Prepinac spustenych aplikacii - Android

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Prepinac spustenych aplikacii - Android

Príspevok od používateľa TomasNM » 02 Mar 2023, 18:59

Pani,

viete niekto poradit nejaku nahradu za vstavany prepinac beziacich aplikacii pre Android?
Nikde sa mi nepodarilo nic rozumne najst.
Idealne ako nieco taketo: https://www.youtube.com/watch?v=ScoqiC0FLSo&t=91s

Znie to ako blbost, pretoze toto ma TAKMER kazde Android zariadenie, napriek tomu by som potreboval nieco externe z tychto dovodov:
1. v ramci snahy o setrenie RAM na mojom telefone som uz zufalo odpaloval jeden proces za druhym a vstavany prepinac bol medzi nimi tiez no a teraz to nedokazem najst, ze ktory to bol (samozrejme s rootom). Ak by niekto mal pocit, ze Android si RAM spravuje dobre, zial v mojom telefone je to bud nevyladene, alebo je iny problem, ale bezne mi ostava volnej RAM tak cca 200MB, co je zufalo malo a kazdy ukon mu neskutocne trva, preto som sa snazil setrit kazdy zbytocne zabrany MB. Ked ma fon volnych cca 800MB z total 4GB, tak je pouzitelny.
2, v TV box-e (aspon v mojom) nic take zabudovane neexistuje a casto sa stava, ze nejaku apku treba zahlusit a pustit znova. Casto je to sposobene nestabilitou appky pri slabsom WiFi pripojeni na chalupe.

Potrebujem aby to splnalo tieto poziadavky:
- prepinanie medzi beziacimi aplikaciami, ci uz vo forme nahladov, alebo staci aj vo forme ikoniek
- moznost natvrdo niektoru z beziacich odpalit
- rychlost a nenarocnost

Dakujem za tipy, ak sa nejake najdu.
0
Naposledy upravil/-a TomasNM v 02 Mar 2023, 22:07, upravené celkom 1 krát.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Prepinac spustenych aplikacii - Android

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Mar 2023, 19:13

toto je mytus snad od cias prvych windows. naco mat vela ramky, ked ma byt nevyuzita? praveze system je najsviznejsi, ked vyuziva co najviac ram. napr. na cache disku, rychlejsie spustenie aplikacii... a system si ju podla potreby upravuje.
ak mas android pomaly, problem je inde. ja mam prastary xiaomi 6 a ide mi niekolko rokov svizne bez akehokolvek zasahu.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Prepinac spustenych aplikacii - Android

Príspevok od používateľa TomasNM » 02 Mar 2023, 21:56

Ten mytus mi sposobuje kazdu chvilu kolaps systemu. Mozno sa mi to iba sniva no.
Kazdopadne je iste, ze ked mam 200MB volnych, tak je ten system nestabilny a pomaly. Ked sa mi podari uvolnit minimalne 600MB, tak uz je to funkcne. Za predpokladu, ze dnes neni problem jednej aplikacii aby zozrala cez 200MB, tak spustim tri a cely system skolabuje. Ako som spomenul, mozno to je nevyladenost systemu vyrobcom, ale zial, alternativna ROM pre moj typ neexistuje.
Naco mi ten stupid spusta v RAM appky, ktore som nikdy nevyuzil, naopak tie co pouzivam neustale odpaluje?
Hlavny problem je teda ten, ze v RAM nedrzi dolezite veci, ale nepotrebne blbosti, ktorym navyse dava vacsiu prioritu (napr.medzi procesmi dokazem najst facebook, ktory ani nemam nainstalovany).
Cely Android RAM management je v tomto neskutocne dementny, ale zial, nemame na vyber.

Druha vec je ta, ze mi chyba take prepinanie na ATV.

Poprosim vecne odpovede, zadanie je snad jasne.
Hadat sa o tom, ci je to dobre/zle a kde je problem mozme po vyrieseni zadanej ulohy.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Prepinac spustenych aplikacii - Android

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Mar 2023, 06:55

vies, ono to tak vyzera, ze sa snazis ciernou paskou zalepit kontrolku, namiesto toho, aby si odstranil pricinu preco svieti.
praveze spravu pamate ma android v pohode, problem mozu byt zle napisane apky, ktore si zoberu vela pamate.
kedze mas rootnuty telefon, tak problem moze byt aj ze mas nieco dovrzane v systeme.
Mozno keby si prezradil aky to je telefon, tak by sa nasiel niekto kto riesil podobny problem. a vela vyrobcov ma upraveny android a na spravu pouziva vlastne apky
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Prepinac spustenych aplikacii - Android

Príspevok od používateľa TomasNM » 03 Mar 2023, 07:47

OK, urcite tam je cosi spatne, ale to je od novoty.
Je to Samsung Xcover Pro.

Kazdopadne tento problem nesuvisi a TV box-om, na ktorom to neexistuje, preto to tam chcem doplnit.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 983
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Prepinac spustenych aplikacii - Android

Príspevok od používateľa budvar10 » 03 Mar 2023, 08:57

S problemom je tazko poradit takto na dialku. Moze byt problem v nejakom SW ale aj s HW. Android samotny asi nebude problem, aspon o tom dost pochybujem. Aj ked mi tvoj typ fonu nic nehovori, ja osobne mam momentalne so Samsung a Androidom velmi dobre skusenosti.

Skus si nainstalovat nejaky systemovy monitoring. Potom snad budes mudrejsi.

https://www.androidauthority.com/best-t ... id-342334/

Mas zapnute RAM Plus? Toto by mohlo ciastocne pomoct.
Skus pohladat na webe, ci niekto nema podobnu skusenost. Snad nie si jediny na svete.
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Prepinac spustenych aplikacii - Android

Príspevok od používateľa TomasNM » 09 Mar 2023, 22:17

Chalani,

reagujem trosku neskor, ale je to dane mojou aktualnou vytazenostou inymi problemami.
Zial, tieto Task Managery nevyhovuju tomuto zadaniu z tychto dovodov:
- na A7+ uz tieto veci nefunguju tak, ako volakedy. Niekedy nezobrazia beziacu aplikaciu, naopak zobrazuju blbosti, ktore nechcem vypinat. Proste to nefunguje ako za starych cias A5-..
- Pre BFU (dochodca) su to zbytocne komplikovane programy.
- hladam nieco jednoduche, nenarocne, rychle a funkcne, co sa podoba na vstavane prepinace.
- na novych verziach Androidov si to stale pyta kadejake opravnenia a svojvolne ich system vypina.

SystemPanel a TaskManager z Tvojho odkazu poznam a nefunguju podla mojich predstav z vyssiepopisanych dovodov.

Na tychto lacnejsich Samsungoch nieco ako RAM+ neexistuje. Uz mi tu jeden hrdina s Notom takto vycital, ze si to mam zapnut a ked to chytil do ruky, zhasol jak zfuknuta sviecka - nic take v nastaveni nenasiel a bolo po hrdinstve.

Ale este raz, zabudnime na Samsung kram nizsej strednej triedy a sustredme sa na TV box.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok