na jízdní kolo

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 23 Máj 2017, 16:23

u dratovych tachometru jsem zatim nic jinyho nez jazyckovy kontakt na vidlici a magnet na dratech nevidel, pri priblezeni magnetu by melo sepnout (tet sem to meril taky na sigme),tak bud je nekde seklej drat nebo prilepenej kontakt, skus s nim klepnout ze strany jak se pridelava k vidli, to ze by se nejak mechanicky otocil v tom pouzdre pochybuju, kdyz jsi ho meril tak ten "silnej " magnet jsi nemel nekde pobliz ? ,nebo projet tim silnym magnetem ze vsech stran + otocit poly magnetu, pokud nic nepomuze tak novy ..
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9331
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: snimac otacek na jízdní kolo - VYŘEŠENO

Príspevok od používateľa breta1 » 23 Máj 2017, 17:24

Tak je vyřešeno.
Použil jsem takový trik - na plošky A,B jsem připojil zdroj s omezením proudu na 2A a horním rtem jsem zkoušel teplotu kablíku až k místu, kde byl již kablík chladnější - to muselo být to místo zkratu a taky bylo. A opravdu je zvláštní, že zvenku nebyl kablík vůbec poškozený!!!
V tom místě jsem kabel cvakl, na obou koncích jsem pro jistotu odstřihl asi 2cm, kablík spojil a je to OK.
K tomu jazýčkovému kontaktu - psal jsem, že není slyšet cvakání po přiblížení magnetu. Znovu jsem to teď zkoušel, nastražil ucho - a opravdu to velice tiše cvaká, předtím jsem to přeslechl.
Všem děkuji za informace.
0

Napísať odpoveď