Free vyvojove prostredie pre android.

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Free vyvojove prostredie pre android.

Príspevok od používateľa peterple » 29 Mar 2016, 21:50

Tie debaty o vývojových prostrediach ma zdvihli zo stoličky. Dve tlačítka a textové polia 7MB. To je zlý sen.

V prílohe máte aplikáciu. Kto sa nebojí a neverí môže si stiahnuť a nainštalovať (treba premenovať príponu zip na apk lebo apk je na indexe)
Vytvorené v Android štúdiu bez kompatibility knižnice, bežať to bude na 4.1 a viac. Ohľadom nativity - je to vec diskusie. APK je nič iného než zip všelijakých súborov. Kludne si ten stiahnutý zip pozrite. Súbor s príponou DEX je skompilovaný JAVA byte kód (5kiBy) zvyšok sú len resouces. Tiež sa dajú pokukať.

Keby niekomu vadilo že to nebeži na starších strojoch, tak to viem urobiť tak že to pôjde aj na 1.6, ale bude to vyzerať ako z praveku.
Ak sa tam prilinkuje kompatibility knižnica, aby to vyzeralo in aj na starých strojoch, bude to mať 1.2MiBy
Prílohy
svel.zip
premenovať zip na apk
(34.52 KiB) 43 stiahnutí
screenshot
screenshot
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6224
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Free vyvojove prostredie pre android.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Mar 2016, 22:10

peterple: lebo tie prostredia maju medziclanok. Na jednej strane je to super, lebo aj pre android robis v jazyku, ktory ti je blizky (Delphi, alebo C#), na druhu stranu ta velkost je dan za pohodlie. Ja to stale beriem tak, ze pre svoju potrebu si to zbucham v c# za par hodin a tu apku pouziva len maly okruh ludi. Ale ked by som chcel nieco publikovat, tak urcite idem cestou android studia, aj za cenu stravenych niekolko dni studiom literatury.
Vies, ono sa vela ludi v dnesnej dobe pozera na to, ze mobily maju xx Gb pamate, tak par mega je nic.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Free vyvojove prostredie pre android.

Príspevok od používateľa TomasNM » 30 Mar 2016, 00:50

Ta nenasytnost je zrejme sposobena nutnostou emulacie.
Pamatam,ked som v casoch WinMobile robil jednoduchu vec v nejakom Basic-u,ale vysledok bol 20MB,co v tej dobe bola stvrtina kapacity masiny. Startovalo to pol minuty!
Potom som sa potrapil v eVC++ a bolo z toho 20kB.
Teraz som schopny si naprogramovat appku pre Android v Eclipse,cize sa da povedat nativne,bez emulacie.
Android Studio som chcel skusit,ale min.poziadavka na OS bola Win7. Ja mam stare masiny s XP,tak som to ani nestahoval.
Instalacia Eclipse je tiez cesta cez peklo,ale vo finale to funguje.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Free vyvojove prostredie pre android.

Príspevok od používateľa peterple » 30 Mar 2016, 18:24

Pcitujlasku: mne to vysvetľovať nemusíš. Nech si každý programuje ako vie. Ten čo sa ale ide do niečoho púšťať by mal mať relevantné informácie o tom čo a ako. A nie len polopravdy z agentúry JPP.

Tomas: jasne že to je ani by som nepovedal že emuláciou ale interpretáciou kódu jednej platformy na inej. Veď čo je to C#? Nič iného než kópia JAVA tak aby obišli licenciu JAVA. Princíp je ten istý. Preklad do medzikódu ktorý vykonáva runtime ktorý sa dá urobiť pre hocijakú platformu. Takže ak tam majú bežať dva runtime balíky. Veď vravím zlý sen. Ale tak čo by potom tie super CPU robili. A na čo by bolo treba toľké pamäte a výkon. Treba ho nejako utopiť.

Android studio ide na XP s tým som nikdy nemal problém. Chce to ale veľa RAMky a XP jej zase až tak veľa neobslúži. Ale ako som písal 10 rokov starý dvojjadrový DELL s 3GB RAM a dá sa to zniesť. Samozrejme je to úplne zabité keď sa rozbehne NOD a podobné kraviny čo v podnikovej sfére otravujú život.

Vidím že sa našli aj nejaký odvážlivci čo si to stiahli. To som ani nemyslel.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

amater-sc
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 27 Mar 2012, 16:23
Bydlisko: Senec

Re: Free vyvojove prostredie pre android.

Príspevok od používateľa amater-sc » 24 Jan 2017, 12:45

Prilozil by som k tejto teme klucove slovo AIDE.
Je to vyvojove prostredie beziace priamo pod androidom.
Programuje sa v Jave, vystupom je aplikacia (apk).
PC (desktop) vobec nie je potrebne.
Sucastou AIDE je interaktivny kurz programovania.

Problem je ze NIE je Free.

Stiahnut a vyskusat sa da zdarma, na vyvoj aplikacie
je vsak nutne kupit si odomykaci kluc (cena aktualne
15E)

Z mojho pohladu jednoznacne stoji za zmienku.
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Free vyvojove prostredie pre android.

Príspevok od používateľa peterple » 24 Jan 2017, 18:45

Aj si v tom niečo naprogramoval? Koľko riadkov si vytvoril sám a nie nejaký wizard. Akú to má výhodu programovať na tablete? Ja mám dva monitory jeden fullHD a druhý 1280x1024 a tu mám ako tak prehľad o projekte.
Podľa mňa vyhodené peniaze. Odhadujem že to robí desatinu toho čo Android štúdio, ktoré je zadarmo. Navyše úplne nepraktickým spôsobom.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok