Win10 cez Windows update?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa RoboR5 » 27 Jún 2015, 19:46

Každý a jeden Windows ktorý kedy vyšiel bol použiteľný a funkčný až po Service Pack 1 alebo dostatočne dlhej dobe na opravu chýb. Takže Win95 OSR2, Windows 98 Second Edition, Windows XP SP1, Windows 7 SP1. Nič viac ako užívateľsky prístupný systém do tohto zoznamu nepatrí. W2K bola dobrá tak na siete alebo jednoúčelový PC robiť s ním na domácom PC alebo aj v robote na všestrannejšom PC bolo ako za trest. Vista SP2 už bola po desiatkách systémových nastavení použiteľná no vďaka svojej všeobecnej pomalosti nestála za nič. Windows 8 je katastrofou dodnes. Jeho jediná výhoda je, že je rýchly. Ostatné posrali ako sa len dalo. Jeden z najznámejších príkladov - kombinácia W8, GPT systém súborov a vybrané radiče diskov od intelu = kopa problémov s diskami na ktorých vznikajú vadné zápisy ktoré sú detekované ako bad blocky. Dementné metro nepotrebuje komentár. No a inštalácia softwaru tretích strán aby windows fungoval ako má mi príde chorá a zvrátená. To si rovno môžem kúpiť Mercedes ale musím s ním zájsť do Pištovej autodielne lebo nemám na dverách kľučky a musím ich otvárať s ohnutým drôtom. :roll:

A teraz k veci. Je pravda, že prechod na Windows 10 bude z W7, W8 a W8.1 bezplatný. Je tam dátum do ktorého musí človek vykonať prechod. Ale nikto z MS oficiálne nikdy nepotvrdil ani nevyvrátil, že po prechode bude licencia na W10 časovo neobmedzená !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Napísal som 3 otázky priamo na centrálu MS a nedostal som žiadnu odpoveď !!!!! Office 365 už na svete je, úspešne ho ignorujeme lebo je to žiarivý príklad zlodejiny najhrubšieho zrna. Značka Windows 365 už je registrovaná a patentovaná takže pozor.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa Sender » 27 Jún 2015, 20:47

Připadá mi,že ten win 10 upgrade zdarma bude jakási testovací verze.MS bude zpětně dostávat info o chybách.
Vidím to tak,že bude dobře si stažený upgrade zazálohovat pro případnou budoucí přeinstalaci OS (pokud vůbec bude nový Win10 člověku vyhovovat).
0

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 27 Jún 2015, 21:08

Je pravda, že prechod na Windows 10 bude z W7, W8 a W8.1 bezplatný. Je tam dátum do ktorého musí človek vykonať prechod. Ale nikto z MS oficiálne nikdy nepotvrdil ani nevyvrátil, že po prechode bude licencia na W10 časovo neobmedzená !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 RoboR5:
look at this: http://blogs.windows.com/bloggingwindow ... indows-10/
This is more than a one-time upgrade: once a Windows device is upgraded to Windows 10, we will continue to keep it current for the supported lifetime of the device
Je to jasne definované ako "lifetime of the device", čo je niečo ako oem licencia imho...
Dokonca podľa MS wiki to bude inak http://answers.microsoft.com/en-us/insi ... 922c9d41bc
Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa juraj77 » 27 Jún 2015, 21:50

Mňa zaujíma či sa rýchlosť počítača po prechode na 10 zvýši alebo zníži. Prepokladám že zníži a vtom prípade to nemá pre mňa zmysel...
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa RoboR5 » 27 Jún 2015, 21:59

A práve to je kameň úrazu !!! Nainštaluješ si W10, o 3 mesiace spravíš výmenu matičnej dosky (upgrade) a môžeš si s upgradovanou licenciou W7 na W10 zájsť na sociálne zariadenie a spláchnuť !!!

Ok, skúsim to celé upresniť. Ak si mal Windows 7 a vychcípala Ti základná doska, proste si ju vyreklamoval a Windows si si pri reinštalácii v pohode aktivoval. Ak Ti ho nechcelo aktivovať, tak si tam zavolal, a na otázku zamestnanca MS prečo sa zmenili hw kódy si povedal, že prvá inštalácia Windows bola urobená bez nainštalovaných ovládačov. Prinajhoršom si vyšiel z farbou von a poslal im reklamačný list o tom, že Ti naozaj chcípla doska a predajca Ti nevrátil tvoju pôvodnú vyreklamovanú ale novú, prípadne úplne iný typ. Toto fungovalo a nemalo to chybu.

Windows 8 už funguje inak, serie sa cez Secure Boot do Biosu a presne vie akú zmenu si v PC vykonal medzi aktiváciami, je priamo viazaný na matičnú dosku. V prípade reklamácie už to jednoduché nie je, pokiaľ máš značkový PC alebo NTB tak tieto problémy rieši výrobca/autorizovaný servis. Pokiaľ si si PC skladal sám a kúpil si si OEM licenciu máš smolu. Jednoducho ťa odfajčia, že koncový užívateľ nemá čo skladať počítače a nesmie používať OEM licencie. Tie môže používať iba firma s licenciou na skladanie počítačov. Avšak ani servisy spomínaných firiem to nemajú jednoduché, už som sa stretol s klonovaním a iným moddom biosov z pôvodných matičných na nové !!!

Predpokladám, že vo W10 to bude ešte zložitejšie. Na jednej strane má MS maslo na hlave lebo počet predaných licencií W8 a W8.1 je mizivý. Na strane druhej, náramne radi by predávali jeden a ten istý Windows aj 2-3 krát jednému užívateľovi a to zakaždým keď si vylepší PC. Alebo aby to bolo ako na poli NTB kde sa licencie neprenášajú. Jednoducho nový NTB nová licencia. Čiže v praxi, nová matičná nová licencia. Neviem ako ostatný, ale ja som s legálnym XP prežil na neuveriteľných 15 matičných doskách. Vistu som legálnu nemal, mal som len nálepku z notebooku no Windows 7 mám už na 3 matičnej doske a vôbec sa mi nepáči, že by som mal po každom upgrade MB kupovať zas a znova ten istý software alebo aby som si zaplatil 3 krát viac za krabicovú verziu.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

JohnnyKos
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Júl 2008, 00:00

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa JohnnyKos » 27 Jún 2015, 22:27

Ono nie každému môže vyhovovať takáto licenčná politika, ale pri Win 10 sú na výber v zásade 3 riešenia: full retail verzia, upgrade retail verzia a oem. Každá má svoje výhody a nevýhody, podmienky čo sa dá s jednotlivými licenciami robiť sú dané dopredu. Ak ti nevyhovuje OEM, tak si ju nekúp. Je jasne dané že:
OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa Sender » 28 Jún 2015, 08:55

Co přesně je myšleno tím "different model motherboard" ? Když třeba odejde současně deska i procesor a člověk by chtěl jít do jinýho (výkonějšího) procesoru a MB ,tak to nelze ?
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 29 Jún 2015, 19:12

Tak páni už to je rezervované :applause: Ale mám ďalšiu otázku k veci. Cca týždeň nebol pripojený na internet a bol som na ňom posledné 2 dni skoro stále no ikonka win10 nikde. Dnes tiež do 17.00 nič. Potlm som ho vypol a zas zapol o hodinu a už tam win10 bolo. Takže otázka: ako sa zrazu tá aplikácia zjavila keď notebook vôbec nebol pripojený na internet až po "zjavení" tej aplikácie som ho pripojil na wifi ?
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa RoboR5 » 04 Júl 2015, 00:06

Sender - Áno, je to presne o tom. A nikto nevie ako budú vybavovať veci typu, kúpil si si komponenty aj oem win 10 v alze, doska Ti po roku odišla, alza Ti dala novú alebo nedajbože iný model a svoju licenciu môžeš spláchnuť do toalety pretože ako koncový užívateľ nemáš oprávnenie na inštaláciu OEM.

Johny - Politika OEM licencií mi nevyhovuje ale to neznamená, že budem kupovať predražený retail. Doteraz som s tým problémy nemal. Za celú dobu čo MS existuje vydal len dva produkty kde si dovolím povedať, že kúpa retailu by pre nich bola zaslúženou odmenou. (XP a Win7) Zvyšok nestál za veľa alebo trpel od začiatku do konca neduhami. Navyše sa bavíme o prechode z Win7 na Win10 nie o kúpe novej licencie. Iba retardovaný analphabet si môže kúpiť zbrusu nový produkt MS. Už aj deti na základnej škole vedia, že každý MS produkt je dobrý najskôr (keď vôbec) po vydaní prvého service packu. Win10 vyzerá dobre ale či bude aj naozaj dobrý to ukáže až čas.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa urgot » 04 Júl 2015, 00:58

RoboR5 ja som mal stastie, a vzdy som kupoval notebook/pc v obdobi ked boli v mode xp-cka a potom 7-ky...cize tie nepodarenejsie som preskocil, ale teraz ma to s 10-kou zaujalo, hovorim si, je to zadarmo, tak prejdem na 10-ku, a prinajhorsom ak sa mi nebude pacit, tak z recovery nainstalujem 7-ku...ale potom som si uvedomil, ze ono mi to asi nieco urobi s licenciou, a uz mi to asi nebude fungovat tak ako predtym
co by si teda odporucil? aky system pouzit? resp co pouzivas ty?
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa mato3000 » 04 Júl 2015, 17:01

načo je dobrý taký prechod, ak máš funkčný systém ?
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa kubo150 » 04 Júl 2015, 18:28

Biosové SLIC tabulky využíva už WIN7 a neviem či nie aj vista, takže už win7 sa serie do biosu a pri výmene dosky je to krach.

Licencovanie funguje asi tak, že pri inštalácii sa zadáva licenčný klúč, potom si win natiahne slic tabulku a vytvorí si licenčný súbor ktorý zviaže produkt key a slic tabulku. aktivátory typu win7 loader urobia to, že pred nabootovaním samotného systému sa nabootuje linuxácky grub, ten emuluje nejakú už overenú SLIC tabulku, dosadí nový produkt key a príslušný aktivačný súbor. Vďaka tomuto je možné takéto systémy bezproblémov aktualizovať, overiť pravosť systému a všetko funguje ako hodinky. Nieje potrebný žiaden špecialny hack pre windows ani nič, a vlastne MS sa ani nedozvie že ide o nejaký hack licencie keďže to vyzerá, že sa vlastne daná licencia používa fyzicky na jednej matičnej doske :D toto ale platí pre retail

Predpokladám že na WIN10 to funguje podobne, akurád ešte sa nevymyslel soft ktorý emuluje spoľahlivo aj pre WIN10. Viem že emulátory SLIC fungovali dobre aj pre WIN8.

Celá licencia, resp súbory sa dajú krásne vo WIN7 zálohovať a pri preinštalácii nieje problém nástrojmi licenciu dodať do systému, dokonca aj biosová SLIC tabulka sa dá skopírovať do bin súboru a ak príde zmena matičnej, stačí tú tabulku len príslušným nástrojom emulovať. Samozrejme legálne to nebude. Tu neviem ako by to bolo pri OEM verzii.

ďalší spôsob je prepálenie SLIC tabulky v biose, ale to je tiež diskutabilné, do akej miery to je legálne.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa alidedko » 04 Júl 2015, 18:52

Otazka: ak mam W7 na MBR, ako sa mi tam nainstaluje W10, ktory (tipujem podla W8) potrebuje GPT?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa E001 » 04 Júl 2015, 21:29

Je tu vyše 50 príspevkov, možno som všetky nečítal. Zo skúsenosti môžem povedať, že v tomto skur.../ bod 5 /svete ak je čosi ZADARMO, tak sa tomu vyhnem na ďaleko. Bolo to krátko po tej nežnej, čo sa kúsok za našimi hranicami objavili pouliční predavači kozmetiky. Ponúkali minimálne tri produkty zadarmo, len za ten štvrtý zapýtali kopec peňazí. Samozrejme podmienkou na tie tri, bola " kúpa" toho štvrtého. Ináč podobní predavači fungujú pred našimi hyperpredraženými marketmi dodnes. Rád by som poznal ich úspešnosť - na tisíc ľudí, koľko im naletí. Osobne tých predajcov obchádzam zoširoka, aby som nebol vulgárny, v horšom prípade násilný, lebo viem, že sú to iba zamestnanci, ktorí plnia príkazy. Ale k téme: Ja mám nainštalovanú W7, zatiaľ spokojnosť. Na NB mám XP, s tým ale nechodím ani na net, mám tam hlavne databázu potrebnú na servis zariadení. Ja som bol spokojný s XP. Myslím, že bol najvydarenejší. Tie ďalšie potrebovali iba výkonnejší HW, možno kartel s výrobcami HW. Tak mi na tom ZADARMO čosi smrdí.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 04 Júl 2015, 23:04

Čo smrdí ? Každý kto upgradne na 10 je len akasi cvična ovca z ktorej sa potom odosielajú odozvy čo sa dá vylepšiť na novom windowse. Tá 10 nieje vyladená a preto ju pustia do obehu aby vychytali muchy a pustili na trh takmet dokonalý windows.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

hrucho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 12 Jan 2010, 00:00
Vek: 49

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa hrucho » 31 Júl 2015, 19:22

Tak...ako. Skúšal to niekto ? :D
0

mato1168
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 22 Apr 2012, 21:48
Bydlisko: Piešťany
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa mato1168 » 31 Júl 2015, 19:26

Ja som uz aktualizoval akurat mam jeden problem s niakou dll kniznicou msvcr100.dll. Este budem hladat ako to opraviť.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 02 Aug 2015, 12:47

Mne akosi neostáva čas popri práci :( ale už sa chystám nato s radosťou :)
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Aug 2015, 10:32

Ja som to už natiahol, zázraky som však nečakal a ani som sa ich nedočkal... Slovo "programy" sa zmenilo na "aplikácie", nabehol hranatý dizajn a éto vsio... Okrem toho mi spomalilo notebook, ale to ani nebude widlami, ja budem mať chytenú RAMku. Už dlho sa chystám, že jej hodím nejaký ten stress test.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Win10 cez Windows update?

Príspevok od používateľa rudko » 04 Aug 2015, 11:01

0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok