EAGLE - nastavenie hrúbky čiar pri funkcii autorouter

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

EAGLE - nastavenie hrúbky čiar pri funkcii autorouter

Príspevok od používateľa stagro1 » 19 Feb 2010, 16:24

Zdravím,
Trápi ma, že neviem, kde sa nastavuje hrúbka čiar, keď chcem, aby mi PC automaticky spojil súčiastky na navrhnutom plošaku. Táto funkcia sa volá AUTO (autorouter). Čiary sú veľmi tenké. Pri manuálnom spájaní súčiastok mi to funguje a viem, že kde sa nastavuje hrúbka čiar, ale pri autorouteri to musím robiť tak, že dám automaticky spojiť súčiastky a až potom zmením hrúbku každej jednej čiari cez jej vlastnosti.
Keby sa našiel niekto, kto mi poradí, tak by som bol veľmi rád.

S pozdravom


Stagro
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1914
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bobo87 » 19 Feb 2010, 16:46

Ahoj, nie som si isty, ci to autorouter vie zmenit, alebo len pouziva defaultnu hrubku ciar. Skus napriklad pred pustenim zmenit hrubku ciary. Ale moja dobra rada - na autorouter sa z vysoka vykasli. :)
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa stagro1 » 19 Feb 2010, 17:07

Zdravím,
Prečo si myslíš, že sa mám na to vykašľať? Ja som s ním zatiaľ veľmi spokojný. Ešte donedávna som navrhoval plošaky ručne s fixou a teraz mi autorouter uľahčuje veľmi prácu.
Akú radu mi dáš ty? Ako robíš plošaky ty?

S pozdravom


Stagro
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1914
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bobo87 » 19 Feb 2010, 17:08

Robim ich tiez v eagli, ale bez autoroutera. :) Ten sa ti napriklad vykasle na to, co je signalny vodic, co silovy, cela ta doska by celkovo sla vzdy lepsie navrhnut a tak... Je to len stroj a tak s tym treba narabat. :)
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa stagro1 » 19 Feb 2010, 17:21

To máš pravdu, ale za ten čas, ktorý mi autorouter ušetrí pri rýchlom prepojení i keď, ako hovoríš, všetkých čiar s rovnakou hrúbkou, tak za ten ušetrený čas si zmením tie čiary, ktorý potrebujem dimenzovať na väčšie prúdy. To je môj názor.
Ja napríklad pri menších plošakoch ani nezapínam EAGLE, ale vezmem fixku a idem:)

S pozdravom


Stagro
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Andrew180 » 19 Feb 2010, 17:22

Milý stagro1,

reagujem na tvoj príspevok o asi tridsať riadkov vyššie.

Ja sa taktiež pripájam k úžívateľovi menom "bobo87" a radím ti, aby si zvolil radšej manuálny spôsob routovania. Môžeš si kontrolovať všetko podľa seba a vo väčšine prípadoch je aj tak spomínaná funkcia viac na škodu ako na úžitok. Veď krása tvorby plošných spojov je práve v riešení čo najlogickejšieho a najvýhodnejšieho rozmiestnenia súčiastok a ich prepojenia.

Verím, že sa s mojim názorom stotožníš a želám ti, aby sa ti v tvorbe plošných spojov v programe Eagle darilo.

S úctivým pozdravom


Andrew.
:lol: :lol: :lol:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
dorko20
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 10 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt.Mikulas
Vek: 36

Príspevok od používateľa dorko20 » 20 Feb 2010, 09:09

už sa to tu riešilo, používaj ČERVENÉ tlačítko hľadať !!!!

Obrázok

http://svetelektro.com/modules.php?name ... ight=eagle
0

mirius
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 00:00

Príspevok od používateľa mirius » 20 Feb 2010, 09:24

pripájam sa tiež k manuálnej tvorbe spojov. Použil som autorouter a vyhodilo mi maximálne na 88,9% hotovo a ten zvyšok som si mal pospájať sám. A to Ti poviem, že bez šance. V takej spleti ešte niekde viesť cestu - nemožné.
0

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa stagro1 » 20 Feb 2010, 19:34

mirius napísal:pripájam sa tiež k manuálnej tvorbe spojov. Použil som autorouter a vyhodilo mi maximálne na 88,9% hotovo a ten zvyšok som si mal pospájať sám. A to Ti poviem, že bez šance. V takej spleti ešte niekde viesť cestu - nemožné.
Zdravím,
Tým chceš povedať, že človek dokáže pospájať lepšie súčiastky v danom rozmiestnení ako človek? Ja si myslím, že PC to urobí rýchlejšie a určite celú schému pospája s väčšou pravdepodobnosťou ako človek. To je môj názor.
Mimochodom, mi sme tu riešili to, že PC nevie zmeniť automaticky hrúbku cesty podľa prúdu, ktorý ňou bude pretekať.

S pozdravom


Stagro
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

joži

Príspevok od používateľa joži » 20 Feb 2010, 19:40

Pokial maš zložite obvody, tak je dobre použivať autorouter. Avšak to ti nezarucuje, že si ty ten PS nebudeš musiet optomalizovať. Ten autorouter nevie rozmýšlat, on robi len to čo mu povoliš/zakažes v nastaveniach. Da sa mi nastaviť vychodzia hrubka ciest, ale tu použije pre všetko.

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa stagro1 » 20 Feb 2010, 19:52

Zdravím,
Ja viem, veď včera som už na to prišiel, ako sa to nastavuje. To áno, máš pravdu, pc nevie rozmýšľať. Jasné, že nevie nájsť cestu, pretože najprv musí človek, ktorý sedí za pc rozmiestniť súčiastky a keď ich rozmiestni daným spôsobom, tak to nedokáže spojiť autorouter a už vôbec nie človek.

S pozdravom


Stagro
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

mirius
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 00:00

Príspevok od používateľa mirius » 21 Feb 2010, 14:40

samozrejme, že PC to vyrieší skôr. Ja som pri tom strávil dosť času, kým autorouter mi to urobil za pár sekúnd. Nevýhoda je však v tom, že súčiastky umiestnuješ Ty a autorouter dokončí tvoje snaženie, čím dochádza ku konfliktu, že Ty môžeš dať súčiastku úplne inde, ako by bolo treba, resp. ako by si ju dal, keby si to robil ručne. Jasné, že autorouter nezavhujem, len hovorím, že v mojom prípade (dosť zložitá a komplikovaná schéma) bolo lepšie vytvoriť to ručne.
0

Používateľov profilový obrázok
stagro1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 431
Dátum registrácie: 05 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Richvald
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa stagro1 » 21 Feb 2010, 16:14

Nevýhoda je však v tom, že súčiastky umiestnuješ Ty a autorouter dokončí tvoje snaženie, čím dochádza ku konfliktu, že Ty môžeš dať súčiastku úplne inde, ako by bolo treba, resp. ako by si ju dal, keby si to robil ručne
Zdravím,
NO, presne tak, proste PC ti po tom, ako ty rozmiestniš súčiastky, ich nepremiestni na iné miesto, kde by vyhovovali viac a netvorili by sa prepojky vo vrchnej vrstve.
Proste sa správa poslušne a nerobí nič naviac:)

S pozdravom


Stagro
0
http://imageshack.us/f/341/speedtest.gif/

oddych??? väčšinu môjho voľného času trávim v sprche a na WC... myslím, že to na oddych stačí...

Používateľov profilový obrázok
martinflight
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 12:18
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 26

Re: EAGLE - nastavenie hrúbky čiar pri funkcii autorouter

Príspevok od používateľa martinflight » 06 Feb 2014, 21:34

Hrúbka čiar sa dá nastaviť takto:
1. Klikneš na DRC a tam je záložka Sizes
2. V sekcii Minimum width nastavíš koľko milipalcov chceš mať čiary široké
3. Dáš select
4. Spustíš autorouter a malo by to byť :D

S pozdravom Martin
0

edob
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 15:59

Re:

Príspevok od používateľa edob » 15 Jan 2015, 16:09

dorko20 napísal:už sa to tu riešilo, používaj ČERVENÉ tlačítko hľadať !!!!

Obrázok

http://svetelektro.com/modules.php?name ... ight=eagle
ešte keby tak bola uvedená adresa prístupná!!!!
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok