LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Všetko čo súvisí so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

perpex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 06 Dec 2015, 22:33
Bydlisko: Ilava

LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa perpex » 06 Dec 2015, 22:37

Zdravím,
je možné nejakým všeobecným spôsobom upraviť obyčajné Vianočné LED reťaze, ktoré majú niekoľko funkcií (blikanie, stmievanie, svietenie,...) tak, aby vždy po pripojení napájania táto reťaz svietila?

Ďakujem za rady.
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2496
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa Jirka84 » 07 Dec 2015, 08:23

Všeobecně ano.
Pak je konkrétní postup ke konkrétnímu provedení. Z "Chinaeksportu" se dováží kvanta verzí v různé kvalitě.
Nebuď líný rozepsat se :jaké je to provedení , neškodila by čitelná fotka aspoň tišťáku atd., atd. Nejsme tady vázáni délkou SMS, ale dostatečně popsaným zařízením, o které se Ti jedná.
Pěkný předvánoční čas pro bastlení :wink:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

hakker
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14 Dec 2015, 11:28

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa hakker » 14 Dec 2015, 11:41

tiez by ma to vcelku zaujimalo ci je to mozne nakolko tie krabicky mi rok co rok oddchadzaju ...a lediek pribuda...mam teraz jedny na stole rozobrate...resp vyhorenu tu krabicku...ledky mi zostali...som v tomto uplny amater viem tak akurat zmerat napatie ale aj to nie som si celkom isty ci to robim spravne...pre pripad idem vsetko nafoti pomoc snad pride rychlejsie...
20151214_113246.jpg
20151214_113300.jpg
20151214_113227.jpg
20151214_113251.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa miroja » 14 Dec 2015, 12:48

V prvom rade ta musim upozornit, ze robis so sietovym napatim a ak na to nemas papiere a prax, mal by si to zverit niekomu, co to ma.

Pokial si spominam, zvykne tam byt nejaky pluvanec, ktory ovlada LED0ky cez tyristory (triaky), takze by malo stacit vyradit tyristory (triaky).
Ak ti z tohto tu co som napsial nic nehovori, mal by si to ozaj zverit niekomu inemu. Bez urazky, moze ist o zdravie alebo zvot tvoj alebo tvojich blizkych.
0

hakker
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14 Dec 2015, 11:28

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa hakker » 14 Dec 2015, 12:56

ahoj dik za radu ale naozaj mi to nic nehovori...a nikoho tu v okoli nepoznam co by mi to poriesil ...nie som zase nejaky samovrah vzdy ked nieco robim vypnem to z prudu a az potom ked vsetko naletujem to pripojim spat...ak funguje je ok ak nie tak znova vypnema a skusam...dala by sa ta biela krabicka dat uplne prec? ze by som to len napojil na nejake 12V travo? tym padom tam nebude vysoke napatie...
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1071
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 14 Dec 2015, 13:01

S tymito svetielkami uz som mal dočinenia.... Ak sa pozries na tie tranzistory a pozres datasheety ku nim a pozres zapojenie, tak tie jednotlive pasy spinaju tie tranzistory. Pozri po jednotlivych zilach. Ked si dobre pamatam tak dost vela lediek bolo zapojených do serie.
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa miroja » 14 Dec 2015, 13:03

12V je bezpecne napatie, ale ledky su zjavne zapojene tak, aby svietili pri sietovom napati (230V), takze z toho trafka ti svieiti asi nebudu.

-- Spojený príspevok 14 Dec 2015, 14:05 --
KaRaQ94 napísal:.... Ak sa pozries na tie tranzistory.....
Ma si tam tranzistory a nie tyristory ci triaky :wink: ?
0

hakker
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14 Dec 2015, 11:28

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa hakker » 14 Dec 2015, 13:06

KaRaQ94 mam pocit ze vsetky su zapojene do serie...neviem co su datasheety
miroja a vies mi porait ak oto spojazdnim bez tej skatule ...
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5072
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa mirosne » 14 Dec 2015, 13:16

Však ti už miroja poradil,pozri sem:

miroja napísal:V prvom rade ta musim upozornit, ze robis so sietovym napatim a ak na to nemas papiere a prax, mal by si to zverit niekomu, co to ma.

Pokial si spominam, zvykne tam byt nejaky pluvanec, ktory ovlada LED0ky cez tyristory (triaky), takze by malo stacit vyradit tyristory (triaky).
Ak ti z tohto tu co som napsial nic nehovori, mal by si to ozaj zverit niekomu inemu. Bez urazky, moze ist o zdravie alebo zvot tvoj alebo tvojich blizkych.


alebo to ideš risknúť a pred vianocami si za posrané LEDky poriadne ublížiš,alebo blízkym?
Stojí ti to za to?
0
Pozdravuje vás Miro.

hakker
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14 Dec 2015, 11:28

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa hakker » 14 Dec 2015, 13:23

mirosne pozri doteraz som to riskoval tiez nie som debil co do toho bude pchat prsty pod prudom...samozrejme vsetko odpojim a odpajkujem co treba a znovu to skusim zapojit do elektriny ak to nepojde nerisim to uz dalej...neviem co je ten pluvanec, ktory ovlada LED0ky cez tyristory (triaky), vies mi to na nejakej fotke ukazat...resp na tych mojich...
v podstate ma len zaujimalo ako odstavit tu skatulu aby tam vobec nebola a tie ledky spojit dokopy aby to len svietilo...

-- Spojený príspevok 14 Dec 2015, 14:25 --

pripadne mi skuste poradit nejaky blikac co kupim a vedel by som tam pripojit tieto ledky mam ich naozaj celkom slusne mnozstvo...
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa breta1 » 14 Dec 2015, 13:31

Já vím, že bych to neměl dělat, ale zkus propojit ty body co jsem propojil červeně, ale děláš to na vlastní zodpovědnost
Prílohy
led.png
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa Axwell » 14 Dec 2015, 13:37

odmeraj prud kolko to taha z 230V, a daj tam poistku pre pripad skratu, povedzme 200-500mA.
vidim tam jeden kondenzator, odmeraj ake tam je napatie na nom, ale radsej to niekomu daj alebo aspon si najdi este nejakeho elektrikara aspon a spolu to snad date dokopy.
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1071
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 14 Dec 2015, 13:38

Opis sem co je napisane na tych trojnohych suciastkach :biggrin:
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa miroja » 14 Dec 2015, 14:00

Tu nejde len o to, ze si to vypnes ty, ked to budes mat otvorene, ale tak isto ide aj o to, aby to zostalo bezpecne ked to upravis a nielen pre teba ale aj pre vsetkych, co s tym pridu do styku a netusia, ze by to mohlo byt nebezpecne. Je mozne, ze to skoci na stromceku, ku ktoremu maju pristup aj male deti, cim sa nebezpecenstvo urazu len zvysuje.
Ako ti naznacil breta1, spoj tie body na tej fotke, ale pred tym by som odporucil vybrat tie trojnohove suciastky, co z dialky vyzeraju ako tranzistory.
Pod pluvancom rozumej nejaky cip, zaliaty vacsinou ciernou hmotou, ktory to vsetko ovlada(l).
No ked vidim ten opaleny plosak 8O v prvom rade by som ten uhlik velmi dokladne ocistil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Len pre istotu, neplanujes to pouzivat vonku, ze nie???

EDIT: pozrel som si tie tvoje fotky este raz, tak ten pluvanec najdes na malom plosaciku, ktory je kolmo do hlavneho. Ak si vsimnes, prave ten pluvanec ovlada riadiace elektrody tych styroch ciernych suciastok a tie cierne suciastky zapinaju LED svetla.
0

hakker
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14 Dec 2015, 11:28

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa hakker » 14 Dec 2015, 16:33

tak chlapci vdaka za pomoc vsetkym...mal som doma este nejake tie biele krabicky cize z ten co je na obrazku som vyhodil preletoval vaetky kabliky a ledky nefunguju predpokladam ze su uz KO...resp viem nejakm sposobom zistit ktore su KO ?ci kazdu jednu musim prekontrolovat...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa miroja » 14 Dec 2015, 17:23

Meral si, ci sa na retaz dostava napatie (pozor, ma tam byt usmernenych 230V). Ked tak pozeram na tie ocmudene plosaky, mohol by si tam mat aj preruseny (vypareny) spoj, alebo vadny gretz.

Predpokladam, ze LED su zapojene do serie, podobne ako starsie ziarovkove sviecky na stromcek. Ak sa prerusi jedna-zhasne cela vetva osvetlenia. Takze treba postupne zistit, ktora je vadna a tu BEZPECNE vymenit.

Neodpovedal si, tak sa spytam este raz: Len pre istotu, neplanujes to pouzivat vonku, ze nie???
0

purdo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 16 Nov 2015, 23:11
Bydlisko: Kremíková Chalúpka
Kontaktovať používateľa:

Re: LED svetelná reťaz - úprava na trvalé svietenie

Príspevok od používateľa purdo » 08 Jan 2016, 22:37

Neodpovedal si, tak sa spytam este raz: Len pre istotu, neplanujes to pouzivat vonku, ze nie???
asi to pouzil vonku :rolleyes:
0
Čomu nerozumieš, toho sa zbav !
Myslieť, znamená hovno vedieť

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok